[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چگونه ارکیده را بدون از بین بردن پرورش دهیم

عکس: ماریا بویکو (شاتر استوک)

ارکیده پیچیده شناخته شده است: آنها ظریف هستند ، به آبیاری و مه آلودگی احتیاج دارند و به زهکشی مناسب و نور مناسب نیاز دارند. این سطح از مراقبت از گیاه می تواند حیرت آور باشد ، اما اگر یک برنامه عادی داشته باشید ، آن را از پارک بیرون خواهید انداخت. در اینجا نحوه مراقبت از گل ارکیده در خانه آورده شده است.

ارکیده ها به نوع مناسب گلدان و مخلوط گلدان احتیاج دارند

ارکیده ها هستند گیاهان epiphytic، اساساً بدان معنی است که آنها به خاک احتیاج ندارند. در عوض ، ریشه ها به درختان و سایر محیط ها می چسبند. از آنجا که ارکیده عادت دارد با آب متحرک و اکسیژن زیادی در هوا باشد ، می خواهید از وجود خود اطمینان حاصل کنید گلدان مناسب را انتخاب کنید، مانند چرخ و فلک rePotme برای ارکیده و گلدان های پلاستیکی mkono برای منافذ و تخلیه مناسب آنها.

بسته به نوع ارکیده ، برخی رشد می کنند پوست تراشه و سایر موارد در خزه. ارکیده دوست دارد Phalaenopsis و Cattleya آنها در گلدانهایی با پوست رشد می کنند زیرا آب را نگه نمی دارند و به ریشه ها زهکشی لازم را می دهند. ارکیده های دیگر ، مانند دمپایی زنانه و ارکیده راهبه، در رطوبت رشد می کنند ، که باعث می شود خزه بهترین گزینه برای کاشت باشد.

در هنگام استفاده از تراشه های پوست به خاطر داشته باشید که تمایل به تجزیه و نیاز به جایگزینی دارند. خانه و باغ بهتر توصیه می کند هر یک یا دو سال یکبار تراشه های پوسته را جایگزین کنید تا توانایی تخلیه آنها حفظ شود.

چگونه ارکیده های خود را آبیاری و بارور کنیم

وجود دارد چند عامل باید در هنگام آبیاری به خاطر داشته باشید ارکیده های شما ، از جمله زمان سال (ارکیده ها در زمستان به اندازه بهار یا تابستان به آب احتیاج ندارند) ، آب و هوا (اگر گیاه آفتاب بیشتری ببیند یا غالباً در یک قسمت خشک از خانه باشد ، باید آب بیشتری بخورید) اغلب از محل مرطوب تر) ، و مخلوط کاشت شما (خزه قادر است رطوبت را خیلی بیشتر از پوست حفظ کند ، بنابراین آبیاری یک بار در هفته یا زمانی که خزه خشک می شود بهترین است). به طور کلی ، با این حال ، کاستا فرمی خیساندن ارکیده در یک کاسه آب هفته ای یا دو بار یا وقتی خزه خشک است توصیه می کند تا ارکیده سالم و مرطوب شود.

ارکیده ها به مقدار کافی رطوبت نیز احتیاج دارند ، بنابراین مه آلودگی روزانه یک ایده خوب است – یا گلدان را روی سنگ ریزه نگه دارید یا سنگهای کوچکی که رطوبت را افزایش می دهند. شما همچنین می توانید ارکیده را ذخیره کنید در حمامکه همچنین می تواند رطوبت زیادی را تأمین کند. اول از همه ، حتماً یک برنامه آبیاری خاص برای گونه های خاص ارکیده خود دنبال کنید.

کوددهی برای ارکیده های داخلی نیز ضروری است فقط یخ اضافه کنید هشدار می دهد که شما باید از کود مناسب استفاده کنید. “کودی را انتخاب کنید که دارای مقادیر مساوی ازت ، فسفر و پتاسیم باشد (بر روی برچسب به دنبال 20-20-20 بگردید). کود باید با نیمی از استحکام استفاده شود ، قبل از استفاده از گل ارکیده با مقدار مساوی آب مخلوط شود. “آنها همچنین توصیه می کنند ماهی یک یا دو بار ارکیده را بارور کنید.

ارکیده به چه میزان نور نیاز دارد؟

مطابق با سعادت ارکیدههنگام روشنایی گل ارکیده سه چیز باید به خاطر داشته باشید: شدت ، مدت زمان و کیفیت. مانند سایر دستورالعمل های مراقبت از ارکیده ، نور مورد نیاز آن به نوع گیاه بستگی دارد. خیلی کم است و شکوفا نمی شود. بیش از حد و در آفتاب می سوزد.

اگر در پنجره ای رو به شرق قرار بگیرد ، برای نور و سایه یکنواخت بهتر عمل می کند. پنجره های رو به شمال معمولاً نور کافی را ارائه نمی دهند و پنجره های رو به غرب شدت زیادی دارند. به محیط اطراف و نحوه ورود نور به خانه توجه کنید.

در مورد میزان نور ، ارکیده ها به مقدار ثابت نیاز دارند. برای حفظ یک برنامه منظم از نور و تاریکی ممکن است لازم باشد گیاه خود را بسته به فصل در خانه منتقل کنید.

برای نور کیفیت، ارکیده ها به ترکیب مناسبی از نور قرمز ، سبز ، قرمز بسیار قرمز و آبی ، همه آنچه خورشید فراهم می کند ، نیاز دارند. اگر با نور مصنوعی رشد می کنید ، Orchid Bliss توصیه می کند از نورهای فلورسنت و LED برای تأمین طیف کامل نور مورد نیاز ارکیده استفاده کنید. سرانجام ، هنگامی که به این آداب و رسوم گیاهان عادت کنید ، احساس طبیعت دوم می کنید و برای سالهای سال ارکیده سالم خواهید داشت.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir