[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: خانه جی. (Shutterstock)

آیا به قیمت اوج خودروهای فرسوده رسیده ایم؟ هیچ کس نمی تواند با اطمینان بگوید ، اما قطعاً نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد بازار شروع به سرد شدن کرده است. با افزایش قیمت در برخی از مدل های خودرو بیش از 30٪ در مقایسه با سال گذشته ، ممکن است زمان مناسبی برای فروش اتومبیل شما باشد ، به خصوص اگر در حال حاضر به آن احتیاج ندارید.

چرا ممکن است قیمت خودرو کاهش یابد

قیمت ها در حال حاضر نشانه هایی از کاهش قیمت را نشان می دهند در ماه جولای تنها 0.2 درصد افزایش یافته است،، در مقایسه با 10.5 درصد افزایش در ماه ژوئن. محرک اصلی این افزایش قیمت ها کمبود تراشه های نیمه هادی است که تولید خودروهای جدید را متوقف می کند. این امر به نوبه خود منجر به افزایش تقاضا برای محدوده محدودی از خودروهای فرسوده شده است که منجر به افزایش قیمت ها شده است.

در حالی که کمبود تراشه به احتمال زیاد یک مشکل مداوم حداقل تا پایان سال 2021 است ، برخی از ناظران معتقدند که این مشکل وجود دارد ما در بزرگترین کمبود هستیم، و این قیمت ها کاهش می یابد هنگامی که عرضه با تقاضا مطابقت دارد. ماه گذشته، تحلیل گلدمن ساکس اظهار داشت که تولید تراشه های نیمه رسانا باید به تدریج تا پایان سال افزایش یابد. این بدان معنا نیست که قیمت ها لزوماً بلافاصله به سطح قبل از همه گیری برمی گردند ، اما منطقی است که فرض کنیم که قیمت ها در نهایت با افزایش تولید خودروهای جدید کاهش می یابد. در مصاحبه با CNBC، جف دایک ، رئیس Sonic Automotive ، می گوید این امر بازار خودروهای فرسوده را خنک می کند:

سهام خودروهای جدید طی چند ماه آینده به تدریج بهبود می یابد تا اینکه به پایان سال برسیم. اگر این اتفاق بیفتد ، میزان مشکلات موجودی موجود در بخش قبلی را کاهش می دهد.

قیمت عمده فروشی نیز کاهش یافته است ، به این معنی که نمایندگی ها هزینه کمتری برای خودرو پرداخت می کنند – این یکی دیگر از نشانه های نرم شدن در بازار است. به گفته دیوید پاریس ، از JD Power:

قیمت عمده فروشی هشت هفته پیش شبیه اوج بود و از آن زمان تا کنون روند نزولی را طی کرده است. خودروهایی که امروز در نمایندگی ها فروخته می شوند به طور متوسط ​​پنج تا شش هفته پیش خریداری شده اند.

آیا شما نیاز به فروش اتومبیل دست دوم خود دارید؟

هیچ کس به طور دقیق نمی داند که کمبود موقت تراشه های نیمه رسانا چه زمانی به پایان می رسد ، اما با فروکش شدن بحران عرضه ، منطقی است که فرض کنیم این امر بر قیمت ها تأثیر منفی خواهد گذاشت ، حتی اگر آنها فقط جبران کنند. و با قیمت های بالا در اوج تاریخی ، مطمئناً به هر حال زمان بدی برای فروش خودرو نیست.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir