[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: ماتیمیکس (Shutterstock)

همانطور که فرزندان ما خود را برای بازگشت به مدرسه آماده می کنند ، انگیزه ما احتمالاً جبران زمان از دست رفته خواهد بود ، اعم از دانشگاهی ، ورزشهای داخل سالن ، باشگاه های دانشجویی یا مراحل دیگری که کودکان ما در طول همه گیری از دست داده اند.

با این حال ، قبل از شروع ثبت نام فرزندانمان برای همه چيز، مهم است که به خاطر بسپاریم که 18 ماه گذشته واقعاً برای آنها سخت بوده است و اعتدال لازم است – به ویژه در چند ماه اول مدرسه. بسیاری از فرزندان ما با بازگشت به کلاس تمام وقت در حالی که هنوز با عدم قطعیتی که تهدید گزینه های سال تحصیلی می تواند داشته باشد ، زندگی می کنند ، سازگار می شوند.

باب کانینگهام می گوید: “بازگشت به مدرسه امسال به همان اندازه برای ایجاد انعطاف پذیری برای خانواده و فرزند شما اهمیت دارد.” مشاور ارشد و یکی از متخصصان م onسس در مورد تفاوت در یادگیری و تفکر برای متوجه شد، یک سازمان غیرانتفاعی که منابع و راهنمایی هایی را برای خانواده های کودکانی که متفاوت فکر می کنند و یاد می گیرند ، ارائه می دهد. “مراقب باشید در چند ماه اول برنامه ریزی مجدد انجام ندهید.”

این انتقال را تا آنجا که ممکن است تدریجی انجام دهید

بازگشت به مدرسه تمام وقت به احتمال زیاد برای کودک شما تغییری اساسی ایجاد می کند و این موضوع را پیچیده می کند که معلمان تحت فشار زیادی برای جبران سال از دست رفته خواهند بود. چنین تغییر بزرگی به طور همزمان برای کودکان و والدین استرس زا است.

به همین دلیل بسیار مهم است که رفتن فرزندان خود را به تدریج تا حد امکان تسهیل کنید تا شوک بازگشت را کاهش دهید. برای بازگرداندن فرزند خود به برنامه منظم (یا برای اولین بار) ، بهتر است چند هفته تا یک ماه پس از شروع مدرسه ، عادات غذایی و خواب خود را تنظیم کنید تا قبل از شروع کلاس به طور کامل کامل شود. برای سهولت در انتقال ، ایده خوبی است که برخی از الگوها و فعالیتها را در طول تابستان سال تحصیلی ادامه دهید ، چه این به معنای زمان بازی کمی بدون ساختار بعد از مدرسه یا برنامه آخر هفته آرامتر است.

فرزندان خود را بیش از حد بار نکنید

به عنوان والدین ، ​​مهم است که به فرزندانمان استرس اضافی وارد نکنیم ، چه در قالب انتظارات تحصیلی و چه در زمینه برنامه های فوق برنامه ، زیرا آنها به اندازه کافی خوب عمل خواهند کرد.

کانینگهام گفت: “من بیش از کودکان در مورد میزان استرس و اضطراب در بزرگسالان نگران هستم.” “کودکان انعطاف پذیر هستند ، اما کودکان نسبت به استرس بزرگسالان اطراف خود بسیار حساس واکنش نشان می دهند. اگر گیج شده اید ، اگر نگران هستید ، اگر وحشت داشته باشید و اهرم را بعد از اهرم بکشید و پس از تغییر تغییر دهید ، کودک شما واکنش منفی نشان می دهد. ”

احتمالاً در ابتدا با تیم میزبان دعوا می شود که با توجه به شرایط طبیعی است. خبر خوب این است که فرزندان شما به برنامه و حجم کاری قبلی خود عادت می کنند ، اگرچه ممکن است مدتی طول بکشد.

و اگر متوجه شدید که فرزند شما از یک فعالیت فوق برنامه خاصی لذت نمی برد ، حتی اگر یک بار آن را انجام داده باشد ، خوب است که تصمیم گیری در مورد ادامه یا عدم ادامه کار را به عهده او بگذارید.

جیمی بنت ، کارمند اجتماعی بالینی دارای مجوز می گوید: “هنگامی که والدین دلایل موجهی برای دوری از فعالیت های خاص ارائه می دهند ، والدین باید به صورت شفاهی از فرزندان خود حمایت کنند.” رشد می کند. “ارزش این را دارد که به آنها این حق را بدهیم که انتخاب کنند از کدام فعالیتها حمایت کنند و از کدامیک منحرف شوند.”

ساختار آن برای کودکان خوب است

به طور کلی، کودکان با ساختار خوب کار می کنند. در زمانهای عادی تر ، ساختار یکی از مزایای فعالیتهای بعد از مدرسه است ، که به فرزندان ما امکان می دهد در خارج از مدرسه با همسالان خود ارتباط برقرار کنند ، در حالی که به آنها امکان می دهد مهارتها و علایق بیشتری را توسعه دهند.

به میزان مناسب ، این فعالیت ها می تواند به کودک شما کمک کند تا عزت نفس خود را افزایش دهد و همچنین احساس کند که کیست و از چه چیزی لذت می برد. اما با توجه به همه اختلالات سال گذشته ، عادت دادن کودک به ساختار مدرسه شخصی اولویت او خواهد بود. آنها به جای اینکه تمام روز در خانه باشند ، در کنار سایر دانش آموزان در کلاس درس هستند ، با برنامه ای متفاوت ، مجموعه ای از انتظارات و فشار اجتماعی. این احتمال وجود دارد که تجمع بعد از مدرسه بیشتر از فایده آن ضرر داشته باشد.

منتظر بمانید تا برنامه کامل بلافاصله از سر گرفته شود

چند ماه اول احتمالاً بیشتر از حد معمول استرس زا خواهد بود ، بنابراین بهتر است به جای اینکه کودک خود را به همه فعالیت های فوق برنامه معمول خود بازگرداند ، دست کم در چند ماه اول از سرگیری برنامه قبلی خود دست بکشید.

در ابتدا ، شما می خواهید مطمئن شوید که انعطاف پذیری در برنامه فرزند شما وجود دارد ، بنابراین اگر آنها به زمان بیشتری برای انجام تکالیف خود یا مبارزه با جنبه خاصی از بازگشت به مدرسه نیاز داشته باشند ، وقت خواهند داشت. طول می کشد تا به آن عادت کنید

اگر فرزند شما دارای اختلال یادگیری است ، مانند نارساخوانی یا ADHD ، شما همچنین می خواهید در مورد شرایط خاص یادگیری شخصی با معلم صحبت کنید. سعی کنید حجم کار آنها را زیر نظر داشته باشید ، زیرا معلمان تحت فشار زیادی برای گرفتار شدن کودکان قرار می گیرند ، که می تواند به سرعت قریب به اتفاق بیفتد.

کانینگهام می گوید: “اگر انگیزه عادی شما این است که فرزند خود را در فعالیتهای بیشتر تا حد ممکن مشارکت دهید ، ممکن است امسال سالی باشد که از آن دست بکشید.”

نشانه هایی که نشان می دهد فرزند شما اغراق آمیز است

ناامیدی یک احساس عادی است ، به ویژه هنگامی که فرزند شما در حال سازگاری با مدرسه است. با این حال ، اگر متوجه شدید که کودک شما کنار گذاشته شده است ، علاقه ای به فعالیت های عادی خود نشان نمی دهد یا شروع به انتقاد شدید از خود می کند ، اینها همه پرچم های قرمز هستند که نشان می دهد فرزند شما در حال مبارزه است و به حمایت بیشتری نیاز دارد.

بنت می گوید: “والدین باید ارتباطات باز خود را با فرزندان خود حفظ کنند.” “در غیر این صورت ، کودکان ممکن است تمایل به سرکوب احساسات صادقانه خود داشته باشند ، که می تواند به عنوان اشکال مقابله ای مضر ظاهر شود.”

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir