نحوه غیر فعال کردن لرزش در کنترلرهای Xbox Series X | S و PS5


تصویر مقاله ای با عنوان نحوه غیرفعال کردن لرزش در کنترلرهای Xbox Series X |  S و PS5

عکس: محسن وزیری (Shutterstock)

بازخورد هپاتیکو ارتعاش به طور کلیبه یکی از ویژگی های اساسی کنسول های مدرن تبدیل شده است. کنترل کننده شما در زمان های معین و مناسب در طول بازی ، مانند زمانی که شخصیت شما پس از یک پرش به سختی فرود می آید یا هنگام خارج شدن از جاده در بازی مسابقه ای مورد علاقه خود ، ارتعاش می کند. اگرچه این ویژگی می تواند باشد عالی است ، برخی از آنها وجود دارد مقداری دلایل قانع کننده ای برای در نظر گرفتن غیرفعال کردن آن.

برای شروع ، افرادی که با آسیب های ناشی از استرس مکرر (RSI) روبرو هستند مانند سندرم تونل کارپ ، ممکن است به دلیل این ارتعاشات ناراحتی را تجربه کنید. اگر می خواهید از درد جلوگیری کنید ، زندگی بدون لرزش روی کنترلر هزینه بسیار کمی است. و غیره.ven اگر شما انجام ندهید در مواجهه با این مشکل ، ارتعاشات مداوم کنترل کننده می تواند کاملاً تبدیل شود در برخی بازی ها آزاردهنده است من طرفدار زیادی هستم Forza Horizon 4مثلا اما هر بار که چند ماشین می گیرم چند قدم جلوتر ، کنترلر Xbox Series X من گیج می شود ارتعاش گاهی اوقات به اندازه کافی کافی است.

اگر برای شما کافی است، اینجا چگونه آنها را غیرفعال کنیم ارتعاش در PS5 یا Xbox Series X | کنترل کننده های S

نحوه غیرفعال کردن ارتعاش کنترلر PS5

PS5 نه تنها به شما امکان می دهد ارتعاشات کنترلر DualSense را غیرفعال کنید ، بلکه به شما امکان می دهد شدت ارتعاشات را کاهش دهید. برای انجام این کار ، از صفحه اصلی شما PS5 و فشار دهید بر پیکان بالا از کنترل کننده زهمینطور باشد تا پیدا کنید تنظیمات (نماد چرخ دنده) ، که در کنار دکمه جستجو (نماد ذره بین) قرار دارد.

که در تنظیمات، هدایت به لوازم جانبی> کنترل کننده ، و انتخاب کنید شدت ارتعاش.

شدت ارتعاش در PS5 تغییر می کند.

شدت ارتعاش در PS5 تغییر می کند.
اسکرین شات: پرانای پاراب

شما می توانید انتخاب کنید خاموش زیر شدت ارتعاش برای غیرفعال کردن ارتعاشات کنترلر DualSense. متناوباً می توانید انتخاب کنید میانگین یا ضعیف برای کاهش شدت بدون حذف ارتعاشات.

نحوه غیر فعال کردن لرزش در کنترلر Xbox Series X | س

در Xbox Series X | S می توانید باز کنید لوازم جانبی ایکس باکس برنامه ای برای غیرفعال کردن ارتعاشات کنترل کننده. همچنین می توانید به تنظیمات در Xbox Series X | S و رفتن به دستگاهها و اتصالات> لوازم جانبی.

با این کار لوازم جانبی مرتبط با ایکس باکس شما نمایان می شود. به کنترلر Xbox خود بروید و انتخاب کنید پیکربندی.

در اینجا پروفایل های Xbox Series X | خود را مشاهده خواهید کرد کنترل کننده S اگر چندین حساب ایجاد نکرده اید ، خواهید دید مشخصات 1 به صورت پیش فرض این را انتخاب کرده و فشار دهید فلش راست دکمه D-Pad را روی کنترلر خود قرار دهید تا به آن برسید نماد مداد.

نماد مداد به شما امکان می دهد به گزینه غیرفعال کردن ارتعاش در کنترلرهای Xbox دسترسی داشته باشید.

نماد مداد به شما امکان می دهد به گزینه غیرفعال کردن ارتعاش در کنترلرهای Xbox دسترسی داشته باشید.
اسکرین شات: پرانای پاراب

انتخاب کنید نماد مداد و در صفحه بعد ، به پایین بروید و غیرفعال کنید لرزش را روشن کنید.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

حتما بخوانید:
لباس زنانه شامل چه مواردی است؟