[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه کاشت باغ پاییزی (و بهترین زمان برای آن)

عکس: توسط Jurga Jot (Shutterstock)

پسندیدن تابستان فروکش می کند، می توان از باغداران جدیدتر انتظار داشت آنها باغ به زودی خشک شود – اما تغییر فصل لزوما به این معنا نیست که باغبانی شما است برای سال به پایان می رسدبه وجود دارد سبزیجات فصلی و گیاهانی که ممکن است در پاییز ادامه یابدبه در اینجا نحوه کاشت یک باغ پاییزی همراه است بهترین زمان برای شروع

چه موقع کاشت باغ پاییزی را شروع کنیم

مزایای باغبانی در هوای سرد فراتر می رود منفی مانند درجه حرارت پایین تر است ، آفات ، علف های هرز و بیماریهای کمتری وجود دارد گیاهان شما زمان شروع شما بستگی دارد منطقه استقامت طبق اولین زندگی ، اولین سرمازدگی در منطقه شما و “روزهای بلوغ انواع بذرهای خاصی که رشد می کنید” سفر رشدبه

برای اطلاع دقیق از زمان شروع کاشت ، می توانید بین خود محاسبه کنید تاریخ اولین انجماد و میزان بلوغ دانه های شما. برای رسیدن به تاریخ مناسب برای کاشت ، روزها را به بلوغ تنظیم کنید و از تاریخ انجماد برگردید.

Grow Journey این را می دهد مثال:

فرض کنید شما دارید انواع کلم بروکلی که 100 روز طول می کشد تا برسد ، و اولین تاریخ سرمازدگی شما 15 نوامبر است. این بدان معناست که شما باید دانه های کلم بروکلی خود را از اواسط ماه ژوئیه شروع کنید.

اگر این ‘برای شما خیلی دیر است ، نگران نباشید –تاریخ کاشت بسته به گیاه متفاوت است. خانه داری خوب توضیح می دهد که چگونه سبزیجات سریع پاییزی مانند کاهو و کلم را می توان در اواخر سپتامبر کاشت ، اما توصیه می شود بیشتر باغبانی پاییزی خود را در گرمای ماه آگوست بکارید ، زمانی که شرایط رشد هنوز مطلوب است.

نحوه انتخاب گیاهان مناسب برای پاییز

انتخاب گیاهان مناسب موفقیت باغ پاییزی شما را تعیین می کند. برای درختچه ها و گلها ، چند ساله را در نظر بگیریدکه آنها مدت زیادی دوام می آورند و سال به سال برمی گردند. درختچه ای مانند Heuchera در بهار گلهای زیبایی را شکوفا می کند و برگها در طول پاییز به هم می چسبند و شاخ و برگهای پاییزی زیبایی را برای باغ شما ایجاد می کند.

گلهایی مانند کروکوس پاییزی (برخلاف پسر عموی بهاری اش) در اواخر تابستان کاشته می شوند و در پاییز با گلبرگهای بنفش زیبا شکوفا می شوند. گل مقاوم دیگر گل همیشه بهار است – tاین گلهای طلایی در بهار ، تابستان و تا اولین یخبندان شکوفا می شوند. علاوه بر این ، سبزیجات مانند کلم ، کلم ، اسفناج ، تربچه و چغندر همه “محصولات فصلی خنک“، که در طول پاییز ادامه دارد.

چگونه شروع کنیم pکاشت در باغ پاییزی شما

ابتدا ، شما می خواهید همه گیاهان بهاری را از باغ خود برداشت کرده و حذف کنید تا زمینه را برای گیاهان پاییزی جدید خود آماده کنید. پسندیدن سهام بذر توضیح می دهد ، “rرشد محصولات به جلوگیری از بیماریهای خاص یک گونه گیاهی و متعادل سازی مواد مغذی در خاک کمک می کند. هنگامی که گیاهان شما بیرون آمدند ، آنها را بچینید تا برای فصل جدید بکارید.

سپس باید خاک را آماده کنید تا به گیاهان پاییزی خود کمک کنید تا در اواخر تابستان زنده بمانند. خاک را با کود و کود آلی مخلوط کرده و تصفیه کنید تا خاک بین کاشتها تغذیه شود تقویت خاک برای رشد جدید

یک بار شمااگر بذرهای جدید خود را کاشته اید ، می خواهید سایه کافی برای دانه ها ایجاد کنید تا بقیه را شکست دهد گرمای تابستان. Seed Savers توصیه می کند که از سایه ای از نرده یا سایر گیاهان بلند استفاده کنید. در عین حال ، مالچ پاشی و مرطوب نگه داشتن خاک باعث می شود دمای هوا خنک نگه داشته شود تا بذر پاییزی شما جوانه بزند.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir