[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: franz12 (Shutterstock)

برادر بزرگتر! 1984! جکلمات مد روز کاری! به من نگاه کناین قابل درک است که چرا شما نسبت به فناوری های بزرگ تردید دارید ، به ویژه هنگامی که محصولات آنها به داده های شخصی شما بیشتر و بیشتر نیاز دارد. اما بگذارید امروز روی یک موضوع خاص تمرکز کنیم: استفاده از Face ID اپل کاملاً ، کاملاً ، بدون شک بدون خطر است و فقط امنیت iPhone شما را بیشتر می کند.

اگر به گوشی هوشمندی که قفل آن با اثر انگشت باز می شود عادت کرده اید یا حتی فقط رمز عبور ، ممکن است این ایده باشد که این دستگاه صورت شما را اسکن می کند مزاحم با همه صحبت های مربوط به تشخیص چهره و ردیابی تلفن های هوشمند ، ممکن است فکر کنید که کمی لغزنده است اگر به اپل اجازه دهید چیزی به اندازه چهره شما مهم باشد.

مسئله این است که اپل آریا استارک نیست و این شرکت هرگز این اطلاعات Face ID را نمی بیند. نه تنها این ، بلکه Face ID در واقع شامل عکس گرفتن از صورت شما نمی شود. اگر نگاه کنید که iPhone برای استفاده از Face ID از چه چیزی استفاده می کند ، یک آشفتگی ریاضی غیرقابل تشخیص خواهد بود.

چرا Face ID بسیار امن است

وقتی Face ID را برای اولین بار تنظیم می کنید ، آیفون شما 30000 نقطه نامرئی از دوربین TrueDepth منتشر می کند تا صورت شما را اسکن کند. همانطور که در بالا ذکر شد ، از چهره شما عکس نمی گیرد. در عوض ، اطلاعات را از تمام این نقاط نامرئی می گیرد و به “نمایش ریاضی” تبدیل می کند ، داده هایی که هیچ کدام از آنها نیستند داخل هستی؟یا اپل می تواند فقط با نگاه کردن به آن پی ببرید

این داده ها پس از آن است رمزگذاری شدهو در چیزی که اپل آن را “Secla Enclave” می نامد در دستگاه شما ذخیره می شود. این بخش کلیدی است ؛ اطلاعات رمزگذاری شده Face ID شما هرگز iPhone خود را ترک نمی کندبه وقتی پشتیبان گیری می کنید در iCloud بارگذاری نمی شود ، به سرورهای اپل ارسال نمی شود ، فقط روی iPhone شما کار می کند و هرگز خارج نمی شود.

و از آنجا که رمزگذاری شده است ، فقط iPhone شما می تواند داده ها را تفسیر کند. هیچ دستگاه دیگری نمی تواند این “نمایش ریاضی” را بخواند ، بنابراین برای شرکتی مانند اپل حتی استفاده از این داده ها بی فایده است.

بنابراین Face ID چگونه کار می کند؟

خوب ، اگر آیفون شما تصویری از چهره شما نداشته باشد ، وقتی می خواهید قفل گوشی خود را باز کنید ، چگونه می دانند که شما هستید؟ همه چیز آنجا سرد می شود. وقتی قفل آیفون خود را باز می کنید ، دوربین TrueDepth آن 30 هزار نقطه را به صورت شما باز می گرداند و یک نمایش ریاضی دیگر از این داده ها ایجاد می کند. سپس این رشته ریاضی را با نمایش ریاضی ذخیره شده در دستگاه شما مقایسه می کند. اگر مسابقه است ، پس شما در بازی هستید. در غیر این صورت ، نماد قفل لرزان را دریافت می کنید.

نتیجه نهایی این است: اپل نه چهره شما را می بیند و نه واقعا iPhone شما را می بیند. اپل اطلاعات Face ID شما را نمی بیند. این به طور ایمن در iPhone شما ذخیره می شود ، فقط توسط شما قابل دسترسی است. این امر در مورد همه برنامه هایی که از Face ID برای احراز هویت استفاده می کنند ، صادق است ، مانند زمانی که چیزی را در iPhone خود خریداری می کنید. این برنامه فقط مجاز است بداند که آیا اسکن چهره مطابقت دارد یا خیر ، و به هیچ گونه اطلاعات Face ID در این مراحل دسترسی ندارد.

در اینجا برخی از آمارهای دلگرم کننده وجود دارد. مناگر از iPhone با Touch ID استفاده می کنید ، Face ID 20 برابر ایمن تر است. اپل مدعی است که شانس نامعلومی دارد ممکن است Touch ID یک در 50،000 باشد. با Face ID اپل ادعا می کند یک در یک میلیون است. همچنین بر اساس اطلاعات عمیقی است که برای دستیابی به آن نیاز به یک شخص واقعی دارد. تصاویر دو بعدی مانند عکس ها بعید است به گمراه کردن سنسورها

Face ID امن و ایمن است و صتابش با a رمز خوب، این می تواند به شما اطمینان دهد که هیچ کس غیر از شما یا شخص مورد تایید هرگز به iPhone شما دسترسی نخواهد داشت.به بنابراین ، دفعه بعد که آیفون شما می خواهد صورت شما را اسکن کند ، دریغ نکنید آن را رها کنید و با این خیال راحت باشید که نه تلفن شما و نه اپل واقعاً شما را تماشا نمی کنند.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir