چرا باید از درخواست شرکت هایی که در Yogababel صحبت می کنند خودداری کنید


تصویر مقاله ای با عنوان چرا باید از شرکت در شرکت هایی که صحبت می کنند خودداری کنید؟  قابل تغذیه و # 39؛

عکس: Noam Galai / تصاویر گتی برای TechCrunch (گتی ایماژ)

برخی از شرکت ها سعی می کنند خود را با علامت گذاری به عنوان چیزی فراتر از یک تجارت جدا کنند. در عوض ، شرکت هایی مانند این ادعا می کنند که هدف بالاتری دارند. تنها نکته این است که این هویت ها معمولاً توسط بسیاری از مزخرفات لفاظی پشتیبانی می شوند.

دیدن بیش از WeWork ، برای یک اسب شاخدار بزرگ که مورد تحسین جهانی قرار گرفت و فقط با فروپاشی IPO از هم پاشید ، تا حدی به دلیل اینکه اسناد S-1 آن با حباب یوگا پر شده بود.

حقیقت این است که شرکت های زیادی وجود دارند که به همان قوانینی که WeWork از آنها سوار می شود تا زمان سقوط چشمگیر آن پایبند هستند و هنگامی که برای شغل خود اقدام می کنید ، می خواهید از رانندگی شرکتی بی معنی محتاط باشید ، فقط اگر از کار در شرکتی که اجتناب می کند ، جلوگیری کنید. ممکن است تحت تأثیر شعارهای عمدی ، ناکارآمدی گسترده تری را پنهان کند.

یوگابال چیست؟

حتی اگر به این اصطلاح برخورد نکرده باشید ، مطمئناً با یوگا آشنا هستید ، که با کلماتی که به طور مناسب واژگان شرکت های توخالی را به درستی تعریف می کنند قابل تعویض است (نگاه کنید به: اصطلاحات اصطلاحات مختلف ، واژه های پر سر و صدا ، و غیره).

با این حال ، Yogababel نشانگر نوع جدیدتری است که معمولاً توسط شرکتهای باهوش فناوری که برای ایجاد تغییرات گسترده اجتماعی از طریق هر چیزی که می فروشند ، استفاده می شود ، گاهی اوقات از طریق هوی و هوس مربوط به معنویت انجام می شود ، تجارت می کنند. این عبارت در سال 2019 توسط NYU ابداع شد استاد بازاریابی اسکات گالوویبه طور خاص مربوط به دفترچه محکومیت IPO WeWork در همان سال است.

معمولاً این نوع دام حتی خوب نیست ، زیرا در بیانیه های مأموریت شرکت و بخش “برای” در وب سایت های شرکت های بی شماری پراکنده است. مسئله این است که بین میزان babal یوگا که توسط یک شرکت استفاده می شود و وزن بازده مالی آن رابطه مستقیمی وجود دارد ، خصوصاً در مورد سهامداران.

گالووی توضیح داد که چگونه این کار در یک ویدیو در سال 2019 انجام می شود:

البته این تنها موردی نیست که برای میلیاردها شرکت بومی است ، اگرچه به طور گسترده ای در بین رهبران بزرگ شرکت ها گسترش یافته است. شرکت های کوچکتر نیز از نیاز آشکار به حباب یوگا استفاده کردند.

چگونه یوگا را قبل از اقدام برای کار تشخیص دهیم

وقتی به آگهی های استخدام مراجعه می کنید و درباره یک شرکت مطالعه می کنید ، یک س simpleال ساده از خود بپرسید: آیا بعد از خواندن بیانیه ماموریت شرکتی یا بخش “برای” می فهمید که یک شرکت چه کاری انجام می دهد و ارزش های آن چیست؟

اگر شرکتی ادعا می کند “در تلاش برای ایجاد تحولات اجتماعی و ایجاد نوآوری” از هم افزایی موجود بین سهامداران شرکت ها و فن آوری های نوظهور استفاده می کند ، این احتمال وجود دارد که به شما یوگای زیادی بفروشد. لازم نیست یوگای خالص باشد – اصطلاحات اصولی شرکت ها نیز گسترده است و برای ایجاد کلیشه های گیج کننده نیازی به پرداختن به موضوعات معنوی نیست.

نکته آخر: اگر بعد از خواندن تماس های بالاتر یک شرکت بیشتر در مورد هدف شما گیج شده اید ، اقدام نکنید ، زیرا ممکن است وارد خانه ای از کارت ها شوید.

چرا شما نباید برای شرکت هایی که از حباب یوگا استفاده می کنند اقدام کنید

این نوع شعارها اغلب بانداژ مشکلات لعنتی یک شرکت است. به جای یافتن آن تماس بالاتر با کار در آنجا ، به احتمال زیاد شرکتی است که اعتبار خود را به برخی از مانترا های مبهم متکی می کند مشکلات ریشه ای وجود خواهد داشت که بر طول عمر کار و تجربه کاری شما تأثیر منفی می گذارد.

ما داریم کار می کنیم به این دلیل بود که کارمندانش ساعتهای طولانی با حقوق کم کار می کردند. اوبر رو به محاسبات داخلی و عمومی است در مورد نگرش نسبت به زنان کارمند و رفتار مدیر عامل سابق آن تراویس کالانیک در سال 2017 (در حال حاضر شعار شرکت “ما با تحریک جهان فرصت ها را شعله ور می کنیم” ، به معنی این است). احتمالاً می توانید مثال های بیشتری بزنید. این فرهنگ چنان گسترده است که بخشی از آن می شود فرهنگ سازمانی گسترده تر، و هر حساب LinkedIn دارای عناوین خود عنوان مانند “نینجا رئیس حسابداری” یا “کیمیاگر تغییر”.

بیش از حد ممکن است که هر اصطلاحات افلاطونی که یک شرکت استفاده می کند ، به سادگی رهبری بی معنی – یا حتی بی پروا – خود را مخفی کند. بنابراین ، در اصل ، اگر شرکتی خود را با پتوی یوگا مبدل می کند یا انگیزه های شرکتی را فریب می دهد تا شما را فریب دهد ، این دلیل بزرگتری برای دور ماندن است.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>