هدست های بلوتوث هرگز بهترین کیفیت صدا را به شما نمی دهند


تصویر مقاله ای با عنوان هدست بلوتوث هرگز بهترین کیفیت صدا را در اختیار شما قرار نمی دهد

عکس: فضلی عدنان (Shutterstock)

برخی از آنها وجود دارد عالی هدست بلوتوث آنجابه AirPods Pro،، سونی WF-1000XM4، و Jabra Elite Active 75t در حالی که بازار هدفون را تحت سلطه خود دارید سونی WH-1000XM4 و هدفون Bose Noise Cancelling 700 یکی از بهترین گوش های مختلف هستند. و با این حال ، به همان خوبی که همه این هدفون در شرایط بیشمار به نظر می رسد ، اینطور خواهد بود هرگز صدا به اندازه هدفون های کابلی می تواند خوب باشد از همین رو.

سرویس های استریم اخیراً بازی را از نظر کیفیت صدا بهبود بخشیده اند. Tidal یکی از اولین کسانی بود که جریان مبتنی بر FLAC را بدون ضرر ارائه داد برای قیمت افزوده ، بسال گذشته ، سرویس های دیگر مانند Apple Music ، Amazon Music و Spotify (به زودی) خدمات مشابه بدون ضرر و زیان را ارائه می دهند ، همه با همان قیمتی که قبلاً داشتید.

کیفیت صدا دقیقاً چیست؟

اگر این کلمات کلیدی برای شما معنی ندارند ، در اینجا یک توضیح عمیق تر وجود دارد: موسیقی دیجیتال ، مانند همه محصولات دیجیتال ، از اطلاعات دیجیتالی (1s و 0s) تشکیل شده است. هرچه اطلاعات بیشتری در یک فایل قرار دهید ، صدای شما بهتر به نظر می رسد. در حالت ایده آل ، شما تا آنجا که ممکن است اطلاعات بیشتری می خواهید بنابراین می توانید از تجربه کامل این آهنگ خاص لذت ببرید.

با این حال ، اطلاعات فضا را اشغال می کند. هرچه اطلاعات فایل بیشتر باشد فضای بیشتری اشغال می شود و جریان خواستارتر می شود. برای رفع این مشکل مشکل ، خدمات جریان فایلها را فشرده یا اطلاعات را حذف می کند. این راهبردی است ؛ اطلاعات كافی را برای كاهش حجم فایل حذف كنید ، اما به اندازه كافی ذخیره كنید تا بیشتر مردم متوجه كاهش کیفیت موسیقی خود نشوند.

وقتی در مورد نرخ بیت صحبت می کنیم منظور ما این است. این فقط مقدار داده ای است که می توان با هر فایل منتقل کرد. اگر فایل دارای نرخ بیت بیشتری باشد ، می تواند اطلاعات بیشتری را منتقل کند ، که اغلب منجر به کیفیت بهتر می شود. اگر سرعت انتقال پایین تر باشد ، انتقال کمتری انجام می شود که منجر به کیفیت پایین تر می شود.

آنچه جریان بدون ضرر انجام می دهد اجتناب از بیشتر این فشرده سازی است. تا بتوانید تجربه گوش دادن را تا حد ممکن به مواد ضبط اصلی ارائه دهید. و اکنون که تقریباً هر سرویس پخش جریانی محبوب این گوش دادن بدون ضرر را ارائه می دهد ، باید بتوانید با هر هدفونی که دارید از آن استفاده کنید ، درست است؟

چرا اتصال بی سیم نمی تواند با هدست سیمی مطابقت داشته باشد

این معامله است ؛ بلوتوث ، فناوری اتصال هدفون بی سیم به دستگاه شنود شما ، محدودیتی در میزان بیتی که می تواند انجام دهد دارد. مهم نیست که سرویس پخش خود را مانند Apple Music را طوری تنظیم کرده باشید که بدون ضرر پخش شود ، زیرا این فایل ها فشرده می شوند تا با دستگاه بلوتوث احتمالی مطابقت داشته باشد.

این بدان معنا نیست که موسیقی شما بد به نظر می رسد ، برعکس. به عنوان مثال ، Apple Music از کدک AAC بلوتوث برای پخش موسیقی در هدست بلوتوث استفاده می کند که با سرعت 256 کیلوبیت بر ثانیه در دسترس است. حداکثر سرعت بیت اسپاتیفای 320 کیلوبیت بر ثانیه است. این میزان بیت در هدست بلوتوث شما عالی به نظر می رسد.

حتی نگین سونی ، WF-1000XM4 ، حداکثر سرعت بیت 990 کیلوبیت بر ثانیه دارد. اگرچه این سرعت تقریباً سه برابر سرعت صوتی معمولی بلوتوث است ، اما هنوز برای از دست دادن آن کافی نیست.

از طرف دیگر هدفون های کابلی این مشکل فشرده سازی را ندارند. آنها می توانند سیگنال کامل دستگاه شنود شما را پردازش کنند ، و در برخی موارد اینطور است دستگاه گوش دادن که نمی تواند هدفون شما را اداره کند برخی از هدفون ها برای درک کامل کیفیت خود نیاز به نیروی اضافی دارند.

این جایی است که دستگاهی مانند DAC ظاهر می شود که قدرت اضافی را برای حفظ کیفیت فایل و کیفیت هدفون فراهم می کند. به عنوان مثال ، بدون توجه به نوع هدست سیمی که دارید ، به DAC احتیاج دارید تا بدون ضرر در بالاترین نرخ باود در Apple Music لذت ببرید.

همه هدفون های سیمی برابر نیستند

صادقانه بگویم ، مواردی وجود دارد وسیع انواع هدفون کابلی موجود است فقط به این دلیل که سیم به جفت هدفون وصل شده است به این معنی نیست که بلافاصله بهتر از ایرپاد شما صدا می دهد.

بسیاری از هدفون ها و هدفون های بی سیم دارای فناوری هستند که باعث می شود صدای شگفت انگیزی داشته باشند. ممکن است یک جفت هدست سیمی غیر شخصی بتواند سیگنال های ضرر را که سرویس پخش کننده شما ارسال می کند دریافت کند ، اما به احتمال زیاد ایرپاد شما به صدا در می آید زیاد در قالب فشرده بهتر است این فقط سرعت انتقال نیست ، بلکه نحوه تولید صدا توسط این هدفون است.

شاید روزی فناوری بی سیم به جایی برسد که بتوانیم سیگنال های بدون ضرر را مستقیماً به گوش خود ارسال کنیم. اما در حال حاضر ، این فناوری در حال انتقال به هدفون های کابلی است.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes