واکسن COVID برای کودکان چقدر موثر است؟


یک نوجوان آستین خود را برای واکسن بالا زد

عکس: مارینا دمیدیوک (شاتر استوک)

Pfizer و BioNTech امروز اعلام کردند که آنها آزمایش فاز 3 واکسن COVID-19 خود را در کودکان 12 تا 15 ساله به پایان رسانده اند و به نظر می رسد 100٪ در این گروه سنی موثر باشد. اگر FDA موافق و ایمن بودن واکسن باشد ، ممکن است این تابستان برای افراد بالای 12 سال نیز در دسترس باشد.

در چه سنی مجاز به استفاده از واکسن هستند؟

واکسن Pfizer در حال حاضر برای افراد بالای 16 سال تأیید شده است و دو واکسن دیگر U هستند.اس واکسن (مدرنا و جانسون و جانسون) برای افراد بالای 18 سال. هر سه شرکت چنین گفتند آنها در حال آزمایش یا برنامه ریزی برای آزمایش واکسن خود در کودکان هستند. (معمولاً یک شرکت آزمایشاتی را برای بزرگسالان ، سپس نوجوانان و سپس کودکان کوچکتر انجام می دهد.)

مطالعه اخیر روی 2260 نوجوان انجام شده است که نیمی از آنها واکسن دریافت کرده و نیمی از آنها دارونما دریافت کرده اند. 18 مورد COVID-19 در گروه دارونما وجود داشت و هیچ کدام در گروه واکسن وجود نداشت ، این بدان معنی است که اثربخشی موثر است تا 100٪ کامل در دنیای واقعی ، این تعداد ممکن است کمتر باشد ، اما برای دیدن نتیجه این است امیدوار کننده

محققان همچنین یک ماه پس از دریافت دوز دوم میزان آنتی بادی را در کودکان آزمایش کردند و دریافتند که این میزان به اندازه سطح آنتی بادی در بزرگسالانی که واکسینه شده اند ، خوب است. عوارض جانبی مشابه مواردی است که در گروه های سنی بالاتر دیده می شود.

بعدش چی؟

تا حالا تمام آنچه که ما داریم یک اطلاعیه مطبوعاتی Pfizer است ، اما این شرکت می گوید که قصد دارد نتایج را در یک مجله بررسی شده منتشر کند و همچنین آنها را به FDA ارائه دهد. FDA ، به نوبه خود ، ممکن است EUA را برای واکسن تغییر دهد تا آن را در دسترس افراد 12 سال به بالا قرار دهد ، به جای آن که 16 سال به بالا باشد. (هیچ یک از واکسن ها کاملاً تأیید نشده اند ، اما EUA به آنها اجازه می دهد تا طی یک بیماری همه گیر به طور قانونی اداره شوند.)

این شرکت می گوید که پس از پنج آزمایش در حال حاضر آزمایش را آغاز کرده است از کودکان 11 ساله و شروع به مصرف دوزهای حداکثر دو ساله به پنجهفته آینده سالانه بعید به نظر می رسد تا پایان سال جاری یا ابتدای سال آینده مجوز برای این گروه های سنی باشد.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

حتما بخوانید:
هر جمعه در ماه ژوئن در وندی یخ بزنید