[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان زمانی که کار جدید شما خراب است (علاوه بر ترک)

عکس: وادیم پاستوخ (Shutterstock)

تغییر شغل امید زیادی را به همراه دارد ، اما ریسک زیادی نیز به همراه دارد. مهم نیست چند سوال دارید قبل از پذیرش پیشنهاد شغلی شما ، وجود دارد همیشه جنبه های غیر منتظره ، بدون ذکر منحنی یادگیری ناخوشایند. در حالی که بسیاری از آنها می توانند نسبتاً خوش خیم باشند ، برخی از آنها می توانند بسیار ناامیدکننده تر از آنچه شما انتظار داشتید باشد – ممکن است رئیس جدید شما آنطور که می خواهید مفید نباشد و وظایف ممکن است دشوارتر یا زمان برتر از آنچه انتظار دارید ، یا محل کار باشد. فرهنگ ممکن است مناسب نباشد

اگر ترک نمی کنید و نمی روید ، اگر شغل جدیدتان آنطور که امیدوار بودید پیش نرفت ، چه باید کرد؟ به گفته ایمی درایدر ، مشاور مدیریت با مشاوره شرکای رشد، کلید سازگاری با شغل جدید ، آن چیزی که شما امیدوار بودید این است که کمی صبور باشید و درک کنید که منحنی یادگیری برای نقش جدید چگونه به نظر می رسد و چگونه است.

متعهد شوید که حداقل یک سال در محل کار بمانید

تا زمانی که شغل جدید شما از مرزهای قانونی و اخلاقی عبور نمی کند یا شرایطی در محل کار ایجاد نمی کند که سلامت روحی و جسمی شما را در معرض خطر قرار دهد ، دردر به شما توصیه می کند که تعهد ماندن در شغل جدید حداقل برای یک سالدو اگر شما در وسط حرفه خود هستید.

تصمیم گیری برای اقامت حداقل یک سال به رفع بلاتکلیفی در مورد کار کمک می کند ، در حالی که به شما این فرصت را می دهد تا درک کاملی از شغل جدید و مسئولیت های آن کسب کنید. پسندیدن دریدر نوشت، “[O]اگرچه سالهای اول سخت ترین سال ها هستند ، به ویژه با افزایش تجربه و محدوده مسئولیت. گرفتن تصویر کامل از کار تا 12 ماهگی اتفاق نمی افتد. ”

بیرون انداختن آن برای مدت زمان معینی نیز بسته شدن مورد نیاز را به شما می دهد ، در صورت معلوم شدن چنین چیزی. هست در در حقیقت، کار مضحک است و آسان نیست شما. همیشه می توان تصمیمات گذشته را حدس زد. wاگر تغییر شغل است ، می خواهید این کار را با این درک انجام دهید که این کار را به دلایل درست انجام داده اید.

درک کنید که فرایند یادگیری ناخوشایند است

مشاغل جدید اغلب با توجه به این امر در ابتدا ناخوشایند هستند چیزها باید برای یادگیری برای شما حس کردن در سطح عادی شما صلاحیتبه این می تواند یک مرحله دشواری برای مقابله با آنجااغلب احساس از دست دادن توانایی احساس توانایی در کاری که انجام می دهید استبه

مثل دریدر نوشتن، “در نقش قبلی خود ، شما دارای سطح تجربه و دانش بودید که به شما اعتماد به نفس می داد. شما مجبور نبودید به این فکر کنید که با چه کسی صحبت کنید یا چگونه کاری انجام دهید ، او فقط می دانست. “وقتی کار جدیدی را شروع می کنید ، اغلب همه آن را از دست می دهید.

دریدر توصیه می کند از آن استفاده کنید مدل شایستگی آگاهانه درک مراحل مختلف یادگیری شغل جدید چگونه خواهد بود و چگونه خواهد بود. با توجه به مدل شایستگی وظیفه شناسی ، چهار مرحله آموزش وجود دارد که عبارتند از:

بی کفایتی ناخودآگاه

بی کفایتی ناخودآگاه زمانی است که شما آنچه را نمی دانید نمی دانید ، به عنوان مثال قبل از شروع کار جدید ، زمانی که ممکن است متوجه نشده باشید که چه دانش یا مهارتهایی را فاقد هستید. در اصل ، این مرحله “جهل سعادت است”. هر چند که این امر خوشحال به نظر برسد ، اما این مرحله خوبی برای رشد به عنوان یک فرد نیست.

بی کفایتی آگاهانه

بی کفایتی آگاهانه زمانی است که متوجه می شوید چقدر نمی دانید. این مرحله واقعاً ناخوشایند است که در آن احساس گم شدن یا تنهایی آسان است. هنگامی که شغلی جدید را شروع می کنید ، اگر از همه چیزهایی که نیاز به یادگیری دارید غرق شده اید یا احساس می کنید که اشتباهات زیادی مرتکب شده اید ، در این صورت بی کفایتی آگاهانه را تجربه می کنید.

نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که همه این مرحله را در یک زمان پشت سر می گذارند و این بخشی اساسی از رشد حرفه ای است. از این گذشته ، اگر هرگز متوجه نشوید که شکاف های دانش و مهارت های شما چیست ، چگونه آنها را پر خواهید کرد؟

شایستگی آگاهانه

شایستگی آگاهانه مرحله ای است که در آن شما درک نسبتاً وسیعی کسب کرده اید و به موفقیت هایی دست یافته اید ، اما متوجه می شوید که هنوز باید بیشتر بیاموزید. با این حال ، هنگامی که شما آگاهانه شایستگی دارید ، این ضمانت وجود دارد که حتی اگر در حال حاضر پاسخ ها را ندارید ، می دانید چگونه آنها را دریافت کنید.

صلاحیت ناخودآگاه

پس از مدتی ، آنچه آموخته اید می تواند آنقدر ریشه دار شود که دیگر مجبور نباشید به طور آگاهانه در مورد آنچه باید انجام دهید فکر کنید ، فقط باید آن را انجام دهید. این امر در مورد بسیاری از ورزشکاران نخبه صادق است که خودشان تمرین کرده اند مهارت ها تا زمانی که دیگر مجبور نباشند در مورد چگونگی انجام کاری فکر کنند – صسلام فقط انجامش بده به عنوان مثال ، اگر از یک تنیسور که تمام عمر خود را در تمرین مجموعه های خود گذرانده بخواهید که دقیقاً آنچه را که انجام می دهند توصیف کند ، احتمالاً توضیح آنها برایشان دشوار خواهد بود زیرا این حرکات برای آنها بسیار فرعی هستند و دیگر مجبور به فکر کردن نیستند.

با پیشرفت در شغل جدید خود ، ما امیدواریم که از درک آنچه نمی دانید ، گذر کنیم. این اطمینان را داشته باشید که حتی اگر همه چیز را نمی دانید ، هنوز مهارت دارید تا پاسخ های مورد نیاز خود را بیابید. این یک سفر دشوار است ، بنابراین مهم است که با خودتان صبور باشید و به خود یادآوری کنید که یادگیری یک سفر مادام العمر است ، نه یک مقصد. هر چقدر که یک کار جدید دشوار باشد ، اغلب ارزش ادامه مراحل ناخوشایند را دارد تا بتوانید از یادگیری مهارت های جدید مورد نیاز برای موفقیت در نقش جدید خود رضایت داشته باشید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir