نحوه ذخیره بذر برای کاشت در سال آینده


تصویر مقاله ای با عنوان نحوه نگهداری بذرها برای کاشت سال آینده

عکس: مورینکا (Shutterstock)

پایان گرمایش ماه ها می تواند برای باغبان مشتاق افسرده کننده باشد. خوشبختانه ، بذرهای گلدهی گذشته به کاشت های آینده امید می دهد. اما دانه ها برای همیشه دوام ندارند ، آه هر چه سن آنها بالاتر می رود ، عمر آنها کمتر است. نحوه ذخیره دانه های شما می تواند باعث افزایش یا کاهش عمر دانه ها شود. در اینجا نحوه ذخیره بذرهای خود آورده شده است تا بتوانید آنها را در فصل آینده و در سالهای آینده بکارید.

ماندگاری دانه ها چقدر است؟

دانه ها بی روح به نظر می رسند غلاف هایی که منتظر هستند تا محیط مناسب باز شود و به چیزی واقعاً زنده تبدیل شود. در حقیقت، دانه ها در حال حاضر هستند زنده اما غیر فعال. پسندیدن اساتید باغ توضیح می دهد دانه ها هنوز هستند گرفتار در حمایت از زندگی اقدامات مانند تنفس ، نه فقط در مقیاس رو به رشد گیاه. چه زمانی بذر کاشته می شود و به سرعت تنفس به جوانه زنی می رسد بالا “جوانه زنی و نگهداری نهال ها به انرژی ذخیره شده زیادی نیاز دارد تا زمانی که اولین مجموعه برگ واقعی خود را بدست آورند و به تنهایی نتوانند فتوسنتز کنند.یادداشت های اساتید باغ. اگر بذر قابلیت زنده ماندن لازم را ندارد برای تولید این سطح از انرژی ، جوانه نمی زند. باید دانه ای وجود داشته باشد سالم عبور کردن فرایند شدید

ماندگاری بذر به هر دو بستگی دارد در مورد نوع دانه ها و نحوه ذخیره آنها پسندیدن تیآن باغدار خرد توضیح می دهد: “خانواده پیاز و جعفری معمولاً فقط یک سال عمر می کنند ، بنابراین باید سریع استفاده شوند. در حالی که دانه های ریحان ، تربچه و خیار می توانند به طور متوسط ​​پنج سال دوام داشته باشند.

اگرچه حسبزیجات و سبزیجات متفاوت است تاریخ انقضا،، بطور کلی دانه هایی که در یک مکان خشک و خنک نگهداری می شوند باید حدود سه تا پنج سال دوام بیاورند تا اینکه زنده ماندن کاهش یابد. به گفته میکرو باغبان ، دانه ها در معرض گرما و رطوبت قرار می گیرند رنج می برند a کاهش زنده ماندن در حالی که دانه های ذخیره شده در یخچال می توانند تا یک دهه دوام بیاورند.

برخی تولیدکنندگان بذر از این اطلاعات برای تعیین استفاده کنید تاریخ انقضا که روی بسته بندی آنها چاپ شده است، اما اگر که تاریخ عبور کرده است که درستبه این معنا نیست که دانه های شما خراب شده است. بسته های بذر منقضی شده هنوز موجود است احتمال جوانه زنیاما شما می خواهید آنها را در اسرع وقت بکارید.

چگونه بذر را با دوام تر کنیم

برای طولانی شدن عمر دانه های خود ، fاول مطمئن شوید که آنها ذخیره می شوند خشک ، مانند گرما و رطوبت خواهد شد احتمال انجام این کار را کاهش دهید جوانه زدن بعد. اگر دانه های شما مرطوب است ، yیا شاید آنها را خشک کنید قبل از نگهداری روی حوله کاغذی یا روزنامه. اطمینان حاصل کنید که سطح در معرض نور مستقیم خورشید قرار نمی گیرد ، که همچنین می تواند قابلیت زنده ماندن را مختل کند.

بعدی، یک ظرف هوایی بردارید خانه داری خوب فضای ذخیره سازی را ارائه می دهد دانه های متراکم کوزه های مهر و موم شده برای سنگ تراشی یا ظروف شیشه ای با درب با مهر و مومهنوز همچنین یک کیسه فریزر Ziploc وجود خواهد داشت برای اطمینان از خشک ماندن دانه ها ، کافی استسلام هم راهنمایی کنید ریختن دو قاشق غذاخوری شیر خشک چند عدد لایه های پارچه یا حوله کاغذی ، تا کردن آن در یک کیسه یا کیسه کوچک و اضافه کنید سپس بله شیشه یا کیسه کنار آن دانهها. (اگر کمی دراز کشیده اید ، این نیز بهانه ای عالی برای حذف قدیمی است sبسته های ژل ایلیکا.)

هنگامی که بذرها به خوبی مهر و موم شده و از رطوبت محافظت می شوند ، آنها را در یک مکان خشک و خنک قرار دهید تا زمانی که آماده کاشت آنها شوید. بهترین مکان برای نگهداری دانه ها یخچال است. باغبانی حماسی نشان می دهد که دمای مطلوب ذخیره سازی است “40 درجه فارنهایت یا پایین تر ، اما [it] نباید در دمای انجماد پایین سقوط کند ، زیرا این امر برخی از انواع جنین گیاهی را از بین می برد. ”

وقتی برای کاشت بذر آماده شدید ، آنها را بردارید فضای ذخیره سازی و ترک آنها تا دمای اتاق گرم می شود قبل از جوانه زنی یا کاشت. مثل با هر بسته دانه ، شما هنوز هم هستید من قصد دارم به مقداری بردار دوستان ، مهم نیست که چقدر با دقت آنها را ذخیره می کنید ، sآه ، نگران نباشید اگر برخی از دانه های شما سفر زمان را دست نخورده نگه داشته اند. به شرطی که چیزها را خنک و خشک نگه دارید، شما باید به اندازه کافی s داشته باشیدکه در، بذرهای مناسب برای باغبانی.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes