[ad_1]

سرفه زن

عکس: جوزپ سوریا (شاتر استوک)

دلتا نسبت به ویروس اصلی COVID-19 مسری تر است و حتی بیشتر از سایر انواع نگران کننده نیز مسری است. از همین رو CDC اخیراً ماسک زدن را توصیه کرده است در برخی شرایط ، حتی اگر واکسینه شده اید – همانطور که بسیاری از کارشناسان بهداشت عمومی از زمان شروع گسترش دلتا اصرار داشته اند.

بنابراین چقدر مسری است؟ آ یک سند CDC به تازگی درز کرده است شامل برخی از داده های جدید است که آن را در چشم انداز قرار می دهد.

دلتا (جعبه آبی) به طور قابل توجهی مسری تر و شاید کمی کشنده تر از COVID (جعبه صورتی) اصلی باشد.  دلتا نسبت به سایر بیماری های دیگر از جمله سرماخوردگی معمولی ، ابولا و آنفولانزا مسری تر است.  البته مرگبارتر از ابولا است.

اسکرین شات: CDC

اسلایدهای CDC برآورد تقریبی آلودگی و مرگ و میر دلتا را از بالا نشان می دهد این نمودار نیویورک تایمز استh زودتر در زمان همه گیری

دلتا ممکن است کمی کشنده تر از COVID اولیه باشد (SARS-CoV-2 نام رسمی ویروس COVID است) ، اما نکته مهم این است که بسیار مسری است. ویروس های سرماخوردگی و انواع مختلف آنفولانزا تقریباً به اندازه COVID اولیه مسری هستند ، بut دلتا به طور قابل توجهی بیشتر است. نه به اندازه سرخک ، مصرف بیش از حد کلاسیک ، اما تقریباً در همان محدوده آبله مرغان.

اگر آنقدر بزرگ شده اید که شیوع آبله مرغان را در کودکی به خاطر بسپارید ، این کار را انجام دهید چندش آور. من چند سال قبل از انتشار واکسن آبله مرغان آبله مرغان گرفتم و الفبه محض اینکه کودکی در محله ما با این مسئله روبرو شد ، والدین ما دریافتند که همه احتمال دارد دیر یا زود به آن مبتلا شوند.

آیا افراد دلتا افراد واکسینه شده را توزیع می کنند؟

اگر شنیده اید که افراد واکسینه شده به اندازه افراد واکسینه نشده ویروس می ریزند ، درست است ، اما فقط در متن افرادی که واقعاً بیمار می شوند. بعید است افرادی که واکسینه شده اند دلتا یا نوع دیگری از COVID را دریافت کنند. در موارد نادری که انجام می شود ، این است وقتی بار ویروسی مشابه افرادی است که واکسینه نشده اند و به ویروس مبتلا شده اند.

افرادی که واکسینه شده اند و کسانی که به عفونت دلتا آلوده نشده اند ویروس را پخش نکنید و ذرات ویروس را منتشر نکنید ، یا پروتئین های تیز ، یا چیز دیگری. مشکل این واکسن نیست ، فقط این است که واکسن کامل نیست.

“موارد حفاری انواع دلتا می تواند به اندازه موارد واکسینه نشده قابل حمل باشد” ، نحوه ارائه CDC است. پیش از این تصور می شد احتمال انتقال دلتا کمتر از افراد واکسینه نشده ای است که به COVID مبتلا شده اند.

اسلاید CDC: خطر ابتلا به بیماری ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ در بین افراد واکسینه نشده در مقابل واکسینه شده بیشتر است

اسکرین شات: CDC

تا کاملا واضح باشد واکسن چیست است با انجام این کار برای ما ، داده های CDC نشان می دهد که واکسن ها به خوبی کار می کنند. در حال حاضر ، افراد واکسینه نشده هشت برابر بیشتر از افراد واکسینه شده در معرض ابتلا به COVID هستند و 25 برابر بیشتر از COVID در معرض مرگ قرار دارند.

ارائه CDC می گوید که “[g]حتی با قابلیت انتقال بیشتر و پوشش مداوم واکسن ، ماسک جهانی برای کاهش انتقال نوع دلتا ضروری است. CDC یک پیام کمتر شدید در پیام خود روز دیگر انتخاب کرد و ماسک ها را بر اساس وضعیت شخصی شما و میزان انتقال در استان شما توصیه کرد. اما توجه به این نکته نیز ضروری است که اگر افراد بیشتری واکسینه شوند ، گسترش دلتا کند می شود و در مواردی که موارد به اندازه کافی کم است ، ممکن است به ماسک نیازی نباشد.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir