[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: faboi (Shutterstock)

امشب یا داخل ساعات كوچكي فردا صبح ، مي توانيد ببينيد بهترین بارش شهابی از پرسیدهابه بهترین و طولانی ترین منظره آسمانی در تابستان در اوج خود در 11 تا 13 آگوست است، حمل سنگهای فریاد بر روی اتر در یک گیره سریعتر از هر نقطه دیگر در طول دوشش شش هفته ای.

اگرچه تقریباً یک ماه است که پرسیدها دائماً روی سر ما حرکت می کنند ، اما اکنون اینطور است زمان مناسب برای بیرون رفتن از منزل اوج رصد ستارگان

پرسیدها چیست؟

همانطور که Lifehacker اشاره کرد در اوایل تابستان Perseids جشنواره بصری سالانه این فصل ، شش استراهپیمایی هفتگی از سنگهای سوزان که دنباله دار را دنبال می کند 109P / Swift-Tuttle ، که هر 133 سال یک بار به دور خورشید می چرخد. ما ‘ما خوش شانس هستیم که جزیره Swift-Tuttle را گرفتیم ، زیرا یک غول با شعاع 16 مایل است. با توجه به اندازه بزرگ آنها ، شهاب سنگ ها از سنگ بزرگتر جدا شده و Perseids را تشکیل می دهند ، که در بیشتر تابستان ستاره های متصل به آسمان را نگه می دارد.

نام روح از صورت فلکی درخشان Perseus گرفته شده است ، به نام نیمه خدا یونانی که به خاطر کشتن هیولا Medusa و بنابراین هنگام مرگ به او خانه ای در میان ستارگان داده شد. در یک عصر معمولی ، دوش حدود 60 سنگ را در فضا فریاد می زند. این زمان در اوج دوش ، زمانی که حدود 100 در ساعت قابل مشاهده می شود ، افزایش می یابد.

چگونه برای دیدن پرسیدها

مانند همه بارش های شهابی ، مهم است که مطمئن شوید در منطقه ای عاری از آلودگی نوری هستید. شما یک آسمان تاریک و در صورت امکان یک مکان خلوت خوب برای حضور در نمایشگاه می خواهید. این’اگر در منطقه ای باشید که ساختمانهای زیادی مانند s نداردآسمان خراش ها و چراغ های خیابانی شانس شما را برای دیدن Perseids با بالاترین درخشندگی از بین می برد.

مهم این است که چنین خواهد شد آنها می خواهند از نیمه شب تا سحر در فضای باز بیرون بروند ، همانطور که EarthSky اشاره می کندبه نشریه فضا و علم برخی از بهترین شیوه ها را برای تسخیر Perseids توسعه می دهد:

[Between midnight and dawn is] وقتی قسمتی از زمین که روی آن ایستاده اید به بارش شهابی در فضا هدایت می شود. بنابراین شهاب سنگ های بیشتری خواهید دید. از سحر تا سحر باران می بارد. به خاطر داشته باشید که شهاب سنگ های پرسید از وسط تا پاسی از شب از عرض جغرافیایی شمالی شروع به پرواز می کنند. در جنوب خط استوا ، Perseids شروع به بارش آسمان در حدود نیمه شب می کنند.

این چیزی نیست که انتظار پایان آن را داشته باشید در چند دقیقه بارش شهابی شایسته زمان و حوصله شماست ، بنابراین انتظار داشته باشید حداقل یک ساعت را زیر ستاره ها بگذرانید تا به خود فرصتی دهید تا چیزی درخشان را ببینید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir