[ad_1]

چراغ قوه های خالدار (SLF) بومی جنوب شرقی آسیا هستند ، اما در سال های اخیر راهی ایالات متحده شده اند. اولین مشاهدات ایالات متحده در شهرستان برکس ، پنسیلوانیا ، در سال 2014 انجام شد و پس از آن ، آنها در همه نقاط ایالت پنسیلوانیا ظاهر شده اند (و در برخی دیگر نه)

تنها در 7 سال کوتاه ، SLF به نیویورک ، ماساچوست ، کانکتیکات ، رود آیلند ، نیوجرسی ، دلاور ، مریلند ، ویرجینیا ، ویرجینیای غربی ، شرق اوهایو و جنوب شرقی ایندیانا گسترش یافته است – و این کار را بدون پرواز انجام داد. پسندیدن برنامه توسعه ایالت پن توضیح می دهد، SLF یک موتورسوار بسیار کارآمد است که بر روی آنها حرکت می کند:

SLF برای بزرگسالان[s] می تواند وسایل نقلیه ای را که در سرعت 65 مگاپیکسل کار می کنند نگه دارد و توده های تخم مرغ که شبیه اسپری گل هستند می توانند بر روی هر سطحی پنهان شده و به راحتی در هر نقطه از جامعه بریتانیا و خارج از آن با شما مخلوط شده و جابجا شوند.

اگرچه این حشرات برای انسانها یا حیوانات خانگی خطرناک نیستند ، اما یک گونه مهاجم هستند. آنها از لب های مکنده خود استفاده می کنند (متأسفم که مجبور شدم این مطلب را بخوانم) تا از شیره درختان ، مخصوصاً لب درخت بهشتی تغذیه کنند (Ailanthus altissima) سپس آنها یک ماده قندی به نام ‘honeydew’ آزاد می کنند که همزمان مگس و زنبورها را جذب می کند و باعث رشد دوده سیاه می شود. این نوع قالب به مردم آسیب نمی رساند ، اما باعث آسیب های بیشتری به گیاهان می شود و به صراحت می گوید ، بسیار خشن است. در موارد شدید ، SLF ها درختان کامل ، وسایل نقلیه ، عرشه را می پوشانند و سازه های بازی را با دفع ناخوشایند و چسبناک قند خود می پوشانند.

به طور کلی ، این حشرات درختان را با تخلیه شیره از بین می برند ، سپس با بیرون کشیدن طعمه زنبور ، که به عنوان محیط رشد کپک عمل می کند ، اوضاع را بدتر می کند. این بر تأثیرات محصولات کشاورزی تأثیر می گذارد: اگرچه درخت آسمانی منبع معمول غذای آنها است ، دانشگاه کرنل “آیا توجه کرده اید [a] فانوس؟ “راهنما گزارش می دهد که SLF طیف وسیعی از محصولات و تاکستان ها ، از جمله انگور ، گردو سیاه ، بید ، رازک ، سیب ، میوه های سنگی ، افرا نقره ای و غیره را خواهد خورد.

ممکن است در حال حاضر ایالت شما با چراغ قوه کثیف مشکلی نداشته باشد ، اما ممکن است برای همیشه این مشکل وجود نداشته باشد. مهم است که بفهمیم این حشرات چگونه به نظر می رسند و چگونه آنها را از بین می برند.

بیاموزید که در همه مراحل زندگی چگونه به نظر می رسند

فانوس های خال دار چرخه زندگی متفاوتی دارند و شما باید بدانید در هر لحظه از رشد آنها چگونه به نظر می رسند. گسترش همکاری دانشگاه کرنل و برنامه توسعه ایالت پن ایالت منابع فوق العاده ای برای هرگونه چراغ قوه خالدار هستند. به عنوان مثال ، هر دو برنامه ابزارهای بصری زیادی برای کمک به شناسایی ایجاد کرده اند این ویدئوی YouTube از کانال افزونه ایالت پن:

در اینجا یک مرور کوتاه از آنچه باید به دنبال آن باشید است:

 • توده تخم مرغ: تخم های تازه گذاشته شده شبیه گل آلوده هستند و روی درختان ، ماشین ها ، ساختمانها – تقریباً روی هر سطحی یافت می شوند
 • میزهای تخم مرغ قدیمی: روکش لایه ای فرسوده شده و تخم مرغ های تخم مانند را در معرض دید قرار می دهد
 • پوره اولیه: بدن بیضی کوچک و سیاه با لکه های سفید ؛ طول 1/8 تا 3/4 اینچ
 • پوره دیررس: بدن بیضی کوچک و قرمز با لکه های سفید و لکه های سیاه ؛ 3/4 اینچ طول
 • بالغ ، با بالهای بسته: بدن بزرگتر و کشیده تر با بالهای سفید بسته و شفاف و نقاط سیاه متمایز ؛ طول 1 اینچ ؛ عرض 1/2 اینچ
 • بالهای بالغ ، باز: بدن بزرگتر و کشیده تر با بالهای سفید و قرمز شفاف و شفاف با لکه های سیاه متمایز ؛ طول 1 اینچ ؛ عرض 1 اینچ

همچنین دانستن اینکه کدام مراحل در چه زمانی رخ می دهد مفید است. در اینجا یک برنامه بسیار اساسی از منبع “آیا متوجه فانوس شدید؟”:

 • سپتامبر-نوامبر: SLF شروع به تخم گذاری برای فصل می کند
 • اکتبر-ژوئن: تخمک ها رسیده می شوند
 • مه ژوئن: جوجه کشی تخم مرغ ؛ لاروها به پوره های اولیه تبدیل می شوند
 • ژوئیه ژوئن: پوره های اولیه
 • جولای سپتامبر: پوره های دیررس
 • ژوئیه-دسامبر: بزرگسالان

در حال حاضر ، شما احتمالاً بیشتر پوره های بالغ و دیرگل را خواهید دید-اما این بدان معناست که فصل تخم گذاری در نزدیکی است.

آن ها را بکش. همه را بکش.

هیچ شکارچی طبیعی در ایالات متحده وجود ندارد که به کنترل جمعیت کمک کند ، این بدان معناست که بستگی به آن دارد ما برای کشتن آنها برای SLF های انفرادی و در هر سنی ، این کار بسیار ساده است: آنها را بشکنید ، روی آنها قدم بگذارید ، آنها را با یک روزنامه پیچیده خرد کنید ، و هر کاری که لازم است انجام دهید تا آنها را بکشند. (تابستان گذشته که من آنجا زندگی می کردم ، واضح بود که مردم زیبای فیلادلفیا این کار را جدی گرفته اند: مسیر رودخانه Shuykill از ژوئن تا دسامبر کاملاً با اجساد SLF آغشته شده بود.) در مورد تخم مرغ ، پن ایالت توصیه می کند که از خراش رنگ استفاده کنید. یا ابزار نازک ، سخت و مسطح مشابه برای تراشیدن توده ها از سطوح و در الکل.

اگر متوجه یک هجوم کامل شدید – مانند درختی در املاک خود که با چیزهایی پوشانده شده است –افزونه پن ایالت توصیه می کند که یک تله چرخ گوشت دایره ای خود خریداری یا تهیه کنیدبه این تله ها از غربالگری حشرات پلاستیکی و حلق یک شیشه یا بطری پلاستیکی قدیمی برای ایجاد نوعی تونل مرگ برای SLF استفاده می کنند. شما می توانید آنها را به آسانی بدون آسیب رساندن به خود درخت یا آسیب رساندن تصادفی به دیگر گونه های حیات وحش به درختان متصل کنید ، که همیشه با تله های چسبناک خطرناک است. اگر در نقطه ای احساس کردید از عمق خود خارج شده اید ، از این راهنمای پن ایالت استفاده کنید به شما در انتخاب یک شرکت کنترل آفات واجد شرایط کمک کند.

چه خودتان این کار را انجام می دهید و چه متخصصان را استخدام می کنید ، مراقب درمان های خانگی باشید که ممکن است به صورت آنلاین دیده باشید. با توجه به Penn State Extension داروهای آزمایش نشده مانند سرکه ، بوراکس ، صابون ، سیر و فلفل تند احتمالاً به خوبی کار نمی کند و می تواند به باغ شما آسیب برساند یا ملک حتی دورتر

مستندسازی و گزارش مشاهدات

در صورت مشاهده تعداد SLF در هر مرحله از زندگی ، باید با وزارت کشاورزی کشور خود تماس بگیرید. مطمئن شوید که عکس های زیادی – ترجیحاً با سکه ، خط کش یا سایر استانداردهای مقیاس – بگیرید و ارسال کنید. در اینجا لیستی از منابع گزارش برای کشورهایی با موارد تایید شده وجود دارد (نام هر کشور دارای پیوندهایی به صفحه اطلاعات عمومی تری است):

برای کشورهای فاقد موارد یا عفونت های تأیید شده ، بهتر است نام کشور خود را با “گزارش توجه” در Google جستجو کنید و ببینید چه چیزی ظاهر می شود. ممکن است قبلاً سیستمی وجود داشته باشد. اگر نه ، صادقانه بگویم ، فقط یک زمان است که یکی از آنها وجود داشته باشد. تا آن زمان ، هوشیار باشید و همه آنها را بکشید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir