[ad_1]

تصویر مقاله با عنوان چرا روزهای تعطیلات نامحدود کلاهبرداری است

عکس: نلی سیروتینسکا (شاتر استوک)

به طور فزاینده ای ، شرکت ها از مرخصی استحقاقی با حقوق نامحدود به عنوان بخشی از پیشنهادات شغلی خود استفاده می کنند ، زیرا این وسوسه انگیز در بین هزاره ها و کارگران Gen Z محبوب است. اما شما می خواهید دو بار فکر کنید که آیا واقعا اینقدر عالی است – مطالعات نشان می دهد که کارگران اغلب قبول می کنند کمتر با روزهای تعطیل نامحدود استراحت کنید. چرا اینطور است؟ توضیح خواهم داد.

اوقات فراغت رایگان و نامحدود چیست؟

برخلاف کمک هزینه های آخر هفته سنتی (13 روز میانگین در U.S.) و روزهای بیماری ، PTO نامحدود چنین تمایزی ایجاد نمی کند و هیچ محدودیتی برای تعداد روزهای پرواز وجود ندارد. با این حال ، اصطلاح “نامحدود” کمی اغراق آمیز است ، زیرا اکثر شرکت ها قوانین یا دستورالعمل هایی دارند که مانع سوusing استفاده از این سیاست می شوند. این موارد ممکن است شامل الزامات اعلامیه قبلی برای روزهای رزرو شده ، دوره های گرفتگی که در آن تاریخ ها را نمی توان رزرو کرد یا حتی محدودیت هایی بر اساس چند روز که قبلاً کار کرده اید. معمولاً درخواست ها باید توسط مدیری تأیید شود كه – وقتی كلیك می شود – حرف آخر را در مورد تأیید یا عدم تأیید شما می زند.

چرا وقت آزاد نامحدود خیلی خوب نیست

بزرگترین مشکل اوقات فراغت پرداختی نامحدود این است که مردم تمایل به استراحت کمتری نسبت به سیاستهای سنتی اوقات فراغت دارند. تحقیق یعنی دریافت که کارمندان با PTO بدون محدودیت به طور متوسط ​​13 روز مرخصی می گیرند ، در حالی که برای همتایان ثابت PTO خود 15 روز استراحت می گیرند. چرا اینطور است؟ بدون راهنمایی روشن درباره آنچه قابل قبول است ، در پایان بیشتر کارگران زمان کمتری را برای جلوگیری از تنبلی و یا در غیر این صورت سوusing استفاده از سیاست می بینند.

مانند بسیاری چیزهای دیگر در فرهنگ کار ، عمل از کلمات قویتر است. اگر مدیران در مورد آنچه واقعاً قابل قبول است ارتباط شفاف (و مكرر) ارائه ندهند ، بیشتر كارگران براساس آنچه كه فرهنگ موجود شركت می خوانند ، دیگران نیز هر كاری را دنبال می كنند

اگر اجاره جدیدی در آینده دارید که مثلاً عصبی است ، برای اینکه گردن خود را برجسته کند ، حتی بیشتر احتمال دارد که روی خط بروید. در بدترین حالت ، معتادان به کار صدا را تعیین می کنند ، و باعث می شوند کارگران با یکدیگر رقابت کنند تا ثابت کنند چه کسی به کمترین زمان تعطیلات احتیاج دارد و در نتیجه مزایای PTO نامحدود را برای کارکنانی که می خواهند ثبت نام کنند ، لغو می کنند ، در حالی که شغل خود را حفظ می کنند.تعادل زندگی

هنگام ترک نمی توانید پرداخت PTO نامحدود دریافت کنید

با تخلیه برنامه تعطیلات برای مدیران و کارمندان ، کارفرما از دو طریق سود می برد:

  • اجرای آن ارزان تر است: دبلیودر تعطیلات آخر هفته سنتی ، استراحت تضمین شده است ، این بدان معناست که بخش های منابع انسانی باید تقویم تعطیلات را پیگیری کرده و هزینه ها و نقل و انتقالات را ثبت کنند. ج PTO نامحدود ، کارفرما هنگام ترک شرکت مجبور نیست روزهای تعطیلات استفاده نشده را پرداخت کند – مبلغی که می تواند هزاران دلار هزینه داشته باشد.
  • بهره وری بیشتر: مناگر کارمندان برای تعطیلاتی که استفاده نمی کنند غرامت دریافت نکنند ، پس کارفرما کسی است که از این کار اضافی بیشترین سود را می برد.

با PTO نامحدود به دنبال چه چیزی باشید

این بدان معنی نیست که PTO نامحدود است همه چيز بد انعطاف پذیری ارائه شده می تواند باشد راحت تر در مقایسه با روزهای تعیین شده برای استراحت. به عنوان نمونه ، چند سال پیش مجبور شدم یک روز تعطیل غیرمنتظره را در پایان سال برای مراسم خاکسپاری بگیرم و کارفرمای من از این کار امتناع کرد زیرا من آخر هفته بیرون نبودم (با احترام ، ناظر من فقط چشمانش را بست و اجازه داد که مرخصی روزانه).

با این حال ، حتی با این انعطاف پذیری ، شما می خواهید تأیید کنید که PTO نامحدودی که کارفرمای آینده ارائه می دهد. برای محافظت از خود ، از رئیس آینده خود بپرسید که افراد به طور متوسط ​​چند روز پرواز می کنند. قبل از اینکه شما یک کار کنید ، از آنها بخواهید که آیا اطلاعاتی در مورد سیاست خود به صورت کتبی ، از جمله واجد شرایط بودن ، نحوه درخواست و محدودیت های تأیید دارند. و به یاد داشته باشید: PTO نامحدود یک مزیت نیست – این یک سیاست است.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir