[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چرا در واقع مجبور نیستید تمام هزینه های یک خانه را پرداخت کنید

عکس: تصاویر Tada (شاتر استوک)

پیشنهادات با کل پول در خانه هاست اخیراً همه عصبانیتاما آیا ایده ای که اکثر ما فکر می کنیم خوب است؟ در حالی که آنها یک پیشنهاد جذاب به فروشنده ارائه می دهند ، شما می خواهید عواقب گره خوردن پول خود را به عنوان یک دارایی ثابت به عنوان یک خانه در نظر بگیرید ، زیرا شما می توانید در بلند مدت با گرفتن وام مسکن و خراب کردن مقداری از پول ، درآمد بیشتری کسب کنید در یک صندوق سرمایه گذاری

چرا پول نقد همیشه در املاک و مستغلات سلطان نیست

در ابتدا بسیار ساده به نظر می رسد: اگر خانه ای را مستقیماً با پول نقد خریداری می کنید ، دیگر نیازی به رسیدگی به بدهی ها با گرفتن وام مسکن ندارید. در پایان از پرداخت 129،444 دلار خودداری خواهید کرد فقط علاقه، برای وام 250،000 دلاری که 3٪ سود پخش شده در طول 30 سال را اخذ می کند. چه کسی می خواهد چنین کاری انجام دهد؟

مشکل در هزینه های فرصت است: اگر مجبور باشید بیشتر این پول را در یک صندوق سرمایه گذاری سرمایه گذاری کنید ، نرخ بازده از مبلغ اضافی که برای سود پرداخت می کنید بیشتر خواهد شد ، به خصوص که نرخ وام مسکن بسیار پایین است. برای 30 سال گذشته ، شاخص S&P 500 ارائه داده است متوسط ​​نرخ رشد سالانه پیچیده 10.7٪ در سالدر حالی که نرخ وام مسکن بسیار کمتر است. در حال حاضر وام با نرخ ثابت 30 ساله در حال حاضر 84/2 درصد و نرخ بهره برای وام با نرخ ثابت 15 ساله نیز 24/2 درصد است. Investopedia مثالی عالی در مورد نحوه کار دارد:

فرض کنید شما خانه ای به قیمت 300000 دلار خریداری کرده اید که از آن زمان 100،000 دلار رشد کرده و اکنون 400،000 دلار هزینه دارد. اگر برای خانه پول نقد پرداخت کرده باشید ، بازده شما 33٪ (سود 100000 $ از 300،000 $ شما) خواهد بود. با این حال ، اگر 20٪ پایین بیاورید و 80٪ باقیمانده را قرض بگیرید ، بازده شما 166٪ خواهد بود (سود 100000 $ از اقساط اولیه شما 60،000 $). این مثال ساده پرداخت وام های رهنی ، تخفیف های مالیاتی و سایر عوامل را نادیده می گیرد ، اما این یک اصل کلی است.

و با تقسیم این پول ، شما می توانید از دو نوع سرمایه گذاری ، نه فقط یک ، بهره ببرید. این بدان معنی است که شما می توانید یک صندوق شاخص داشته باشید که بازده سالانه آن 10٪ باشد ، اضافی به دارایی شما که میانگین بازده سالانه دارد که می تواند از 5-15٪ باشد. وقتی از این طریق به آن نگاه می کنید ، پرداخت مثلاً 3٪ وام مسکن چندان مهم نیست. به همین دلیل است که افراد ثروتمند غالباً از طریق استراتژیک وام هایی را برای استفاده از امانت می گیرند ، حتی اگر بتوانند در هر زمان وام را بازپرداخت کنند.

البته اخطارها اعمال می شود. سرمایه گذاری در دارایی ها و سهام نیز دارای خطراتی است ، زیرا عملکرد گذشته عملکرد آینده را تضمین نمی کند. و وضعیت مالی همه نیز متفاوت است. یکی از مزایای داشتن ملک بدون تأمین مالی این است که شما مجبور به پرداخت وام های ماهانه وام نیستید ، که این امر باعث پیچیده شدن بودجه شما می شود. علاوه بر این ، گاهی اوقات شما فقط به یک خانه احتیاج دارید و در بازار این فروشنده ، گاهی اوقات پول واقعاً پادشاه است.

ردیف پایین

قبل از هرگونه سرمایه گذاری عمده ، از جمله خرید خانه با تمام پول ، با یک مشاور مالی مشورت کنید. خانه یک دارایی عالی است ، اما تبدیل آن به پول در صورت نیاز آسان نیست و می توانید مقداری از آن را در سرمایه گذاری های دیگر بهتر استفاده کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir