[ad_1]

اگر به سیستم عامل Chrome 91 ارتقا یافته اید ، چندین ویژگی پنهان وجود دارد که می توانید شامل آنها شوید ، از جمله یک پوشه سطل آشغال جدید و یک رابط کاربر پسند تر برای برنامه های وب پیشرفته. همچنین راهی برای فعال کردن دستی زیرنویس های زنده در سیستم عامل Chrome برای کاربرانی وجود دارد هنوز مفقود شده است.

این ویژگی ها به عمد پنهان هستند – آنها هنوز در مرحله آزمایشی هستند و برای نسخه کامل آماده نیستند. به روزرسانی های بعدی سیستم عامل Chrome احتمالاً آنها را به عنوان گزینه های پیش فرض اضافه می کند ، اما اگر می خواهید زودتر آنها را امتحان کنید ، می توانید. شما باید سعی کنید هر ویژگی را فعال کنید و ممکن است آنها به درستی کار نکنند ، اما ما نحوه کار را به شما نشان خواهیم داد.

نحوه فعال سازی سیستم عامل Chrome پوشه سطل زباله

بیایید با ویژگی پنهانی که بیشتر کاربران Chromebook خواهان آن هستند شروع کنیم: یک پوشه سطل زباله ویژه که درست مانند یک ظرف برای پرونده های حذف شده عمل می کند در ویندوز و مک مانند بسیاری از کاربران Chromebook دردناک آگاه، سیستم عامل Chrome به شما امکان بازیابی پرونده های حذف شده را نمی دهد ، اما با فعال کردن پوشه حذف شده ها می توانید این مورد را تغییر دهید.

هنگامی که سطل آشغال سیستم عامل Chrome روشن است ، فایلهای حذف شده به پوشه ای که در آن باقی مانده است ارسال می شوند تا زمانی که آنها را برای همیشه بازیابی یا حذف کنید. پوشه Recycle Bin از پنجره مدیر پرونده قابل دسترسی است.

سطل آشغال سیستم عامل Chrome از طریق فهرست آزمایش پرچمدار Chrome فعال می شود:

 1. در برگه جدید Chrome ، به این موارد بروید: chrome: // flags / # files-trash
 2. پرچم را روی تنظیم کنید “فعال”.
 3. Chrome را دوباره راه اندازی کنید ، سپس Chromebook خود را دوباره راه اندازی کنید.

نحوه فعال سازی tویندوزهای پیشرفته برنامه وب را در سیستم عامل Chrome 91 خاموش کنید

Progressive Web Applications (PWA) برنامه های تحت وب هستند که مانند نرم افزارهای نصب شده محلی به نظر می رسند و کار می کنند ، اما فضای کمتری را بر روی هارد دیسک شما اشغال می کنند. بیشتر PWA ها در یک پنجره کار می کنند ، اما لینک های خارجی را در برگه مرورگر باز می کنند ، و باعث می شود برخی PWA ها نسبت به بارگیری صفحه در یک مرورگر (تماشای شما ، یوتیوب) موثرتر باشند.

خوشبختانه ، Google به زودی پیمایش با جدول PWA را در سیستم عامل Chrome پیاده سازی می کند ، بنابراین شما می توانید چندین لینک یا سند را در یک پنجره PWA باز کنید و به راحتی بین آنها جابجا شوید ، اما اگر این ویژگی آزمایشی را در فهرست قرار دهید ، می توانید این ویژگی را زودهنگام دریافت کنید. پرچم های کروم

 1. یک برگه جدید در Chrome باز کنید ، سپس به این قسمت بروید: chrome: // flags / # enable-desktop-pwas-tab-strip
 2. انتخاب کنید “فعال” از منوی کشویی
 3. سپس برو به: chrome: // flags / # enable-desktop-pwas-tab-strip-link-capturing
 4. این پرچم را روی تنظیم کنید “فعال” همچنین.
 5. وقتی از شما خواسته شد تغییرات را ذخیره کنید ، Chrome را مجدداً راه اندازی کنید.
 6. Chromebook خود را دوباره راه اندازی کنید.

دفعه بعدی که PWA را نصب می کنید ، یک جعبه گفتگو از شما می پرسد که آیا می خواهید PWA را با برگه ها شروع کنید.

برای باز کردن PWA هایی که قبلاً با پنجره برگه ای نصب کرده اید ، روی نماد برنامه دسک تاپ کلیک راست کرده و انتخاب کنید پنجره جدید> پنجره جدولی جدید.

چگونه tزیرنویس زنده در سیستم عامل Chrome 91

سرانجام ، گزینه ای برای گنجاندن زیرنویس های زنده برای برخی از کاربران وجود دارد. برای کسانی که نمی دانند ، عنوان زنده Chromebook همان ویژگی رونویسی مستقیم AI است که هر صدایی را به زیرنویس روی صفحه دستگاه های Android تبدیل می کند. این عملکرد حتی هنگام قطع صدا نیز کار می کند یا وقتی آفلاین هستید پیش بینی می شد زیرنویس های زنده با انتشار سیستم عامل Chrome 91 برای همه منتشر شود ، اما برخی از دستگاه ها هنوز آن را ندارند.

نگران نباشید – شاید بتوانید آن را به خودتان تغییر دهید.

 1. در پنجره مرورگر Chrome ، باز کنید: chrome: // flags / # enable-accessibility-live-caption
 2. پرچم را روی تنظیم کنید “فعال”.
 3. برای اعمال تغییرات ، Chrome را مجدداً راه اندازی کنید.
 4. Chromebook خود را دوباره راه اندازی کنید.
 5. راهنمای زیرنویس زنده ما را ببینید درباره نحوه فعال کردن (و غیرفعال کردن) ویژگی در Chromebook خود پس از راه اندازی مجدد سیستم.

این احتمال وجود دارد که زیرنویس های زنده حتی پس از روشن شدن پرچم نیز کار نکنند ، مانند موارد زیرکاربران Ome خطایی را مشاهده می کنند که دستگاه آنها نمی تواند پرونده های گفتاری مورد نیاز را بارگیری کند. این راه حل وجود دارد ، اما باید فقط موقتی باشد ، زیرا در دقت رونویسی تأثیر می گذارد.

 1. در Chrome ، به بروید chrome: // flags / # enable-accessibility-live-caption-soda.
 2. انتخاب کنید “معلول” بیرون جعبه.
 3. Chrome را راه اندازی مجدد کنید ، سپس Chromebook خود را دوباره راه اندازی کنید.

بعد از راه اندازی مجدد ، زیرنویس های زنده اکنون باید کار کنند ، اما حتماً دوباره فعال کنید # فعال کردن-دسترسی-زنده-زیرنویس-نوشابه در آینده پرچم گذاری کنید تا مطمئن شوید جدیدترین پرونده های تشخیص گفتار را بارگیری کرده اید.

[Android Police]

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir