[ad_1]

وقتی شغل خوبی پیدا می کنید ، شما من حسش میکنم بزرگ شد و مطمئن. وقتی رئیس شما یکی از آنها شد اینها، دائماً شما را بررسی می کند و بر کار شما نظارت می کند ، به راحتی می توانید احساس کودک بودن کنید.

این ناامید کننده است و نتیجه ای ندارد ، بنابراین باید هر لحظه از روز خود را با جزئیات توضیح دهید به جای تنها ماندن برای تولید کار خوببه در اینجا نحوه برخورد با مدیر خرد وجود دارد رئیس

با خیال راحت با رئیس خود وضعیت را بررسی کنید

اگر به نظر می رسد رئیس شما از آن نوع – هرچند روان رنجور – فردی است که با او بازی نمی کند انگیزه های خصمانه ، شما باید از آن شروع کنید تلاش کردن اجازه دهید در مورد آن صحبت کنیم کوتاه بگذارید در تقویم شخصی خود وقت بگذارید و مطمئن شوید که قاطع اما ملایم هستید. نحوه یادگیری نحوه ابراز احساسات خود را در مدرسه ابتدایی به خاطر بسپارید: “من وقتی __________ __________ احساس می کنم احساس می کنم چون فکر می کنم این به معنی __________ است.”

تعیین سطح او در عمل ، ممکن است به این شکل باشد“وقتی من را از نزدیک تماشا می کنید ، ناامید می شوم زیرا فکر می کنم این بدان معناست که به من اعتماد ندارید تا یک کار خوب را انجام دهم.”

در گپ بعدی ، به آنها یادآوری کنید که خواهید کرد نشان دادن نتایج آنها از طریق خروجی شما ، و نه به روز رسانی جزئی در مورد آنچه انجام می دهید ، چگونه انجام می دهید و آنچه در آن روز به دست آورده اید. از رئیس خود بپرسید آیا ممکن است آنها شما را به مدت یک هفته روی دستگاه های خود بگذارند و کار شما را تنها پس از اتمام بررسی کنند. به آنها بگویید که از حضور در بازرسی های دوره ای خوشحال خواهید شد ، اما باید همه جزئیات روز خود را گزارش دهید. در حقیقت مانع بهره وری شما می شود

به من نشان بده ، نگو

راجر استیونز ، نماینده فروش در نیویورک ، همه چیز را درباره داشتن رئیس می داند مسیر علاقه زیادی به جزئیات کاری که انجام می دهد دارد. او گفت که این رئیس آنقدر علاقه مند است که از به کار بردن نام اصلی خود در اینجا امتناع ورزید. (تنها چیزی که بدتر از یک محیط کار بد است نداشتن محیط کار است ، بنابراین اجازه ندهید استیونز را اخراج کنیم زیرا سعی می کند به شما کمک کند.)

توصیه او به هرکس در چنین شرایطی ساده است: شما باید به رئیس نشان دهید نه به او بگوییدکه می توانی تنها بمانی

“من آنها را خاموش می کنم و فقط کارم را به بهترین شکل ممکن انجام می دهم و سرم را پایین نگه می دارم. او گفت: “من به معنای واقعی کلمه روز را سپری می کنم.” “در مورد توصیه ، این همه است. کار خود را انجام دهید. داخل و خارج شوید. “

در صورت لزوم مشکل را تشدید کنید

اگر قبلاً ملاقات کرده اید یا از اهداف کاری خود فراتر بروید و با مدیر مورد نظر صحبت کرد ، اما شما هنوز تحت تعقیب هستید ، زمان آن است که آن را روی زنجیره بگذارید ، همانطور که در شرکت های بزرگ آمریکا می گوییم. رئیس شما یک رئیس بزرگتر دارد اگر رئیس پایین تر موقعیت وحشتناکی را برای کارکنان ایجاد کند ، ممکن است رئیس مایل به مداخله باشد.

سپس دوباره ، مال شما سبک مضطرب رئیس می تواند منعکس کننده فشاری باشد که از بالا دریافت می کنند ، بنابراین در ادامه حرکت ارتعاشات را احساس کنید. اگر رئیس بزرگتر به همان اندازه کوچک به نظر برسدمدیریتی و به شدت ، ممکن است کار نکند.

با این حال ، اگر آنها کمی آرام تر به نظر می رسند ، حتماً با آمادگی وارد این جلسه شوید. شیار نمونه هایی از ایمیل ها، شلواریا ارتباطات شخصی با رئیس معتبر خود ، و همچنین سوابق کاری که این پیامها به آن مربوط می شوند. از نو، نشان دادن رئیس ارشد که شما به تنهایی مولد هستید و نیازی به مراقبت یا نگهداری از نوزاد ندارید.

استیونز می گوید: “اگر به جایی رسیدید که دیگر نمی توانید تحمل کنید ، پس با شخصی در موقعیت بالاتر صحبت کنید و احساس خود را برای او توضیح دهید.” “شما همچنین باید همه چیز را بنویسید. اگر کاری برای شما ارسال شد و قبلاً آن را انجام داده اید ، آن را بنویسید. اگر مشکلی به شما داده شد ، آن را بنویسید. وقتی همه سرانجام می نشینند ، شما همه شواهد را در اختیار خواهید داشت که نشان می دهد شما انتخاب شده اید. ”

به یاد داشته باشید ، این احتمالاً برای شما مناسب نیست

مگر اینکه واقعا در شغل خود مهارت داشته باشید – و اگر چنین است ، به تناسب اندام برسید! – این کارهای بیشتری برای انجام دادن وجود دارد با رئیس خود تا با شما آنها احتمالاً عصبی هستند ، رهبر موثری نیستند یا نمی توانند نتیجه بگیرند ، بنابراین این عدم قطعیت را نشان می دهندبه

مطمئن باشید که اگر به اهداف خود برسید و وظایف خود را انجام دهید ، عالی عمل می کنید. در هر صورت ، چیزهای بیشتری نسبت به شغل شما وجود دارد ، بنابراین اجازه ندهید این بر تصویر خود شما تأثیر بگذارد.

استیونز ، که هنوز هم دلسوز این است که این کار چه معنایی برای مدیریت دارد رئیس در سطح انسانی: “این قابل درک است ، زیرا هر کس باید نقش خود را ایفا کند.”

با این وجود ، وی افزود ، رئیس مدیریت خرد “به خود و شیوه ای که کار می کند اعتقادی ندارد” ، بنابراین به شما بستگی دارد که روحیه خود را بالا نگه دارید ، همه چیز را مستند کنید و مشکل را تشدید کنید تا کسی که به حرف او گوش دهد. اگر کسی گوش نداد ، در اینجا نکاتی در مورد چگونگی جستجوی شغل جدید بدون اطلاع رئیس فعلی وجود داردبه

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir