[ad_1]

تصویر مقاله با عنوان همه چسب ها یکسان ایجاد نمی شوند (و نحوه انتخاب صحیح)

عکس: TTStock (Shutterstock)

گوش کنید ، من از یک رول نوار چسب یا یک بطری چسب فوق العاده به اندازه شخص بعدی قدردانی می کنم ، اما آنها جهانی نیستند معجزه گران هر چسب چسب مناسب برای کار نیست. در واقع ، تجربه من نشان داده است که انتخاب از اشتباه چسب های ساخته شده توسط خودتان می تواند منجر به موارد بیشتری شود ناامیدی ، کار بیشتر و هزینه های غیر ضروری با این حال ، زمان و مکان برای همه چسب های مورد علاقه شما وجود دارد – بسته به چیزی که در حال ساخت یا تعمیر هستید.

دو عامل اصلی هنگام انتخاب چسب مناسب برای پروژه خود ، باید محیطی را که باید در آن زندگی کنید (شامل آب و هوا ، گرما یا نور خورشید) و موادی که با آن کار می کنید (مانند چوب ، پلاستیک یا شیشه) را در نظر بگیرید. انواع مختلف چسب ها روی سطوح مختلف بهتر کار می کنند ، بنابراین چیزی به دست می آورید واقعا ماند ، چسب مناسب را از پرش انتخاب کرد است کلیدبه

نحوه انتخاب چسب چوب مناسب

همه چسب های چوب یکسان ایجاد نمی شوند – چسب مورد نظر شما بسته به عوامل مختلف متفاوت است. اگر ، به عنوان مثال ، در حال تعمیر شکاف یکی از تخته ها روی صندلی چوبی هستید ، به چسبی نیاز دارید که در برابر آب ، حرارت و آفتاب مقاوم باشد. اگر می خواهید قاب عکس چوبی آسیب دیده را در داخل خانه تعمیر کنید ، چسب ضد آب کمتر انتخاب مناسب است.

برخی از تولیدکنندگان چسب چوب از سیستم درجه بندی استفاده می کنند تا درجه دوام محصول خود را نسبت به عناصر درجه بندی کنند ، اما نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید دوام در طول زمان است. برچسب حاوی اطلاعاتی در مورد چسب مقاوم در برابر آب و هوا خواهد بود به شما در انتخاب گزینه مناسب کمک می کند.

نحوه تعمیر بادی

جلوگیری از نشتی در استخر جدید شما هرگز زمان خوبی نیست ، اما نشتی در اسباب بازی های استخر یا سایر وسایل بادی من میتوانم تعمیر شود. بهترین گزینه شما احتمالاً مجموعه ای از تکه های وینیل است ، اما می توانید نوار دریایی را نیز امتحان کنید که برای تعمیر موقت کشتی های بادی طراحی شده است.

معمولاً هر یک از آنها را می توان در پیدا کرد در خارج از منزل یا در فروشگاه های لوازم ورزشی ، اما اگر چسب را به جای آن انتخاب می کنید ، چوبی را می خواهید که مخصوص استفاده روی وینیل یا پلاستیک باشد و که ضد آب و ضد آب است کبه خاطر داشته باشید که چسب هنگام تعمیر مواد بادی نیز باید انعطاف پذیر باشد. در غیر این صورت خواهد شد ترک خوردن هنگام جابجایی موادبه

نحوه تعمیر پلاستیک های سخت ، شیشه و فلز

هنگام کار با پلاستیک های سخت ، شیشه یا فلز، اپوکسی معمولاً بهترین انتخاب شما است و در نقاط قوت و انواع مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال ، اگر لوله پلاستیکی PVC را می چسبانید ، می توانید از رزین اپوکسی PVC دو جزئی استفاده کنید که در اکثر فروشگاه های لوازم خانگی به فروش می رسد. اگر شیشه را بچسبانید – شاید هم باشید نصب آینه بر روی پداپوکسی شیشه ای دو قسمتی اغلب انتخاب خوبی است. گزینه های دیگر شامل یک درزگیر شیشه ای یا چسب شیشه داغ است که برای سطح بزرگتر نیز انتخاب خوبی است.

اگر در حال تعمیر فلز تزئینی هستید ، می توانید از رزین اپوکسی ورز دهید که رزین اپوکسی دو جزئی است. مشابه سکانس Play-Doh ؛ می تواند بر اساس نیاز شکل داده شود و در رنگهای مختلف موجود است.

نحوه تعمیر پروژه ها با مصالح زیاد

اگر روی پروژه ای با مواد متعدد کار می کنید ، مهم است که این کار را انجام دهید مطمئن شوید که چسب مورد استفاده برای همه مناسب است سطوح برخی از اپوکسیدها به پلاستیک ها آسیب می رسانند ، برخی سطوح شیشه را حک می کنند یا تحریف می کنند و برخی دیگر می توانند در صورت ایجاد محصولات جانبی سمی با مواد خاصی در تماس است همچنین باید توجه داشته باشید که بسیاری از چسب های همه منظوره محدودیت هایی دارند. برخی نیز ممکن است برای هر شغلی مناسب نباشند در بهترین حالت خواهد داد ، نتایج متوسط

یاد آوردن: تیبرچسب چسب دوست شماست

ضروری است که برچسب را با دقت بخوانید تا چسب شما یک مانع نباشد تا یک کمک. و rذغال ، خواهد گرفت زمان سخت شدن چسب (or “lek”) ، و این بازه زمانی می تواند از یک لحظه تا چند روز باشد ، بسته به محصول برچسب را بررسی کنید اطلاعاتی در مورد تأثیر آب و هوا ، دما یا رطوبت بر زمان پخت.

در نهایت ، هیچ کس از سفر به اورژانس با چسب خوشش نمی آید. اطلاعات ایمنی روی برچسب محصول خود را بخوانید تا اقدامات لازم را برای محافظت از خود در برابر چیزهای بد بو انجام دهید. دود یا قرار گرفتن در معرض پوست و نحوه انجام آن درست خلاص شدن از شر و تمیز بهم ریختگیبه

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir