[ad_1]

تصویر مقاله ای تحت عنوان چرا زمان خرید ماشین وحشتناک است و مدت زمان انتظار

عکس: سیمون هوگان (شاتر استوک)

با قیمت خودروهای نو و دست دوم به دلیل کمبود افزایش می یابد، ممکن است بخواهید در برنامه های خود برای خرید ماشین تجدیدنظر کنید و بعداً دوباره سعی کنید – حداقل تا پایان تابستان یا زمانی که تحویل دوباره افزایش یابد. در غیر این صورت ، برای بدست آوردن معامله خوب ، واقعاً مجبورید تحقیق کنید ، زیرا با قیمت های بالاتر و انتخاب های کمتری روبرو خواهید شد.

کمبود خودرو باعث افزایش قیمت ها شده است

تعطیل شدن کارخانه ها در ابتدای همه گیری منجر به کمبود ریز تراشه ها شد که باعث کندی تولید خودروهای جدید شد که منجر به کاهش موجودی 64٪ در فروشندگان سراسر کشور، نسبت به یک سال پیش به گفته خودروسازی کاکس ، ممکن است کمتر اتومبیل در قسمت های فروشنده مشاهده کرده باشید – میانگین تعداد جدید تعداد زیادی در این قطعات به سمت دهه 30 پایین می رود ، کاملاً کمتر از هنجارهای تاریخی حداقل 60. به گفته كلی بلو كتاب، متوسط ​​قیمت خودرو در این لیست 39833 دلار در آوریل بود ، که نسبت به سال 2019 ، 7.9٪ بیشتر است.

کمبود همراه با افزایش تقاضا وجود دارد بازار خودروهای دست دوم را نیز تحت تأثیر قرار داده است: بر اساس شاخص قیمت CarGurus، که 27 درصد بیشتر از ماه مه گذشته است (بیشترین تقاضا برای وانت ها با جهش 40.6 درصدی است).

همین حالا منتظر خرید یک وسیله نقلیه باشید ، مگر اینکه واقعاً به آن نیاز داشته باشید

به عنوان مت دلورنزو ، سردبیر ارشد کتاب Kelley Blue Book ، توضیح می دهد:

به زبان ساده ، شما نمی توانید آنچه را که ندارید خریداری کنید. در این مرحله ، خریدارانی که می توانند برای خرید ماشین منتظر بمانند ، احتمالاً باید این کار را انجام دهند ، اما برای کسانی که توانایی پرداخت صبر را ندارند ، خرید هوشمندانه بیش از هر زمان دیگری مهم است.

اما این قیمت ها تا کی ادامه خواهد داشت؟ هیچ کس به طور قطعی نمی داند –شرکت های اتومبیل سازی انتظار می رود کمبود در تابستان بدتر شود ، و پس از آن انتظار می رود که عرضه دوباره افزایش یابد. با این حال ، برخی از تولیدکنندگان برنامه طولانی تری را ارائه می دهند ، شاید حداکثر اوایل سال 2023. البته پیش بینی قیمت های آینده کار ساده ای نیست – اما تصور اینکه این کمبود منجر به افزایش قیمت شود منطقی است. و این کمبود برای همیشه ادامه نخواهد داشت.

در هر صورت ، شما باید براساس زمان مناسب خود معامله کنید مال شما شرایط (بعضی از افراد از پس هزینه زیاد بد نیستند و این هم خوب است). فقط مطمئن شوید که گزینه های خود را در نظر می گیرید: به عنوان مثال ، اگر قبلاً اتومبیل کرایه کرده اید ، اگر از قبل از ماشین راضی هستید ، قرارداد خود را تمدید کنید ، زیرا می توانید نرخ فعلی ماهانه خود را قفل کنید در حالی که خرید زمان بیشتری را در اینجا انجام می دهید بازار. و تجارت اتومبیل فعلی شما نیز گزینه دیگری است ، زیرا پرداخت نقدی قیمت تورم در خودروهای دست دوم می تواند قیمت یک ماشین جدید را مفید کند.

در صورت خرید ، تحقیق کنید

قبل از خرید ، درباره قیمت ها با استفاده از سایت هایی مانند این سایت تحقیق کنید فروشنده خودرو، KBB، Cars.com، CarGurus.com، و TrueCarزیرا آنها ایده کاملی از مکان بازار به شما می دهند. در Kiplinger، این سایت ها رتبه بندی یا برچسب هایی از قبیل الگوریتمی مشتق شده مانند “معامله بزرگ” یا “قیمت بیش از حد” را ارائه می دهند. علاوه بر این، اکثر سایت ها دارای لیست در سراسر کشور هستند ، بنابراین جستجوی خود را در سایر ایالت ها نیز در نظر بگیرید – اگر برای وسیله نقلیه ای که صدها مایل دورتر است معامله ای پیدا کنید ، با این وجود می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید تا چند صد دلار اضافی خرج کنید. یک فروشنده و آن را به خانه برانید (همانطور که برخی از مردم انجام می دهند)

برای نکات بیشتر ، این پست توسط Jalopnik را بخوانید. علاوه بر این ، Clark.com نکات خوبی در مورد آن دارد بهترین زمان روز ، هفته و ماه برای خرید ماشینکه ارزش بررسی دارد.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir