[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه پرورش انگور در کلاه فرنگی شما

عکس: AleksNT (شاتر استوک)

فضای بیرون در هر کجا که زندگی می کنید یک امتیاز است ، به خصوص اگر فضای لازم برای ایجاد صندلی های فضای باز را داشته باشید. ساختارهایی مانند کلاه فرنگی از آفتاب محافظت کنید و به حیاط خود سبک خاصی ببخشید – اما اگر روی آنها را با انگورهای خزنده بپوشانید ، می توانند هر دو قسمت بیشتری را به ارمغان بیاورند.

این سازه های بلند و اغلب چوبی معمولاً در بالا دارای اسلحه هایی است که در پایین سایه ایجاد می کنند ، اما اغلب سایه کم است. کاشت و تشویق رشد انگور برای پوشاندن آنها سایبان زنده ای ایجاد می کند که فضای شما را در روزهای آفتابی تابستان به زیبایی طبیعی و لذت بیشتری می بخشد. اگر به نظر می رسد رویا باشد ، در اینجا پیشنهادهایی برای گیاهان بهترین عملکرد و چند نکته برای شروع وجود دارد.

چه انگورهایی در آلاچیق شما رشد می کنند

شما می خواهید گیاهانی که آلاچیق شما را پوشانده اند ، سالم ، مراقبت از آنها آسان ، برگ کافی برای ایجاد سایه مناسب و برای چشم جذاب باشد. پیچک بوستون، آ پیچک رشد سریع با برگهای بزرگ مانند افرا ، گزینه خوبی برای ایجاد یک پتو سایه ای است. این پیچک مقاوم است ، هم در آفتاب کامل و هم در مناطق نیمه سایه رشد می کند. آنها خود به خود صعود می کنند و دیسک های کوچکی را تشکیل می دهند که هنگام رشد به سطح می چسبند.

انگور رشد سریع دیگری که سایه بیشتری ایجاد می کند ، است ویرجینیا خزنده. این گیاه مقاوم می تواند تقریباً در هر خاک و آب و هوایی رشد کنید و نیاز به مراقبت کمی دارد. پیچک های پرانرژی دارای برگهای سبز است که از طریق آلاچیق ها امتداد می یابند و در تابستان پوشش سایه کافی را ایجاد می کنند و در پاییز آنها قرمز روشن می شوند.

اگر می خواهید در حیاط خود کمی رنگ بیشتری داشته باشید ، یاس چینی پوشش کامل را فراهم می کند و با گل های زیبا شکوفا می شود. اینها گیاهان کوهنوردی گیاهانی همیشه سبز هستندبنابراین آنها در تمام طول سال دوام می آورند و بسیار سریع رشد می کنند. گلها سفید و صورتی با عطری دلپذیر هستند.

یا کلاه فرنگی خود را با گل بپوشانید

اگر می خواهید زیبایی بیشتری به فضای خود وارد کنید ، می توانید گل های رز کوهنوردی بکارید. انگورهای آنها قوی است و در انواع رنگها گل می دهد. برای صعود به کمی کمک نیاز دارند تا شبکه ای وجود داشته باشد یا شبکه ای که روی آن آویزان شود به شما کمک می کند تا کلاه فرنگی خود را پر کنید.

کلماتیس در حال بالا رفتن از گل ها هستند ، شبیه گل های رز با کمی کمک می توانند روی آلاچیق شما رشد کنند. این تاک گل در رنگهای مختلف بنفش ، صورتی و سفید و برگهای کافی برای سایه انداختن شما از خورشید تولید می کند. این گیاهان چند ساله هستند و چندین دوره رشد را برای شکوفا شدن می گذرانند ، اما ارزش انتظار را دارد.

چی نه تا روی آلاچیق خود بکارید

گیاهانی که می خواهید حتما پیچک انگلیسی و ویستریا را در آن قرار دهید. هر دو تاک کاملاً تهاجمی رشد می کنند و در واقع می توانند ساختارها را پاره کرده و از رشد سایر گیاهان جلوگیری کنند. اگر این گزینه های گیاه را انتخاب کنید ، به نظارت و هرس سنگین احتیاج دارند. ویستریا علاوه بر قدرت و رشد شدید ، برای حیوانات خانگی نیز سمی است ، بنابراین دوستداران حیوانات خانگی ممکن است بخواهند جایگزین ایمن تری را انتخاب کنند.

چگونه می توان رشد گیاهان کوهنوردی را تقویت کرد

برای رشد سایبان ارگانیک خود ، باید ارزیابی کنید نوع گیاه را انتخاب کنید ، همراه با نوع خاک و آب و هوا. ابتدا به اسیدیته خاک و میزان رطوبت مورد نیاز تاک فکر کنید. گیاهانی مانند کلماتیس در یک محیط قلیایی مرطوب رشد می کنند ، بنابراین اگر این انگور انتخابی شماست ، خاک خود را بر این اساس آماده کنید.

گیاهان صعود نیز خواهد شد نیاز به آموزش دارد، از جمله هرس ، خم شدن و بستن برای تشویق آنها برای پوشاندن منطقه مورد نظر. پس از جا افتادن خاک ، تاک خود را در پایه کلاه فرنگی بکارید. همانطور که گیاه شروع به جوانه زدن می کند تا به نردبان کلاه فرنگی برسد ، پایان آن را در اطراف نردبان قرار دهید. برای گیاهانی که کمی بیشتر به کمک نیاز دارند ، می توانید از بندهای نرم باغ استفاده کنید گیاه را به نردبان وصل کنید. استفاده از تور همچنین می تواند جوانه ها را در مسیر درست هدایت کند و دوباره شبکه ها می توانند به رشد گیاهان مانند گل رز کوهنوردی کمک کنند. به محض رسیدن انگورها به بالای آلاچیق ، دشوار است که آنها را به صورت افقی در مسیر درست پراکنده کنید ، بنابراین باید اتصال آنها را از طریق آلاچیق آغاز کنید تا به درستی چسبانده شوند.

سایت مشاوره خانگی صفحه اصلی ثابت گیاهان کوهنوردی خود را برای تشویق رشد کامل و کمک به هدایت پوشش و شکل آنها ، به امید قرار گرفتن در تابستان سایه دار در فضای باز ، هرس کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir