[ad_1]

SSD یکی از بهترین به روزرسانی هایی است که می توانید برای رایانه رومیزی خود ایجاد کنید. و راه اندازی آن بسیار دشوار نیست: آن را به صورت فیزیکی نصب کنید ، کابلهای صحیح را بهم متصل کنید، و دوباره ویندوز را از ابتدا نصب کنید.

اما ممکن است بخواهید با راه اندازی ویندوز (دوباره) ، کپی کردن همه پرونده ها و پوشه های مهم خود را از مکان مورد علاقه خود برای تهیه نسخه پشتیبان و نصب مجدد برنامه ها ، به زحمت نیندازید. ما شما را احساس می کنیم

گزینه دیگری وجود دارد که می توانید هنگام مهاجرت به SSD جدید امتحان کنید: هارد قدیمی خود را بر روی هارد جدید کلون کنید. اجرای آن (منطقی) سریع و آسان است و اگر نمی خواهید صبر کنید و تماشا کنید می توانید شب کار کنید. هنگامی که از خواب بیدار می شوید و سیستم خود را به SSD جدید تغییر می دهید ، همه چیز دقیقاً همانطور که ترک کرده اید انجام می شود. (در تئوری.)

قبل از شروع … مطمئن شوید که درایو به اندازه کافی بزرگ است

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه مهاجرت به SSD بدون نصب مجدد ویندوز

عکس صفحه: دیوید مورفی

یک واقعیت مهم وجود دارد که باید هنگام شبیه سازی دیسک هایی از این دست در خاطر داشته باشید. SSD جدید شما باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند همه چیز را از هارد دیسک قدیمی و اصلی شما در خود جای دهد. اگر اینگونه نباشد ، شبیه سازی مثر نیست.

برای آزاد کردن فضا ، می توانید پرونده هایی را که دیگر نیازی به آنها ندارید حذف کنید یا دوباره بارگیری کنید. شما همچنین می توانید نسخه جدیدی از ویندوز را بر روی SSD جدید نصب کنید ، این دستگاه اصلی را بوت کنید (از طریق BIOS روی مادربرد خود) و از هارد دیسک قدیمی خود به عنوان ذخیره سازی ثانویه برای پرونده ها ، بازی ها ، فیلم ها یا سایر موارد کم اهمیت استفاده کنید. شما مجبور نیستید همه چيز در نهایت بر روی SSD جدید خود.

اگر لپ تاپ داشته باشید اوضاع پیچیده تر است

اگر دستگاه را روی لپ تاپ خود با SSD جدید جایگزین کنید ، تمام این مراحل کمی دشوارتر می شود ، زیرا احتمالاً فقط برای یک دستگاه جا دارید (مگر اینکه لپ تاپ شما به یک اسلات اضافی M.2 SSD مجهز باشد). برای شبیه سازی دستگاه اصلی خود به SSD جدید ، می توانید یک آداپتور USB به SATA ، ایستگاه اتصال خارجی یا یکی از آن ابزارهای پیچیده.

روند شبیه سازی بسته به اتصال USB و اندازه دستگاه روی لپ تاپ شما می تواند از زمان معقول تا زمان زیادی طول بکشد. با این حال ، انتظار ارزشش را دارد: جایگزینی هارد دیسک مکانیکی قدیمی با SSD کاملاً جدید یکی از بهترین عملکردها شما می توانید لپ تاپ خود را


مرحله اول: منعکس کردن ماکریوم (نسخه رایگان)

ما از برنامه استفاده خواهیم کرد بازتاب Macrium هارد دیسک خود را به SSD جدید خود شبیه سازی کنید. وقتی روی نصب دوبار کلیک می کنید ، در واقع صفحه ای مشاهده خواهید کرد که به نظر می رسد مانند یک ابزار بارگیری است ، نه نصب کننده برنامه معمول شما. درست است. من مطمئن نیستم که چرا Macrium Software به جای اینکه فقط کل برنامه را به عنوان بارگیری ارائه دهد ، این راه را طی می کند ، اما اینجا هستید.

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه مهاجرت به SSD بدون نصب مجدد ویندوز

عکس صفحه: دیوید مورفی

نیازی نیست گزینه های موجود در این صفحه را تغییر دهید. فقط کافی است روی دکمه “بارگیری” کلیک کنید و پس از اتمام همه دستورالعمل ها را دنبال کنید. هنگامی که Macrium Reflect بارگیری شد و فرض کرد که SSD جدید شما به دسک تاپ یا لپ تاپ شما متصل شده است ، صفحه ای به این شکل مشاهده خواهید کرد:

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه مهاجرت به SSD بدون نصب مجدد ویندوز

عکس صفحه: دیوید مورفی

برای اهداف این مقاله ، من F: drive (“Tiny Game Drive”) خود را پاک می کنم و وانمود می کنم که درایو اصلی خود ، C: را با آن شبیه سازی می کنم. (من تصادفم را که F: را خالی نشان می داد حذف کردم ، بیایید لحظه ای تظاهر کنیم.)

مرحله دوم: کلون را تنظیم کنید

برای شروع ، به سادگی روی پیوند “Clone this drive” در زیر هارد اصلی خود کلیک کنید ، که باید به طور پیش فرض انتخاب شود. در صفحه نمایان شده ، روی پیوند “انتخاب درایو برای شبیه سازی” در قسمت فضای خالی بزرگ کلیک کنید و SSD جدید خود را انتخاب کنید. سپس صفحه شما باید به این شکل باشد:

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه مهاجرت به SSD بدون نصب مجدد ویندوز

عکس صفحه: دیوید مورفی

شما می توانید به اندازه مثال من پارتیشن داشته باشید. ممکن است کمتر داشته باشید با این حال ، می خواهید آنها را در SSD جدید خود مستقر کنید. به راحتی می توانید روی “کپی کردن پارتیشن های انتخاب شده” کلیک کنید و همه چیز در SSD جدید شما عالی به نظر می رسد. همچنین می توانید با این موارد برخورد کنید:

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه مهاجرت به SSD بدون نصب مجدد ویندوز

عکس صفحه: دیوید مورفی

آهی کشید در مثال من ، من می توانم چهار پارتیشن اول را در SSD جدید خود جای دهم ، اما قسمت چهارم – پارتیشن اصلی داده من – به نظر می رسید که بقیه فضای SSD را می خورد ، حتی اگر SSD فضای کافی برای هر پارتیشن را داشته باشد درایو اصلی من برای رفع این مشکل ، روی لغو کلیک کنید و به صورت دستی پارتیشن های خود را از هارد دیسک قدیمی خود به SSD جدید خود بکشید ، و آخرین بزرگترین پارتیشن را ذخیره کنید:

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه مهاجرت به SSD بدون نصب مجدد ویندوز

عکس صفحه: دیوید مورفی

پس از انجام این کار ، روی Next کلیک کنید.

مرحله سوم: کلون را فعال کنید

اکنون صفحه ای را مشاهده خواهید کرد که نمای کاملی از همه کارهایی که Macrium Reflect با شروع کلون شما انجام می دهد ، دارد. نه ، هنوز کاری انجام نشده است – شما فقط آن را تنظیم کرده اید.

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه مهاجرت به SSD بدون نصب مجدد ویندوز

عکس صفحه: دیوید مورفی

در صورت تمایل می توانید این تنظیمات را بررسی کنید ، اما احتمالاً مطمئن هستید که فقط روی “پایان” کلیک کنید ، که این روش را شروع می کند:

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه مهاجرت به SSD بدون نصب مجدد ویندوز

عکس صفحه: دیوید مورفی

بسته به اندازه دستگاهی که از آن استفاده خواهید کرد – چه مقدار داده برای جابجایی اطلاعات Macrium Reflect – و سرعت آن ، ممکن است مدتی طول بکشد. کمی بیشتر از نیم ساعت ساخته شده است ، اما من SSD را (جایی که پارتیشن ویندوز من در آن زندگی می کند) را به یک SSD خالی شبیه سازی کردم. به عبارت دیگر ، انتقال بسیار سریع انجام شد. تغییر از هارد دیسک به SSD می تواند چهار برابر (یا بیشتر) طول بکشد. اگر بی تاب باشید ، می توانید به راحتی کلون خود را تنظیم کنید تا شب اجرا شود و هنگام بیدار شدن همه چیز تنظیم می شود.

مرحله چهارم: نصب دستگاه خود را به پایان برسانید

اکنون که یک کلون از دستگاه اصلی دارید ، در دستگاه اصلی که داده ای را در رایانه شما قرار می دهد و در غیر این صورت می خواهید آن را حفظ کنید ، کاری انجام ندهید زیرا در دستگاه شبیه سازی شده شما نمایش داده نمی شود. من توصیه می کنم یک فایل متنی روی دسک تاپ خود قرار دهید که روی آن نوشته شده “THIS IS OLD HARD DRIVE” ، یا چیزی هوشمندتر از آن ، و سپس رایانه خود را خاموش کنید.

اگر هارد قدیمی خود را با SSD جدید جایگزین می کنید ، هارد دیسک قدیمی را از دسک تاپ یا لپ تاپ جدا کنید (احتمالاً SATA و سیم برق) و SSD جدید خود را دقیقاً در محلی که دستگاه قدیمی بود قرار دهید. شما نیازی به تنظیم چیز دیگری در BIOS سیستم خود ندارید – این برنامه باید مستقیماً در پارتیشن اصلی Windows در SSD جدید شما بوت شود. (یا حداقل مال من بود)

اگر هارد قدیمی خود را دور نگه دارید ، آن را دوباره به یک درگاه SATA دیگر در سیستم دسک تاپ خود متصل کنید. بررسی کنید که آیا رایانه شما به طور تصادفی به جای SSD جدید شما بوت نشده است ، ببینید آیا اندازه کل درایو c: (در بایت ، روی صفحه “Properties” آن) با ظرفیت SSD جدید شما و نه هارد دیسک قدیمی شما مطابقت دارد. اگر تصور می کنید این مرحله را از دست نداده اید ، این فایل متنی “THIS IS THE OLD HARD DRIVE” را در این بایگانی کنید. اگر هارد دیسک قدیمی خود را به جای هارد دیسک جدید راه اندازی کنید ، باید ترتیب بوت سیستم خود را تغییر دهید بایوس شما.

با فرض اینکه کامپیوتر شما SSD جدید شما را به درستی راه اندازی می کند ، Computer Management (از طریق منوی Start) را بکشید ، روی Disk Management کلیک کنید ، دیسک سخت قدیمی خود را پیدا کنید ، بر روی پارتیشن های مختلف آن راست کلیک کرده و گزینه Delete Volume را برای همه انتخاب کنید. اگر این گزینه خاکستری باشد ، ممکن است لازم باشد از یک برنامه شخص ثالث مانند مدیر دیسک سخت Paragon (نسخه رایگان) در عوض. همان مفهوم ، به راحتی به شما امکان می دهد تا حجم های قدیمی خود را حذف کرده و دستگاه را به عنوان یک قطعه چربی بزرگ از فضای خالی توزیع کنید.

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه مهاجرت به SSD بدون نصب مجدد ویندوز

عکس صفحه: دیوید مورفی

مرحله پنجم: نحوه نگهداری صحیح SSD

برای تأیید اینکه ویندوز 10 SSD جدید شما را به درستی شناسایی کرده و همه را اجرا می کند عملکردهای صحیح TRIM به طور مرتب بر روی دکمه Start کلیک کنید ، “Defragment” را وارد کنید و اولین گزینه را انتخاب کنید: “Defragment و بهینه سازی دیسک ها”.

در صفحه نمایان شده ، ویندوز باید توجه داشته باشد که درایو C: اصلی شما واقعاً SSD است ، مانند:

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه مهاجرت به SSD بدون نصب مجدد ویندوز

عکس صفحه: دیوید مورفی

همچنین می توانید بررسی کنید TRIM از طریق خط فرمان فعال است یا خیر. با دسترسی مدیر ، یک خط فرمان باز کنید (از طریق منوی “Start” روی میانبر کلیک راست کرده و “Run as administrator” را انتخاب کنید) و این دستور را وارد کنید: fsutil behavior query DisableDeleteNotify

اگر صفحه ای مانند این را می بینید ، طلایی هستید:

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه مهاجرت به SSD بدون نصب مجدد ویندوز

عکس صفحه: دیوید مورفی

در غیر این صورت ، می توانید ویندوز را مجبور کنید TRIM را با وارد کردن دستور زیر فعال کند: fsutil behavior set DisableDeleteNotify 0

تا زمان آماده شدن ، سازنده SSD شما احتمالاً برنامه کاربردی دارد که می توانید برای اطمینان از پیکربندی ویندوز (و مادربرد) برای حداکثر کارایی از آنها استفاده کنید. این و این برنامه ها معمولاً به شما امکان می دهند سیستم عامل جدید را برای SSD خود بررسی و نصب کنید. به وب سایت سازنده SSD یا صفحه محصول مربوط به SSD خاص خود بروید و ببینید آیا برنامه ای وجود دارد که می توانید بارگیری و نصب کنید. به عنوان مثال: جادوگر سامسونگ.

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه مهاجرت به SSD بدون نصب مجدد ویندوز

عکس صفحه: دیوید مورفی

این قطعه در ابتدا در آوریل 2013 توسط Whitson Gordon منتشر شد و در آگوست 2018 و جولای 2020 توسط دیوید مورفی به روز شد. به روزرسانی ها شامل موارد زیر است: زبان شفاف از آهنگ اصلی ، تصاویر اضافی اضافه شده در صفحه ، شامل دستورالعمل های جدید و بازنویسی مقدمه. برای مطابقت با سبک فعلی Lifehacker بار دیگر در 16 ژوئن 2021 به روز شد.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir