[ad_1]

تصویر برای مقاله ای تحت عنوان

عکس: Rocketclips، Inc. (شاتر استوک)

در دوران کودکی ، یکی از اولین چیزهایی که در مورد بهداشت دهان و دندان یاد می گیریم این است که اگر بیش از حد آب نبات بخوریم و یا دندان های خود را مسواک نزنیم ، در دندان های ما سوراخ هایی ایجاد می شود که “حفره” نامیده می شود ، و سپس باید ایجاد شود پر شده و تمرین بخشی از فرایند است. اگرچه کاملاً منتفی نیست ، اما بهداشت دندان کمی فراتر از این است – از جمله این واقعیت که در بعضی موارد می توان در واقع حفره ها را وارونه کرد. در اینجا آنچه شما باید در مورد آن بدانید و چند یادآوری در مورد چگونگی جلوگیری از حفره های دندان در ابتدا وجود دارد.

چگونه می توان حفره ها را چرخاند

با فرض اینکه شما دانش اولیه ای در زمینه پوسیدگی و دندان دارید ، بیایید مستقیم شیرجه برویم. (اگر آن را ندارید ، در اینجا برخی از اطلاعات از انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA).) حفره ها از اندازه ها و درجات مختلفی برخوردارند. آنها در پنج مرحله توسعه می یابند پوسیدگی– اولین قرار گرفتن دندان در معرض اسیدهای ناشی از باکتری های ناشی از خوردن قند و نشاسته و مرحله آخر یک آبسه کامل ، همراه با درد و چرک و سایر موارد است.

برای چرخاندن حفره ، باید در مرحله اول آن را بگیرید و بدنبال آن بگردید لکه های سفید روی دندان ها. این تغییر رنگ می تواند روی دندانی ایجاد شود که دچار از دست دادن مواد معدنی شده باشد ، که نشانه اولیه پوسیدگی است ، موسسه ملی تحقیقات دندانپزشکی و جمجمه و صورت (NIDCR) این را به عنوان علامت هشدار دهنده حفره ای تصور کنید که در صورت از بین رفتن مواد معدنی اضافی از دندان و ضعف مینای دندان با گذشت زمان ، می تواند تشکیل شود.

نکته کلیدی در اینجا این است که آنچه می توانید انجام دهید تا به ایمیل خود کمک کنید تا خود به خود بازیابی شود. راه اصلی که اتفاق می افتد این است با استفاده از مواد معدنی از بزاق خود. ترفند این است که برای اینکه بزاق شما در اینجا مفید باشد ، بعد از خوردن غذا (به خصوص غذاهای شیرین و نشاسته ای) نمی تواند در دهان شما بنشیند. بنابراین ، اگر هر یک از این لکه های سفید را مشاهده کردید ، به خصوص مراقب باشید که چه موقع می خورید و برای مسواک زدن بعد از غذا و میان وعده تلاش بیشتری کنید.

چگونه می توان از ایجاد حفره جلوگیری کرد

هیچ یک از این موارد نباید جدید باشد ، اما در صورت نیاز به یک تازه سازی ، آنچه در اینجا آمده است توصیه هایی وجود دارد برای جلوگیری از تشکیل حفره ها انجام دهید:

  • آب را با فلوراید بنوشید
  • 2 بار در روز با خمیر دندانهای حاوی فلوراید مسواک بزنید
  • از غذاها و نوشیدنی های شیرین مانند آب نبات و نوشابه دور شوید. در طول روز نوشیدنی و غذا نخورید. اگر قرار است چیزهای شیرین بخورید یا بنوشید ، این کار را در وعده های غذایی انجام دهید.
  • میان وعده ها میان وعده های شیرین را محدود کنید
  • روزانه بین دندان های خود مسواک بزنید
  • به طور مرتب به دندانپزشک مراجعه کنید

این امر به ویژه در حال حاضر ، در هنگام شیوع بیماری همه گیر ، زمانی که احتمالاً می خواهید هزینه کنید بسیار مهم است مثل کمی وقت روی صندلی دندانپزشک تا آنجا که ممکن است.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir