همه بزرگسالان بالای 65 سال به زودی واجد شرایط واکسن COVID می شوند


ویال واکسن

عکس: siam.pukkato (شاتر استوک)

اگر به سختی ردیابی کرده اید که نوبت دریافت واکسن COVID چیست ، خبرهای خوب و خبرهای بدی وجود دارد. کاخ سفید به هر فرد بالای 65 سال و بزرگسال با بالاترین سن توصیه می کندشرایط خطرناک می تواند واکسن را ظرف دو هفته شروع کند ، به این معنی که بسیاری از افراد زودتر از آنچه تصور می کردند واجد شرایط می شوند. خبر بد؟ روند دریافت واکسن هنوز گیج کننده است و از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است. علاوه بر این ، دوزهای کافی برای همه افراد در گروه های جدید واجد شرایط نداریم.

طرح اصلی، از یک پانل مشورتی CDC به نام ACIP ، گروه های اولویت دار به نام فازهای 1a ، 1b و 1c باید همپوشانی داشته باشند. متخصصان بهداشت در گروه 1a هستند و اگر دوستانی دارید که در مراقبت های بهداشتی کار می کنند ، احتمالاً عکس های سلفی واکسن بی شماری را در رسانه های اجتماعی خود دیده اید غذا. (اگر این کار را نکردید ، نگاهی بیندازید حساب واکسن اینستاگرامکه این داستان را در حال ساخت است.)

اما اجرای این مرحله نیز دشوار است ، همانطور که صتاکنون 30 میلیون دوز ارسال شده است ، گزارش CDC، اما فقط 10 میلیون نفر واکسینه شده اند. برخی از تفاوت ها ممکن است عقب باشد ، اما همچنین به نظر می رسد که واکسن ها فقط به هرکسی که بخواهد نمی رسد.

چرا اینقدر پیچیده است؟

هر کشور برنامه توزیع واکسن خود را اجرا می کند. ایالات مجبور نیستند از دستورالعمل های اولویت پیروی کنند ، بنابراین بسیاری از آنها تغییرات خاص خود را ایجاد کرده اند –مثلا اجازه می دهد افراد مسن از قبل واکسینه شوند. صلاحیت یا عدم صلاحیت شما به شخص شما بستگی دارد و تو چه ایالتی زندگی می کنی. این قانون احتمالاً هنوز هم وجود دارد.

ایالات نیز بودجه کافی برای حمایت از پروژه گسترده ای را که از آنها خواسته شده بود ، دریافت نکردند ، مانندعکسبرداری برای هر بزرگسال در کشور اقدامی عظیم است. آمار گزارش ها مقامات بهداشت عمومی ایالتی و محلی در ماه اکتبر برای انجام یک کار خوب 8.4 میلیارد دلار درخواست کردند. که پول مجاز نیست تا زمان تصویب لایحه تحریک ویروس کرونا در دسامبر، پس از شروع واکسیناسیون

راستش تعجب می کنم هیچکس به عنوان مثال در دولت حتی موفق به افتتاح یک خط تلفن یا وب سایت شدیم، ваксина.гов ، هر جا که می توانید به دنبال واجد شرایط بودن و جایی که می توانید نزدیکترین سایت واکسیناسیون را پیدا کنید. در عوض ، باید با بخش بهداشت ایالتی یا محلی خود مشورت کنید و دستورالعمل های داده شده را دنبال کنید. در بسیاری از مناطق ، افراد مسن که تلفن هوشمند ندارند در رزرو قرار ملاقات برای واکسن ها مشکلی دارندزیرا بسیاری از سیستم ها شما را ملزم به ثبت نام در یک وب سایت و امکان دریافت متن می کنند.

جنبه های عملی نیز وجود دارد. واکسن ها مدت زمان محدودی دارند که می توانند در هر دمایی (فریزر ، یخچال و غیره) ذخیره شوند) و بیمارستان ها گاهی اوقات مجبور بودند دوزهایی را که نمی توانند در پایان روز استفاده شوند ، دور بیندازند. در مکانهای آخر روز واکسن بزنید برای اطمینان از از دست رفتن دوزها ، می توان به هر کسی ، صرف نظر از گروه اولویت ، ارائه داد. منموارد دیگری مانند نیویورک نیز وجود دارد مجازات ها برای واکسینه کردن افرادی که در گروه های اولویت فعلی قرار نمی گیرند. (این قانون به منظور جلوگیری از پریدن از خط و تیراندازی فقط به دلیل شناخته شدن افراد یا هدف آنها بود دوستان با هر کسی که واکسن طراحی می کند.)

بعد چه اتفاقی می افتد؟

خوب ، گفتن آن سخت است. طرح اخیر ، که دیروز توسط الکس هازارد ، وزیر بهداشت و خدمات بشردوستانه اعلام شد ، شامل تغییر در قوانین توزیع واکسن بین ایالات است و توصیه می کند که ایالت ها افراد بالای 65 سال و افراد دیگر را در نظر بگیرند. با شرایط پزشکی پرخطر که بلافاصله واجد شرایط هستند.

اما این تغییرات برای مدت دو هفته اعمال نمی شوند ، این تاریخ پس از افتتاحیه را تعیین می کند. جو بایدن صمقیم و سپس دولت او می تواند برنامه را تغییر دهد. (عملیات Warp Speed ​​می گوید آنها در این مورد با مردان بایدن موافق نبودند).

اگر این تغییر ادامه یابد ، ممکن است به این معنی باشد که افراد بیشتری برای همان تعداد واکسیناسیون رقابت می کنند ، باین ممکن است به این معنی باشد که دوزهای کمتری از دست می رود. در هر صورت ، وب سایت بهداشت محلی یا ایالتی را دنبال کنید (در بعضی از ایالت ها می توانید برای اطلاع رسانی ثبت نام کنید) تا بفهمید نوبت شما چیست.
منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes