[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه آزمایش Universal Drive Universal Control در macOS Monterey Beta

یکی از هیجان انگیزترین ویژگی هایی که اپل اعلام کرده است WWDC 2021 کنترل جهانی بود این ویژگی به شما امکان می دهد مکان نما و صفحه کلید را بین چندین Mac و iPad تغییر دهید. در واقع ، آنقدر یکپارچه است که نیازی به راه اندازی ندارد. می توانید مکان نما را از یک دستگاه به دستگاه دیگر به سادگی با فشار دادن آن از لبه صفحه بکشید و در صفحه کنار آن

این ویژگی در macOS Monterey و iPadOS 15 در دسترس خواهد بود ، اما در هنگام راه اندازی در دسترس نخواهد بود. اما تیمن برای توسعه دهنده Zhuowei Zhang آرزو می کنم ، امکان آزمایش این ویژگی وجود دارد. اگر دو Mac شما macOS Monterey Beta 5 را اجرا می کنند ، می توانید از یک فایل Plist برای فعال کردن کد مخفی استفاده کنید. متأسفانه ، در حال حاضر راهی برای فعال کردن این ویژگی در iPad وجود ندارد ، بنابراین باید تا انتشار نهایی منتظر بمانید تا از آن بین Mac و iPad خود استفاده کنید.

نحوه فعال کردن Universal Control در macOS Monterey Beta

اگر در حال حاضر از macOS Monterey beta 5 استفاده می کنید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که فایل را بارگیری کنید و آن را در پوشه Library قرار دهید. به مراحل زیر نگاهی بیندازید.

سر به صفحه GitHub ژوویی ژانگ برای فایل “Ensemble.plist”. اینجا را راست کلیک کنیدظالمانه”و فایل پیوندی را روی دسکتاپ خود بارگیری کنید (در افزونه“ .plist ”قرار خواهد گرفت).

حالا ترمینال را باز کنید و دستور زیر را صادر کنید.

sudo mkdir -p / Library / Preferences / FeatureFlags / Domain /

با این کار پوشه ایجاد می شود. اگر نمی توانید پوشه ایجاد کنید ، ممکن است لازم باشد حفاظت از یکپارچگی سیستم را غیرفعال کنیدبه اکنون ، اجازه دهید پوشه را با استفاده از دستور Terminal باز کنیم. دستور زیر را وارد کرده و Enter را فشار دهید.

باز / کتابخانه / ترجیحات / FeatureFlags / Domain /

اکنون که پوشه Domain باز شده است ، کافی است فایل Ensemble.plist را به پوشه بکشید. برای تأیید رمز عبور سرپرست خود را وارد کنید. پس از انتقال فایل ، Mac خود را مجدداً راه اندازی کنید تا این ویژگی فعال شود. این فرآیند را در همه Mac هایی که می خواهید از ویژگی Universal Control استفاده کنید تکرار کنید.

این ویژگی فقط در مکینتاش از سال 2016 و بعد با iCloud و Handoff فعال است.

با رفتن به “می توانید فعال بودن این ویژگی را تأیید کنید”تنظیمات سیستم”. به “اینجا برویدنمایش می دهد“بخش. در منوی کشویی “افزودن صفحه نمایش” ، بخش “اتصال صفحه کلید و ماوس” را مشاهده خواهید کرد. این بدان معناست که تابع فعال است.

برای استفاده از Universal Control بین دو Mac ، فقط آنها را در کنار یکدیگر قرار دهید ، مطمئن شوید که iCloud و Handoff فعال شده اند و فقط مکان نما را از یک لبه صفحه فشار دهید به دیگری.

[9to5Mac]

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir