[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: استودیوی آفریقایی (شاتر استوک)

چه در حال تهیه کوفته ، کوفته ، و یا غذاهای دیگری باشید که نیاز به چاشنی گوشت چرخ کرده خام دارند ، پیش بینی نتیجه طعم و مزه می تواند دشوار باشد ، به خصوص اگر در حال تهیه یک دستور العمل جدید ، یک دستور العمل مبهم یا یک ماده غذایی هستید. دستورالعمل خود را توسعه داده اید.

در صورت تهیه سس ، سوپ ، دیپ و غذاهای بدون گوشت ، طعم و مزه آن آسان است ، اما چاشنی “برای چشیدن” زمانی که ماده اصلی نه تنها برای مصرف خام ایمن نیست ، بلکه طعم آن کاملا متفاوت است ، کمی دشوار است. بعد از پختن خبر خوب این است که می توانید مقداری از گوشت خود را قبل از ورود به اجاق گاز امتحان کنید – فقط باید یک شیرینی کوچک کوچک و گران قیمت درست کنید.

به دلیل سطح بزرگتر و قهوه ای شدن ، طعم شیرینی شما دقیقاً مانند گوشت یا گلوله نخواهد بود ، اما طعم آن به اندازه کافی نزدیک است و به شما ایده خوبی از چاشنی ترکیب می دهد. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که مقداری از گوشت خام و فصلی خود را برداشته ، به شکل یک پای کوچک درآورید و آن را در تابه سرخ کنید. (من برای سهولت معمولاً از ماده ضد چسب استفاده می کنم.) آن را تهیه کنید. اجازه دهید کمی خنک شود. آن را در دهان خود قرار دهید. جویدنش قورتش کن در نظر بگیر. نتیجه گیری خود را انجام دهید ، سپس گوشت یا گلوله های خود را در صورت لزوم چاشنی دهید. این روند را تکرار کنید تا گوشت مطابق میل شما طعم دار شود اما در مصرف آن زیاده روی نکنید. بدیهی است که چند بار می توانید این کار را انجام دهید. حتی شیرینی های کوچک نیز می توانند روی نان شما تأثیر بگذارند ، بنابراین تعداد آزمایشات را حداکثر به سه آزمایش محدود کنید و همزمان بیش از یک قاشق چای خوری مخلوط گوشت مصرف نکنید. (در غیر اینصورت می توانید نیمی از گوشت را بدست آورید و من از آن برای شما متنفرم.)

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir