[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه پرورش بلوبری در خانه

عکس: inthason99 (Shutterstock)

همراه با توت فرنگی ، هندوانه و هلو ، زغال اخته یکی از رایحه های میوه ای مشخص تابستان است. و اگر هر سال خودتان را در حال عبور از ظرف به ظرف خود می بینید ، ممکن است در مورد امکان رشد خود فکر کرده باشید. (یعنی اگر در حال حاضر در مزرعه یا جایی با مقدار زیادی زندگی نمی کنید زمین زراعی).

معلوم شد که نه تنها می توانید بوته زغال اخته خود را پرورش دهید ، بلکه می توانید این کار را از آشپزخانه خود نیز انجام دهید. در اینجا چیزی است که باید بدانید.

نحوه پرورش بوته زغال اخته

از نظر فنی ، پرورش بوته زغال اخته خود در خانه همیشه یک گزینه بوده است ، اما به لطف ویروس TikTok، در حال حاضر افراد بیشتری در مورد آن می دانند. ویدئوی ارسال شده توسط آرمن آدامجان (همچنین معروف به creative_explained) ، بیننده را از طریق فرایند کاشت راهنمایی می کند – با یک بلوبری شروع کنید.

برای شروع ، یک گلدان کوچک (از نوع دارای سوراخ های زهکشی در پایین) را با خاک پر کنید. سپس زغال اخته را گرفته و فشار دهید و دانه های آن را آزاد کنید ، از آنجا آن را به گلدان بچسبانید و روی آن را با یک لایه سبک خاک و سپس آب بپوشانید. سپس یک فنجان ، شیشه یا بطری روی آن قرار دهید تا یک گلخانه کوچک ایجاد شود و رطوبت را جذب کند. (در ویدیو ، او قسمت پایین را بریده است خاموش بر پلاستیکی بطری کنید و از آن استفاده کنید.)

هنگامی که نهال از خاک بیرون رانده می شود ، می توانید آن را پیدا کنید و آن را مانند دیگر گیاهان آپارتمانی پرورش دهید – مطمئن شوید که نور و آب کافی خورشید دریافت می کند. دقیقا چقدر آب؟ مطابق با مقاله در مورد MindBodyGreen، شما می خواهید هر هفته به گیاه آب بدهید و آن را در مکانی نگه دارید که خاک مرطوب است اما مرطوب نیست.

زمان انتقال گیاه بلوبری به خارج

با توجه به TikTok ، هنگامی که نهال ها به ارتفاع 6 اینچ رسیدند (و شرایط بیرونی برای رشد گیاهان مناسب است) ، بوته بچه را به بیرون ببرید و در آنجا به مراقبت از آن ادامه دهید. هر چه مقاله در مورد MindBodyGreen می گوید می توان گیاه بلوبری را چندین سال در داخل خانه – یا تا زمانی که شروع به تولید میوه کرد – در داخل خانه نگهداری کرد ، قبل از اینکه مجبور شوید آن را در خارج پیوند دهید.

و بله ، احتمالاً چند سال طول می کشد تا گیاه بلوبری بتواند بلوبری واقعی تولید کند ، بنابراین صبر مهم است.[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir