[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چرا سگ ها در خاک می غلتند و چگونه می توانید جلوی آنها را بگیرید

عکس: دیوید_پاستیکا (شاتر استوک)

شما سگ خود را دوست دارید و سگ شما را دوست دارد ، اما سگ شما نیز کثیفی را دوست دارد ، احتمالاً به همان اندازه که آنها دوست دارند. دوست سگ شما احتمالاً تمایل دارد که پوزه خود را در گل و لای تازه دفن کند ، یا شاید آنها انبوهی از زباله را مکانی جذاب برای غلتیدن می دانند.

پاسخ مشخصی در مورد چرایی این کار سگ وجود ندارد – می توانید از یک سگ بپرسید که چرا تصمیم گرفته است خز خود را در یک مدفوع خفه خفه کند ، اما متأسفانه جواب رضایت بخشی نخواهید گرفت. با این حال ، شواهد علمی زیادی وجود دارد که نشان می دهد این یک اثر تکاملی از اجداد وحشی حیوانات خانگی اهلی است. و اگرچه طبیعت اجتناب ناپذیر است ، اما مواردی وجود دارد که شما به عنوان صاحب سگ می توانید برای جلوگیری از این امر انجام دهید.

چرا سگ شما در چیزهای بد بو می پیچد؟

سگ مورد علاقه شما بخشی از یک سیر تکاملی طولانی از حیوانات وحشی است که برای دفع شکارچیان از مدفوع و سایر بوهای تند استفاده کرده اند. هرچه بوی آنها بیشتر شود ، بیشتر بیگانه و جذاب می شوند. یا حداقل این نظریه اصلی است: الف مطالعه مشهور در ادبیات نسبتاً کمیاب در مورد سگها و مدفوع در سال 1986 ایجاد شده است ، و متوجه شد که به ویژه گرگ ها ترجیح می دهند خود را با رایحه (و بنابراین مدفوع) سایر گوشتخواران مانند قندها و خرس های سیاه ، بیش از خرچنگ های علف خوار مانند گوسفندان مبدل کنند.

انگیزه این عجیب رفتاری ، همانطور که بسیاری از محققان پیشنهاد کرده اند ، میل به جلوگیری از طعمه شدن است ، نه کمک به شکار خود. برای غنیمت مانند پت گودمن ، محقق در Wolf Park در ایندیانا ، در سال 2017 به بی بی سی گفت: “اینجا در پارک گرگ ها ، گرگ ها آماده عاشق شدن رایحه بو هستند canids خارجی و گربه های خانگی. این امر باعث می شود که گرگهای وحشی نیز با رایحه شکارچیان غلت بزنند. این یک لباس مبدل مفید برای شکار نیست. “

برخی دیگر اظهار می دارند که این رفتار ابزاری برای برقراری ارتباط است که برای بازگرداندن اطلاعات به یک دسته از شکارچیان بالقوه در کمین این نزدیکی ، یا شاید یک جسد مرده مناسب برای خوردن استفاده می شود. پسندیدن The Kennel Club American یافته های گودمن را ترکیب می کند:

غلتیدن در لاشه در حال پوسیدگی یا حتی گوشت تازه می تواند راهی باشد که گرگ ها به اعضای بسته بگویند: “آنچه را پیدا کردم پیدا کنید.” این رفتار می تواند برای گرگ ها ردیابی یک قتل متروک یا ساده تجارت اطلاعات پیرامون خود را آسان کند.

ادوارد بلاکر ، یک تکنسین بازنشسته دامپزشکی ، به Lifehacker گفت: “این مسئله مدتی است که در بین رفتارهای سگ بحث برانگیز بوده است.” او شخصاً به این نظریه پایبند است که “چیزی بیش از انتقال از یک عمل شکار غریزی که بوده و هست استفاده می شود ، مانند مورد سگهای گلوتن وحشی برای قرن ها. او به اندازه فردی که احساس عطسه می کند به یک دستمال دستی می رسد ، غریزی است. ”

هنوز ، نظریه استتار – که سگها از بوی بد برای دفع شکارچیان استفاده می کنند – مورد حمایت بسیاری قرار گرفته است. به گزارش بی بی سی ، ماکس آلن ، محقق دانشگاه ویسکانسین در سال 2016 نتیجه گرفت که برخی روباه ها در سانتا کروز ، کالیفرنیا ، برای جلوگیری از حملات کایوت ، در ادرار یک شیر کوهی می مالند.

“روباه ها واقعاً نمی توانند پاسخ دهند ، بنابراین از رایحه ی یک کاما استفاده می کنند تا به نوعی از محافظت برخوردار شوند. بوی یک پمپا می تواند به آنها فرصت فرار بدهد. ”

رفتار برخی از پسر عموهای تکاملی سگ شما ممکن است توضیح دهد که چرا مدفوع یا هر ماده تند و زننده دیگری روی خز آنها حلقه می کند.

چگونه خودتان تهیه کنید سگ برای جلوگیری از غلتیدن در مدفوع

به قول معروف گه اتفاق می افتد ، پس انتظار نداشته باشید هرگز بعد از پیاده روی باید حمام غیر منتظره ای به سگ خود بدهید. اما مطمئن ترین راه برای کاهش احتمال استفاده از برس خاکی این است که درک واقعاً خوبی از یادآوری با سگ خود داشته باشید. کار تشنج – اساساً آموزش دادن سگ به محض گفتن به او – یکی از ساده ترین راه ها برای انجام این کار است ، اما پوشیدن اسباب بازی هایی که می تواند سگ شما را از مواجهه با موارد ناشناخته منحرف کند ، باید آن را روی بند نگه دارد یا هر دو استراتژی های دیگری هستند می تواند کمک کند.

وقتی نوبت به ارائه راه حلی برای معضل می رسد ، Blocker در مورد تفاوت های اصلی بین انسان و سگ و توانایی های مربوط به ما در درک یکدیگر بحث می کند. “ما به عنوان انسان ، به دنبال دلایل و توضیحات مشخصی هستیم که چرا سگها و سایر حیوانات کاری را که انجام می دهند انجام می دهند” ، اما به گفته وی ، معمولاً یافتن این پاسخ ها دشوار است.

اگر می خواهید سگ خود را آموزش دهید تا از آلودگی جلوگیری کند ، او توصیه می کند:

بیشترین چیزی که می توانیم به آن امیدوار باشیم این است که هوشیار باشیم تا آنها را دقیقاً قبل از گرفتن آنها تصحیح کنیم و با آموزش صحیح (نه عصبانیت) ، کمی کشیدن بند ، پس از جلب توجه ، رفتار را از طریق آموزش مناسب اصلاح کنیم. جای دیگر

برای سگ شما “دزد دریایی طولانی” استفاده نکنید ، زیرا سگها فقط در همان سطح تکاملی انسان کار نمی کنند. بلاکر گفت: “شما دیگر نمی توانید برای حیوانات توضیح دهید که چرا نباید کاری انجام دهد … بیش از آنکه انتظار داشته باشید آنها به شما کمک کنند تا کتاب چک خود را متعادل کنید.”

اما شما احتمالاً باید برای یک امر اجتناب ناپذیر آماده شوید ، این بدان معنی است که می دانید چگونه خانه خود را خوب کنید – چیزی در هر دو مورد باید مرتباً این کار را انجام دهید. شامپوی مناسب را پیدا کنید ، چند دستکش لاستیکی بپوشید و به مالش برسید. داشتن سگ در نهایت کار عاشقانه است. اگر آنها می خواهند با شادی در چرك حیوانات دیگر لباس بپوشند ، این هزینه كمی است كه برای ارادت وفاداری كه هر روز به شما نشان می دهند پرداخت می كنند.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir