[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه فعالسازی و سفارشی سازی حالت تاریک در ویندوز 11

مانند تقریباً هر سیستم عامل اصلی دیگری که در حال حاضر موجود است ، ویندوز 11 گزینه های رابط روشن و تاریک را به کاربران ارائه می دهد. حالت های تیره روی چشم راحت تر است ، به ویژه در اتاقهای کم نور یا در شب. در برخی موارد ، حتی میزان مصرف انرژی صفحه نمایش دستگاه شما را کاهش می دهند.

روشن کردن حالت تاریک ویندوز 11 آسان است:

 1. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات> سیستم> سفارشی سازی> رنگها.
 2. انتخاب کنید “تاریک” از جانب “حالت خود را انتخاب کنید” میدان سقوط

همین. همانطور که گفتم ، بسیار ساده است. با این حال ، این فقط در مورد رنگهای حالت تیره استاندارد تم فعلی شما صدق می کند. در صورت تمایل ، می توانید بیشتر به تنظیمات ویندوز 11 بپردازید و ظاهر رابط کامپیوتر خود را حتی بیشتر سفارشی کنید.

از تم از پیش ایجاد شده برای ویندوز 11 استفاده کنید

مانند ویندوز 10 ، ویندوز 11 به شما این امکان را می دهد تا از موضوعات منحصر به فردی استفاده کنید که همه چیز رابط کاربری را در یک لحظه تغییر می دهد – تصاویر پس زمینه ، رنگهای منو و پوشه ، رنگ های برجسته ، نمادها و موارد دیگر.

 1. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات> سیستم> سفارشی سازی> تم هابه
 2. موضوع مورد نظر خود را انتخاب کنید “موضوع فعلی” منوی کشویی. موضوع “ویندوز (تاریک)” احتمالاً امن ترین گزینه است ، اما چند مورد دیگر وجود دارند که طرح های رنگی مشابه حالت تاریک را ارائه می دهند.
 3. اگر هیچ یک از گزینه های از پیش فعال را دوست ندارید ، روی کلیک کنید “مشاهده موضوعات” برای مشاهده و بارگیری تم های اضافی موجود در Microsoft Store.
 4. پس از انتخاب تم جدید خود ، روی آن کلیک کنید “درخواست دادن” برای فعال کردن آن

از رنگ های سفارشی تم استفاده کنید

اگر رنگهای پیش فرض یک تم را دوست ندارید ، می توانید آنها را در تنظیمات سفارشی تغییر دهید. تنظیمات مختلفی وجود دارد که به شما کمک می کند رنگ های دلخواه خود را در زمینه تیره (یا روشن) ایجاد کنید.

 1. سر به تنظیمات> سیستم> سفارشی سازی> رنگها
 2. انتخاب کنید “سفارشی” از کادر کشویی “انتخاب حالت خود”.
 3. انتخاب کنید که آیا می خواهید پنجره ها و منوها از تم های استاندارد تیره یا روشن استفاده کنند.
 4. به پایین بروید و Accent Color را روی تنظیم کنید “دست”
 5. از میان رنگهای موجود در منو انتخاب کنید یا کلیک کنید “مرور رنگ” از انتخاب کننده رنگ برای پیدا کردن موردی که بیشتر دوست دارید استفاده کنید.
 6. همچنین می توانید از سوئیچ ها برای اعمال رنگ برجسته در نوار وظیفه یا حاشیه پنجره پوشه / برنامه استفاده کنید.

از تم متضاد استفاده کنید

تنظیمات سفارشی سازی ویندوز 11 همچنین شامل “تم کنتراست” برای کاربران با الزامات دسترسی خاص مبتنی بر دید است. همانطور که از نامش پیداست ، تم های کنتراست از ترکیب رنگ های متضاد استفاده می کنند که خواندن متن پس زمینه (متن روشن و پس زمینه منو تیره ، یا متن تیره و پس زمینه روشن) را آسان می کند و بسیاری از آنها به عنوان تم های تیره کار می کنند.

با فشردن چپ می توانید تم های کنتراست را در هر زمان روشن یا خاموش کنید Alt + چپ Shift + صفحه چاپ کلیدها ، اما احتمالاً می خواهید تم کنتراست را در تنظیمات ویندوز 11 نیز ویرایش کنید.

دو روش برای یافتن منوی Contrast Themes وجود دارد:

 • تنظیمات> سیستم> سفارشی سازی> موضوعات> تم های کنتراست
 • تنظیمات> دسترس پذیری> تم های کنتراست

پس از ورود به منوی Contrast Themes ، رنگ بندی مورد علاقه خود را از منوی کشویی انتخاب کنید. همچنین می توانید کلیک کنید “ویرایش” برای سفارشی کردن تم متضاد خود

[PCMag]

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir