[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چرا اگر در هواپیما می جنگید نباید مداخله کنید (و در عوض چه کاری باید انجام دهید)

عکس: آکیموف ایگور (شاتر استوک)

پرواز با پرواز معمولاً بیش از حد یک تجربه است ، اما گزارش می شود افزایش تصادفات در پرواز که شامل مسافران بی قاعده می شود این فقط مزاحمت احتمالی سوار شدن به هواپیما را پیچیده می کند. اگر تا به حال شاهد یکی از این صحنه های زشت بوده اید – خواه این دو مسافر باشند که با هم برخورد می کنند و همدیگر را می کوبند ، یا شخصی که به یکی از اعضای خدمه تجاوز می کند – ممکن است بخواهید وارد عمل شوید ، اما باید این کار را انجام دهید؟

بعضی از افراد ممکن است داشته باشند حرکت برای حرکت بهار ، اما مواردی وجود دارد که باید بدانید قبل از اینکه تصمیم بگیرید در یک رویارویی هواپیما مداخله کنید ، خواه در بغل روی تار بیکار باشید یا در ارتفاع سفر کنید.

آیا در هنگام درگیری در هواپیما باید مداخله کنید؟

قطع یک نبرد یا اختلاف در هواپیما با قطع یک درگیری کوچک بین کودکان در پارک یکسان نیست. اول ، عواقب حقوقی جدی وجود دارد – مانند در صورت سفارش ، یک شرکت هواپیمایی می تواند مسئولیت مسافر آسیب دیده را بر عهده بگیرد در دادگاه مقصر است – اگرچه صنصب کنندگان از نظر فنی مجاز به رفتن به کلاهبرداران هستند تا از امنیت خود و سایر افراد در هواپیما اطمینان حاصل کنند.

مسافر Conde Nast جزئیات ماده 10 کنوانسیون توکیو که مجازات جرایمی را که در هواپیماها در سال 1975 انجام شده مجازات می کند:

[I]در شرایطی که شخصی ، از جمله یک مسافر ، معتقد است که شخصی نزدیک به وی هواپیما یا مسافر دیگری را تهدید می کند ، وی حق دارد بدون درخواست اجازه “اقدامات پیشگیرانه معقول” را انجام دهد.

با این حال ، این قانون شرایط دشوار مانند امکان حملات تروریستی را تنظیم می کند. برای اهداف ما ، ما در مورد موضوعاتی که ممکن است وزن بین المللی داشته باشند بحث نمی کنیم ، بلکه در مورد نوع اختلافات منظمی است که به طور معمول بین یک مسافر پرواز غیر ضروری تجاری رخ می دهد. در مورد این شرایط ، اولین چیزی که باید بدانید این است که مسئولیت اولیه رفع تنش به عهده خدمه پرواز خواهد بود.

به گفته گری لف ، تحلیلگر مستقل شرکت هواپیمایی ، Lifehacker ، پرش به نبرد فقط می تواند امور را بیشتر پیچیده کند. “درگیر نشو تشخیص بین اشتباهات ممکن است دشوار باشد. ” “اگر یک خدمه درخواست کمک کند ، این سوال دیگری است ”

مهم است که بگذارید در ابتدا خدمه این کار را انجام دهند ، خصوصاً اگر رضایت صریح از مهمانداران برای کمک به آنها برای تسلط بر یک مسافر جنگ طلب یا خشن دریافت نکرده اید. این از آن جهت مهم است که آسیب دیدگی جسمی که مهمان پرواز می تواند داشته باشد حبس تا 20 سال اگر شما محکوم

وقتی صحبت از مسافر آسیب دیده می شود ، لف می گوید بیایید منتظر حرف عضو خدمه باشیم:

ممکن است مسافر نیاز به مهار داشته باشد و مسافران اغلب توانسته اند جنگجویان ، مست یا افراد بالا و خشن را تحت سلطه خود درآورند. اما این باید همیشه و در همه جا در حمایت از خدمه باشد ، نه کاری که به عنوان یک مأموریت مستقل انجام شود.

به عبارت دیگر ، اگر فکر می کنید یک مهماندار هواپیما ممکن است به کمک شما نیاز داشته باشد هوشیار باشید ، اما از آن به عنوان هواپیمای اجاره ای استفاده نکنید.

تیراندازی به مسافران سرکش در واقع خوب است

اگر گرفتار مسافری ناراحت و آشفته شوید یک کار می توانید انجام دهید برای گرفتن رفتار آنها است. احتمال شرم عمومی ، به خصوص اگر کسی رفتار تحقیرآمیز ، خشن ، نژادپرستانه ، لف می گوید ، یا در غیر این صورت اسفناک است ، بازدارندگی خوبی است. وی گفت: “تیراندازی برای مشتریان مهم است زیرا غالباً تنها راه اثبات آنچه واقعاً اتفاق افتاده است و به عنوان دفاعی در برابر آنچه دیگران می گویند در یک حادثه اتفاق افتاده است.”

اگرچه برخی از شرکتهای هواپیمایی ممکن است اقدام قانونی علیه مسافری را که از یک اتفاق ناخوشایند در حال فیلمبرداری است تهدید کنند ، اما هیچ قانونی وجود ندارد که شما را از بیرون آوردن تلفن و ضربه زدن به ضبط صدا منع کند. با این حال ، مراقب باشید ، زیرا بعد از بلند شدن هواپیما و بلند شدن چرخ ها ، حقوق سنتی اصلاحیه اولیه از پنجره خارج می شود. “شرکت های هواپیمایی قدرت بیشتری نسبت به هواپیماها دارند زیرا به عنوان مهمانی خصوصی ، ملزم به اصلاحیه اول نیستند” ستون نویس آسوشیتدپرس ، دیوید کونیگ ، در سال 2017 نوشت.

با این حال ، کاربرد آنها از این قوانین ذهنی است و همانطور که از بسیاری از فیلم های ویروسی که حوادث حین پرواز را نشان می دهد ، دیده می شود ، می توان گفت که وقتی صحبت از فیلمبرداری می شود ، احتمالاً خوب هستید.

لف گفت: “به نظر من انتظار می رود فیلمبرداری عمومی باشد ، بنابراین اگرچه برخی ممکن است نسبت به آن واکنش بد نشان دهند ، اما احتمال آن نسبت به قبل کمتر است.”

بنابراین وقتی نوبت به مداخله می رسد ، همیشه منتظر بمانید تا خدمه اولین تماس را برقرار کنند و اگر فکر می کنید فیلمبرداری از این حادثه به حل اوضاع کمک می کند ، با تلفن خود صبر کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir