از باک بنزین تا پمپ ترمزها و رادیاتور و کل سیمکشی ماشین و در کل تمام قسمتهایی که با هم تطابق داشتند با مدل 2003 جایگزین شدهاند. اما داخل کابین با داشبورد مدل 2003 تطابق نداشت به همین دلیل با مدل 1994 جایگزین شده است. موتور و گیربکسی که در این خودرو استفاده شده متعلق به نسل جدیدتر رنجروور است که از سال 1992 تا اوایل سال 2003 روی خط تولید بود. در آمریکا آنهایی که از مشابه این دیفرانسیل روی موستانگ استفاده کردهاند به دلیل نبود فضای کافی یا اگزوز را در این مرحله رها کردند یا لولهها را از جلوی چرخ عقب خارج کردند.

هدرز موتور سیکلت
این ماشین در کنار قفل دیفرانسیل فابریک و کیت Air Luck ARB این انگلیسی را به خودرویی تبدیل کرده که تقریباً به هیچ مسیری “نه” نمیگوید! تمام این لوازم ها و تعقیرات باعث پدیدار شدن رنجرووری کلاسیک با قوای محرک به شدت بروز و با تواناییهایی بیشتر از همیشه شده که در کنار زیبایی طراحی قدیمی و ساده انگلیسی، حال دیگر از پوسیدگی و باز نشستگی خبری نیست! از دیگر تغییراتی که البته با مدل ARB جایگزین شده پمپ باد و تمام سیستم تعلیق و زیربندی خودرو است. سیستم ترمزدستی بر روى گاردان عمل مىکرد بنابراین در شیبهاى تند با اطمینان کامل اتومبیل را در سرجایش میخکوب مىکرد (نسل 2 و 3 لندروور به وفور در کشور ما نیز وجود دارد). این اتاق را با کد P38 هم میشناسند. تمامی این امکانات فوقالعاده برای آفرود و محبوبیت و موفقیت این خودرو باعث شد تا در سال 1970 نام رنجروور متولد شود.

سالهای ساله که برترین آفرود با تویوتاست. فیلتر هواى روغنى که براى آن در نظر گرفته شده از ورود ذرات غبار به درون موتور جلوگیرى مىکرد و بکار رفتن سیستم آب تحت فشار درون سیستم خنککننده موتور، پدیدهاى نو در آن زمان به حساب مىآمد. خودرویی که ما در ایران با آن سر و کار داریم فیس لیفتی از همان خودروی سال ۲۰۰۰ است که ارتقاء در موتور، تعلیق، ترمز و طراحی جدید داخلی و خارجی، تغییراتی بودند که بر آن در سال ۲۰۰۲ اعمال شدند. کله گاویهای ماشین در حالی که با مدل جدید جایگرین شده اما برای بهبود قابلیتهایش با کیت Air Luck ARB نیز تقویت شدهاند.

هدرز مزدا ۳۲۳ سپر جلو به وینچ Comes Up و پروژکتورهای LPF با محافظهای ARB نیز مزین شده است. سپر عقب با مدل جدیدتر جایگزین و سپر جلو هم ARB اما به صورت سفارشی ساخته شده (حدود یک سال زمان مورد نیاز برای ساختن و ارسال از کارخانه اصلی این سپر بود). اولین نوع رول بارها ، مدلی است که بر روی بدنه خودرو، به وسیله پیچ های مقاوم متصل می شود و به صورت متحرک عمل می کند تا در استفاده روزمره از اتاق جدا و در مواقع نیاز به آن وصل شود . آیا ریمپ آسیبی به خودرو یا کامپیوتر آن نمیزند؟ این بدان معنا است که برای انتقال قدرت به محور جلو، باید پلوس خلاص کن را از حالت Free روی Lock قرار داد و دنده کمک را روی یکی از حالات 4H یا 4L قرار داد. اکثراً تنها برای دیفرانسیل عقب این کیت را میبندند اما مالک بر روی هر دو دیفرانسیل از این کیت استفاده کرده است.

هدرز و مصرف سوخت
بجز موتور و گیربکس، تمام سیستم انتقال قدرت و دیفرانسیل نیز با همان مدل جایگزین شدهاند. توربوشارژ به بیان ساده با استفاده از یک کمپرسور و توربین سبب میشود اکسیژن بیشتری برای احتراق با سوخت وارد موتور شود. موتور پورت و پولیش خورده و از هدرز و لوله اگزوز استیل استفاده شده و در انتها اگزوز Borla ساخت آمریکا برای زیبایی بخشیدن به صدای موتور هشت سیلندر اضافه شده که طنازی دلنوازی را برای خودرو دوستان تولید میکند. هدرز چیست و چه نقشی در افزایش قدرت موتور دارد؟ در انتها جا دارد از آقای امیرمهدی احمدآبادی برای در اختیار گذاشتن خودرو خود جهت تهیه این گزارش کمال تشکر را داشته باشیم. خودروی لوکس شهری با همان قابلیتهای پدربزرگ محبوبش که همگی رنجروور را جاودانه کرد. با توجه به مصوبه های کمیته خودرو و قوانین تصویب شده، مالکان کوییک S نمی توانند تا به صورت قانونی خودروی خود را قبل از یکسال به فردی واگذار کنند و سند خودروها در رهن سایپا باقی می هدرز پراید ماند.