واکسن J&J برگشت


ویال های واکسن J&J

عکس: JORHI GURERO / خبرگزاری فرانسه (گتی ایماژ)

به نظر می رسد وقفه در واکسن COVID-19 جانسون و جانسون / جانسن در حال پایان است. کمیته مستقل مستقل CDC ، ACIP، امروز رأی داد که یکبار دیگر واکسن را به افراد بالای 18 سال توصیه کند ، اگرچه خطر بسیار کمی لخته شدن خون در زنان زیر 50 سال وجود دارد. انتظار می رود واکسیناسیون از اوایل هفته آینده از سر گرفته شود.

چی ‘توصیه جدید است؟

توصیه جدید همان توصیه قبلی است: واکسن J&J برای همه بزرگسالان بالای 18 سال توصیه می شود. FDA هشدار درمورد احتمال لخته شدن خون را در جزوه اطلاعات واکسن درج می کند.

اگر در گروهی هستید که احتمال لخته شدن آن بیشتر است – زنان زیر 50 سال ، ممکن است ترجیح دهید واکسن دیگری به جای J&J بزنید ، اما این به خود شما بستگی دارد. هر سه واکسن هنوز برای همه بزرگسالان تأیید شده و توصیه می شود ، صرف نظر از جنسیت.

از لخته شدن خون چه می دانیم؟

استراحت ، هفته گذشته آغاز شد، توسط شش مورد از یک نوع نادر لخته خون ایجاد می شود. این شرایط تنظیم کنندگان TTS را برای “ترومبوز همراه با سندرم ترومبوسیتوپنی” فرا می خواننداین یک ترکیب غیرمعمول از لخته های خون است که می تواند همراه با تعداد پلاکت پایین در مغز ایجاد شود. (لخته های مغزی به عنوان ترومبوز سینوس وریدی مغزی یا CVST شناخته می شوند ، اما طبق به روزرسانی امروز ، در سایر قسمت های بدن نیز ممکن است وجود داشته باشد.) این بیماری در جمعیت عمومی نادر است ، اما در تعداد کمی از افراد رخ داده است. شلیک کرده اند J&J. این بیماری مربوط به واکسن های Pfizer یا Moderna نیست.

علائم TTS از شش شروع می شود یا بیشتر روزها پس از واکسن و شامل سردرد شدید ، درد پا ، شکم درد و تنگی نفس است. (سردرد چند روز پس از واکسن به عنوان بخشی از پاسخ واکسن رایج است و هست) نه نشانه ای از TTS است.) اگر این علائم را دارید و در چند هفته گذشته واکسن J&J دریافت کرده اید ، به بخش اورژانس بروید و حتماً هنگام واکسن خود به آنها اطلاع دهید.

که در امروز به روز شد، تعداد موارد شناخته شده به 15 مورد کاهش یافته است ، از این تعداد 13 مورد در زنان 18 تا 49 سال و دو مورد در زنان 50 سال به بالا رخ داده است. این خطر ، که در ابتدا به نظر می رسید یک در هر میلیون نفر است ، به هفت خطر می رسد در هر میلیون زن در این گروه سنی. (یک مرد قبل از تأیید واکسن در آزمایش بالینی TTS داشته است و این احتمال وجود دارد که هر چه موارد بیشتری بروز کند ، موارد متعددی در مردان رخ دهد.)

خارج از این وضعیت ، لخته شدن خون در زنان بیشتر دیده می شود و قرص های جلوگیری از بارداری و بارداری از عوامل خطر ابتلا به انواع متداول لخته ها هستند. اما در میان افرادی که TTC دارند ، فقط دو نفر از داروهای ضد بارداری خوراکی استفاده کرده اند و هیچ یک از آنها بارداری اخیر نداشته اند. خطر TTS بعد از واکسن J&J کمتر از خطر لخته شدن خون در کنترل بارداری است و همچنین کمتر از خطر لخته شدن خون از خود COVID-19 است.

آنچه در مورد این لخته ها غیر معمول است این است که درمان معمول لخته خون ، هپارین ، می تواند برای بیماران خطرناک باشد و بنابراین تامین کنندگان نیاز دارند هوشیار باش شرایط و مراقب باشید که از این استفاده نکنید رفتار. در به روزرسانی ، ما مطلع شدیم که شش نفر از بیماران تحت هپارین تحت درمان قرار گرفته اند ، اما همه آنها قبل از سیگنال CDC در هفته گذشته در بیمارستان بستری شده اند. پس از سیگنال ، هیچ کس با هپارین تحت درمان قرار نگرفت. این نشان می دهد که تلاش برای به اشتراک گذاشتن نظر در مورد TTS به ارائه دهندگان کمک می کند تماس صحیح برقرار کنند..

چرا آنها این تصمیم را گرفتند؟

این هیئت بیشتر بعد از ظهر را صرف بحث در مورد جوانب مثبت و منفی تغییر توصیه ها کرد. یک نگرانی این بود که واکسن J&J باشد برای ارتباط با افراد بی خانمان ، بی خانمان و مهاجران ترجیح داده می شودبه راحتی در دمای یخچال نگهداری می شود و از آنجا که مردم مجبور نیستند برای جلسه دوم برگردند). اگر این هیئت واکسن J&J را فقط برای آقایان توصیه کند ، این بدان معناست که تلاش های گسترده برای واکسیناسیون خانواده ها یا زوجین امکان پذیر نخواهد بود ، مگر اینکه آنها شروع به ذخیره دو واکسن متفاوت با شرایط ذخیره سازی متفاوت کنند. اینجا عکسهایی از مزایا و معایب چندین گزینه است که در پانل بحث شده است:

یک مدل رایانه ای از عواقب توصیه واکسن (یا نه) آن را در شش مورد بعدی محاسبه می کند ماهها ، از سرگیری واکسیناسیون احتمالاً منجر به 9/8 میلیون واکسیناسیون J&J خواهد شد که باعث 26 مورد TTS می شود اما از 1435 مورد مرگ و 2236 مورد پذیرش در ICU جلوگیری می کند. این مدل نشان می دهد افرادی که نمی توانند J&J دریافت کنند هیچ واکسنی دریافت نخواهند کرد ، که احتمالاً چنین نیست ، اما ایده ای از خطرات و مزایای محلول ارائه می دهد.

در پایان ، هیئت با یک تصمیم دشوار روبرو است ، اما تصمیم گیری برای افراد کمی آسان تر است: هر سه واکسن موثر هستند و هر سه واکسن نسبتاً بی خطر هستند. TTS هنوز یک بیماری نادر است و بیشتر از هفت مورد خطر می کنیم در هر میلیون برای سایر واکسن ها ، داروها و خطرات روزانه. با این حال ، اگر این خطر بیش از آنچه می خواهید بپذیرید ، از Pfizer یا Moderna واکسن بگیرید.
منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes