نحوه مدیریت پوست چرب در هوای گرم


تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: زای نو نو (شاتر استوک)

تابستان حتی به طور رسمی آغاز نشده است ، اما بسیاری از مناطق کشور قبلاً شاهد گرمای زیاد و گرمای شدید بوده اند. هوای گرم به دلایل زیادی آزار دهنده است – و بالقوه خطرناک – و یکی از قسمتهای تحریک کننده همان کاری است که با پوست شما انجام می دهد.

ممکن است منافذ خارق العاده ای به شما برکت داده شود ، اما برای اکثر افراد ، وقتی در بیرون گرم می شود ، به دلیل تولید بیش از حد چربی ، پوست آنها درخشش طبیعی پیدا می کند. اما چرا این اتفاق می افتد و آیا می توانیم در این زمینه کاری انجام دهیم؟ آنچه در اینجا باید بدانید اینجاست.

چرا پوست وقتی گرم است به خصوص چرب می شود

همانطور که قبلاً می دانید ، پوست ما می تواند به شرایط مختلف واکنش نشان دهد – مانند آفتاب سوختگی از یک روز طولانی در ساحل یا بثورات آلرژی غذایی. اما حتی اگر فقط برای مدت کوتاهی در فضای باز باشید و زیر نور آفتاب نباشید ، به دلیل آب و هوا می تواند تغییر کند

“در تابستان ، دما و رطوبت افزایش می یابد. این تغییرات غدد عرق را برای تولید عرق بیشتر و غدد چربی را برای تولید سبوم بیشتر تحریک می کند. ” دکتر هادلی کینگ او گفت mindbodygreen در یک مصاحبه. “افزایش تولید عرق با تبخیر پوست را خنک می کند ، و افزایش تولید روغن به گسترش تبخیر عرق کمک می کند تا اثر خنک سازی گسترش یابد.”

چگونه با روغن اضافی کنار بیاییم

اولین چیزی که باید بخاطر بسپارید این است که روغن موجود در صورت شما (و سایر نواحی پوست) واقعاً هدف اصلی عمل به عنوان یک مانع محافظتی را ایفا می کند. بنابراین تا آنجا که می خواهیم خلاص شویم همه چيز کره ، این ایده خوبی نیست. نگهداری روغن ما ، اما بدون بررسی ، برنامه بسیار بهتری است. در اینجا چند روش برای انجام این کار آورده شده است:

صورت (و پوست دیگر) خود را مرتباً بشویید ، اما نه هم غالبا

بازهم: در این کار زیاده روی نکنید ، اما مطمئن شوید که برای شستن صورت خود زمان اختصاص داده اید. در اینجا آنچه شامل می شود ، طبق اخبار پزشکی امروز:

  • با صابون ملایم و آب گرم بشویید.
  • از صابون های معطر ، مرطوب کننده های اضافه شده یا مواد شیمیایی سخت که می توانند پوست را تحریک یا خشک کنند ، باعث ایجاد واکنش با ایجاد سبوم بیشتر خودداری کنید.
  • از لوفا و حوله های خشن خودداری کنید ، زیرا اصطکاک اضافه شده باعث تحریک پوست در تولید چربی بیشتر می شود.

بعد از تمیز کردن از تونر استفاده کنید

شما می خواهید از جویدن تونرهای الکلی در نوجوانان خود جلوگیری کنید و به جای آن انتخاب کنید قابض های طبیعیکه در آن ماده فعال فندق جادوگر یا روغن درخت چای. اما تونر برای همه مناسب نیست ، بنابراین اگر برای شما جدید است ، قبل از استفاده از آن روی صورت ، ابتدا یک تست پچ کوچک انجام دهید.

با دقت خشک کنید

به همان اندازه وسوسه انگیز است که از یک حوله استفاده کنید تا به پوستتان مزیت آخرین حوله برای از بین بردن چربی برسد ، انجام این کار با دقت بسیار مهم است. “کشیدن پوست با حوله یا استفاده از حوله خشن توصیه نمی شود زیرا ممکن است باعث تحریک پوست برای تولید سبوم بیشتر شود” مقاله ای برای اخبار پزشکی امروز.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes