[ad_1]

نقشه ایالات متحده آمریکا با ایالات در سایه های مختلف آبی.  کشورهایی که بیشترین واکسن در هر 100000 نفر را دارند: ماین ، WV ، مونتانا ، داکوتا ، آریزونا و آلاسکا.

تعداد کل افرادی که واکسیناسیون را شروع می کنند (اولین دوز دریافتی) گزارش شده به CDC توسط کشور / منطقه و برای نهادهای فدرال منتخب در هر 100000
گرافیکی: CDC

کمتر از یک ماه پس از تأیید اولین واکسن ضد COVID-19 برای استفاده در ایالات متحده ، گزارش CDC که ما 17 میلیون دوز را توزیع کرده ایم و 4.8 میلیون نفر را واکسینه کرده ایم. (محافظت کامل به دو دوز نیاز دارد ، بنابراین اکثر افراد فقط اولین بار را دریافت می کنند.) اگر می خواهید شیوع واکسن را در اینجا و خارج از کشور پیگیری کنید ، در اینجا وب سایت هایی وجود دارد که به شما در انجام این کار کمک می کنند.

پیگیری واکسن های CDC

وب سایت CDC اینجا استو کل دوزهای توزیع شده و تجویز شده را نشان می دهد ، همراه با یک نقشه نشان می دهد که چگونه بسیاری از افراد از یک کشور دوز واکسن دریافت کرده اند ، همانطور که مشاهده می شود از تصویر بالا

شما می توانید به نقشه ایالت یا به تعداد افراد واکسینه شده در هر 100000 نفر جمعیت ، یا به سادگی در تعداد خام افرادی که تاکنون واکسینه شده اند ، نگاه کنید. واحدهایی نیز برای سرزمینهای ایالات متحده به اضافه چهار آژانس در دسترس است: دفتر زندانها ، وزارت دفاع ، خدمات بهداشتی هند ، و اداره سلامت جانبازان.

این صفحه همچنین شامل تعداد واکسن های توزیع شده و در طولانی مدت استمراقبت فوری (مانند خانه سالمندان). تا به امروز ، 3.2 میلیون دوز برای استفاده در این امکانات ارسال شده است و چیزی کمتر از نیم میلیون به ساکنان و کارمندان داده شده است.

داده های جهانی

نقشه جهان با اکثر کشورها به رنگ خاکستری.  آمریکای شمالی ، چین و بسیاری از اروپا با رنگ آبی روشن ، نشانگر شیوع خاص واکسن ها است.

گرافیکی: دنیای ما در داده ها

دنیای داده ما یک صفحه دارد با جداول مختلف برای تجویز واکسن در تمام کشورهای جهان. شما می توانید یک نقشه متحرک را نشان دهید که دوزهای مربوط به 100000 نفر را با گذشت زمان منقضی می کند ، یک نمودار میله ای متحرک از همان و نقشه های اضافی کل دوزهای تجویز شده را نشان می دهد.

همچنین نقشه ها و نمودارهایی وجود دارد که دوزهای تجویز شده در روز ، هم در کل و هم درصدی از جمعیت را نشان می دهد. کارت رنگ دیگری کشورها را طبق سیاست هایشان کدگذاری می کند: این که آیا آنها یک یا چند گروه پر خطر را واکسینه می کنند یا اینکه در دسترس بودن واکسن ها جهانی است. (در حال حاضر ، ایالات متحده به عنوان واکسیناسیون دو گروه آسیب پذیر ذکر شده است ، اگرچه همه کشورها از سیاست CDC پیروی نمی کنند.)

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir