[ad_1]

زن روی تردمیل با ماسک

عکس: ایوان زلینین (شاتر استوک)

اگر در طول بیماری همه گیر زیاد به باشگاه ورزشی نرفته اید ، واکسیناسیون (یا نظارت بر واکسیناسیون در منطقه شما در حال افزایش است) برای بازگشت شما کافی است. اما ورزشگاه شما چقدر ایمن است ، واقعاً؟ در اینجا برخی از نشانه ها برای جستجو وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که خطر قرار گرفتن در معرض COVID-19 حداقل است.

و بله ، اگر واکسینه شده اید ، می توانید حدس بزنید که خطر ابتلا به COVID-19 کم است. به هر حال، اما تحمل ریسک در افراد متفاوت است. هیچ واکسنی نیز کامل نیست مواردی وجود دارد که افراد واکسن دریافت می کنند اما سرانجام با عفونت دستیابی به موفقیت روبرو می شوند. بنابراین اگر هنوز می خواهید مراقب باشید ، می فهمیم.

به درستی جستجو کنید vشهود در ورزشگاه خود

ویروس ایجاد کننده COVID-19 می تواند آویزان در هوا در قطرات کوچک استو این قطرات در فضاهای گرفتگی جمع می شوند. تهویه یکی از مهمترین راههای کاهش خطر انتقال ویروس به یک فضای عمومی بزرگ مانند سالن بدنسازی است.

بنابراین، به دنبال نشانه هایی باشید که نشان می دهد هوا در داخل و خارج از اتاق در حال حرکت است. اگر درها و پنجره ها در دو طرف اتاق باز باشد ، بسیار عالی است. اگر کلاس ها در فضای باز برگزار شود یا سالن ورزشی در فضای باز وجود داشته باشد ، حتی بهتر.

همچنین می توانید از مدیریت تناسب اندام در مورد اینکه چه پیشرفتهایی در سیستم تهویه خود ایجاد کرده اند ، س askال کنید. اگر آنها از فیلترهای با کیفیت بالا استفاده می کنند ، هر 10 دقیقه یا بیشتر یک دور کامل از هوا داشته باشید ، یا قرائت دی اکسید کربن آنها را بدانید ، اینها نشانه هایی از جدی بودن تهویه هستند.

علائم خوب دیگر ، متخصص انتقال ویروس Linsey Marr است به نیویورک تایمز گفت، سقفهای بلند ، دستگاه تصفیه هوا قابل حمل و افرادی هستند که در فاصله حداقل 10 فوت از یکدیگر قرار دارند. اگر بوی افراد دیگر را حس کنید ، این نشانه این است که هوا اینگونه است نه خوب گردش می کند.

ماسک ها هنوز در خانه نیستید ، از جمله سالن بدن سازی ، کمک می کنند

به دنبال اعلام CDC مبنی بر اینکه افراد واکسینه شده می توانند بدون ماسک در مکان های عمومی با خیال راحت راه بروند ، بسیاری از سالن های ورزشی که به ماسک نیاز دارند این نیاز را برای افراد واکسینه شده کاهش داده اند. برخی از سالن های ورزشی به راحتی یک تابلو روی در دارند و از طریق سیستم احترام عبور می کنند. دیگران وضعیت واکسیناسیون اعضا را کنترل کرده و قانون ماسک را اعمال می کنند.

در حالت ایده آل ، افرادی که واکسینه نشده اند هنگام تمرین حتی در حین تمرین باید ماسک بزنید. بله ، ماسک ها ورزش را ناخوشایند می کنند ، اما وقتی نفس سنگینی می کشید ، قطرات بیشتر و کوچکتر از هوا هنگام ایستادن در اطراف لابی ، به هوا می ریزید.

برای محافظت بیشتر می توانید برای محافظت از خود ماسک بزنید ، حتی اگر واکسینه شده باشید. در حالی که در ابتدای همه گیری فکر می کردیم ماسک ها فقط به محافظت از دیگران کمک می کنند ، شواهد خوبی برای این امر وجود دارد. آنها همچنین از کاربر محافظت می کنند.

پروتکل های تمیز کردن برای ایمنی COVID در سالن بدن اهمیت کمتری دارند

COVID-19 عمدتا از طریق هوا و از طریق تماس نزدیک با دیگران (مانند رو در رو بودن) و احتمالاً منتقل می شود به ندرت ، در صورت تماس با سطوح ،

با این حال ، این به معنای بی فایده تمیز کردن و ضد عفونی نیست. یک سالن ورزشی هنوز هم نیاز به تمیز کردن سطح معمول و تهیه دستمال مرطوب برای اعضا دارد تا وسایل را پس از استفاده تمیز کنند. این فقط به دلیل COVID نیست ، بلکه به این دلیل است که سایر عفونت ها می توانند از طریق سطوح پخش شوند – مانند عفونت پوستی معروف به MRSA.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir