[ad_1]

تصویری برای مقاله با عنوان آیا واقعاً اینقدر لازم است که ضد آفتاب بزنید؟

عکس: پالتاراسنکو (شاتر استوک)

پس از مدتی گذراندن در آفتاب ، باید کرم ضد آفتاب خود را دوباره بزنید – هر دو ساعت ، طبق دستورالعمل FDA. اما اگر تمام مدت زیر آفتاب نباشید چه می کنید؟ و اگر از ضد آفتاب معدنی استفاده کنید که به روشی که برخی از انواع ضدآفتاب شیمیایی “تمام” نمی کند ، چه می کنید؟ به نظر می رسد که شما هنوز هم باید دوباره درخواست دهید.

پسندیدن میشل ونگ شیمی دان توضیح می دهد، استفاده مجدد فقط در مورد استفاده از محصولات ضد آفتاب نیست – اگرچه برخی از مواد ضد آفتاب قدیمی نیز هستند من کردم هرچه نور خورشید بیشتر جذب شود ، تأثیر کمتری دارد. (با این حال امروزه بسیاری از ضد آفتاب های شیمیایی می توانند تا ساعت ها نور خورشید را از بین ببرند بدون اینکه از بین بروند.) دلایل دیگری نیز وجود دارد.

جصفحه پاک می شود

ضد آفتاب نامرئی است (در حالت ایده آل) ، بنابراین تصور اینکه چه اتفاقی می افتد وقتی که ساعتها روی پوست شما است ، دشوار است. به عنوان مثال ، لوازم آرایشی فونداسیون ، رنگ پوست را در نظر بگیرید که پایه بسیاری از آرایش های صورت کامل است. مانند ضد آفتاب ، به گونه ای طراحی شده است که به طور یکنواخت روی پوست قرار می گیرد. مانند ضد آفتاب ، در اثر آفتاب یا قرار گرفتن در معرض هوا “مصرف” نمی شود.

پس چه اتفاقی می افتد که چند ساعت پایه داشته باشید؟ مطمئناً کاملاً جدید به نظر نمی رسد زیرا به طرز جادویی در یک لایه روی پوست شما باقی نمی ماند. هر بار که چیزی به صورت شما برخورد می کند ، مانند دست یا دستمال ، کمی پاک می شود. (برای مثال آرایشی دیگر ، در نظر داشته باشید که ناگهان پس از خوردن ساندویچ رژ لب کمتری روی لب خود داشته باشید).

ممکن است آرایش صورت خود را لمس نکنیم ، اما استفاده از ضد آفتاب را در نظر داشته باشید. روی دستان شماست و دستانتان همه چیز را لمس می کنند. روی پاهای شما است و انتهای شورت به آن مالیده می شود. وقتی روی صندلی می نشینید یا در آب استراحت می کنید یا بعد از شنا از حوله خلاص می شوید ، ضد آفتاب قابلیت پاک شدن دارد.

ضد آفتاب حتی اگر دست نزنید نازک و جمع می شود

بسیار خوب ، اما اگر مطمئن باشید هیچ چیزی تمام روز صورت شما را لمس نکرده چه می کنید؟ دوباره به اصول فکر کنید. شما هنوز هم انتظار ندارید که تا پایان روز عالی به نظر برسد ، حتی اگر خیلی مراقب باشید.

پوست شما روغن و عرق تولید می کند و همچنین حرکت می کنید. این عوامل با هم ترکیب می شوند و باعث می شوند ماده – اعم از آرایش یا ضد آفتاب – به اطراف پوست مهاجرت کنند. خود را با ذرات ضد آفتاب (یا پایه) در چین و چروک های کوچک پوست خود پیدا خواهید کرد. این از کجا آمد؟ از مناطق مجاور پوست که اکنون لایه نازک تری دارند و یا اصلاً وجود ندارند ، به این معنی که دیگر به اندازه کافی در برابر آفتاب محافظت نمی شوند.

در وسط یک روز آفتابی ، این اتفاق حتی بیشتر می افتد ، وونگ توضیح می دهد: “اگر عرق زیادی وجود داشته باشد ، از این بدتر است. لایه [of sunscreen] همچنین با حرکت پوست شما تجزیه و تجزیه می شود –وقتی صحبت می کنید ، می خورید و خمیازه می کشید. “

محصولات ضد آفتاب همچنین می توانند در هوا تبخیر شده و به مرور جذب پوست شوند و لایه محصول را بیشتر روی پوست شما نازک کنند.

بله ، شما باید دوباره درخواست دهید

اکنون که می دانید کرم ضد آفتاب هنگامی که چند ساعت روی پوست شما قرار گرفته چه اتفاقی می افتد ، پاسخ واضح است: Yاین است، همه چيز انواع ضد آفتاب باید دوباره استفاده شود. نه به این دلیل که ضد آفتاب تمام شده است بلکه به این دلیل که این محافظت به داشتن یک لایه مساوی روی پوست شما بستگی دارد.

دستورالعمل های FDA توصیه می کند در صورت تعریق یا شنا کردن ، هر دو ساعت یک بار ضد آفتاب استفاده کنید یا “بیشتر”. محصولات ضد آفتاب ضد آب برای 40 دقیقه یا 80 دقیقه قرار گرفتن در معرض آب (از جمله عرق) درجه بندی می شوند ، بنابراین می توانید از آن به عنوان راهنمای زمان استفاده مجدد استفاده کنید.

همچنین اگر می دانید که آن را پاک کرده اید ، بهتر است دوباره اقدام کنید ، مثلاً هنگام راه رفتن در محله عرق خود را با آستین پاک کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir