[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چرا به بررسی بودجه در اواسط سال نیاز دارید

عکس: риказак (شاتر استوک)

اکنون که در نیمه راه سال 2021 قرار داریم ، اکنون زمان مناسب برای بررسی بودجه شما است و می دانید که آیا با اهداف مالی خود به روز هستید یا خیر. با تمام اعتبارات مالیاتی مربوط به همه گیری ، تورم قیمت مصرف کننده و قریب الوقوع قریب الوقوع مکث در پرداخت وام دانشجویی، کاملاً ممکن است هزینه ها و هزینه های شما باشد تغییر مکان در دوم نیمی از سال – پس چرا از آن جلوتر نروید و اکنون بودجه خود را اصلاح کنید؟

پیشرفت اهداف مالی خود را بررسی کنید

علاوه بر کنترل هزینه های ماهانه ، بودجه می تواند به شما کمک کند اهداف مالی را طی ماهها یا سالها دنبال کنید (مانند صرفه جویی در هزینه برخی از هزینه های تعطیلات یا بازنشستگی). با ماندن در بالای آن پس انداز و متعادل نگه داشتن بودجه خود در صورت لزوم ، بعداً به بدهی کارت اعتباری با بهره بالا اعتماد خواهید کرد.

بودجه خود را به خصوص هزینه های خود دوباره ارزیابی کنید

با ذکر کلیه هزینه های خود شروع کنید. برای جزئیات بیشتر ، صورتهای ماهانه کارت اعتباری خود را در سال گذشته مرور کرده و هر هزینه را بررسی کنید. از این طریق می توانید هزینه های تکراری را پیدا کنید ، مثلاً برای برنامه ای که به سختی از آن استفاده می کنید. همچنین ، سعی کنید به جلو نگاه کنید: الفآیا هزینه های دیگری مانند پرداخت وام دانشجویی که از ماه اکتبر از سر گرفته می شود در پیش است؟ آیا آنها در بودجه ای که اساساً بودجه پس از همه گیری است ، مورد توجه قرار می گیرند؟

کسر مالیات خود را بررسی کنید

مگر اینکه شما باشید صاحب فرزند شد ، ازدواج کرد یا طلاق گرفت در نیم سال گذشته مالیات خود را احتباس احتمالاً در فرم خوبی است اگر کارمندی با حقوق هستید (از این ماشین حساب استفاده کن برای پیدا کردن برآورد آنچه ممکن است بدهکار باشید). اگر فرزند دارید و درآمد شما در سال 2021 افزایش یافته است ، می خواهید تأیید کنید اعتبار مالیاتی کودکان واجد شرایط بودن ، زیرا اگر درآمد شما از یک آستانه خاص فراتر رود ممکن است مجبور به بازپرداخت وام شوید. و اگر مجری هستید یا آزاد ، به یاد داشته باشید که تاریخ پرداخت مالیات سه ماهه بعدی سپتامبر است. 15

گزارش های اعتباری خود را بررسی کنید

رتبه بندی اعتباری شما تعیین می کند که واجد شرایط باشید وام هایی که نرخ بهره مطلوبی را تحمیل می کنند ، اما این براساس گزارش های اعتباری است که اغلب پر از اشتباهاتی است شما می توانید نمره خود را به پایین بکشید. علاوه بر این ، سرقت هویت یک مشکل مزمن است ، بنابراین شما می خواهید مطمئن شوید که یک کلاهبردار درخواست وام به نام شما را نمی کند. بازدید AnnualCreditReport.com برای گزارش اعتبار رایگان خود از سه دفتر اصلی اعتباری: Experian ، TransUnion ، و Equifax.

سرمایه گذاری های خود را مرور کنید

اگر سرمایه گذاری مثل IRA دارید یا 401 (k) ، می خواهید تأیید کنید که هنوز در مسیر دستیابی به اهداف سرمایه گذاری خود هستید. تعادل نمونه کارها را در نظر بگیرید اگر به طور فعال مدیریت نشده و ترکیب دارایی های خود – سهام ، اوراق قرضه و پول – را دوباره ارزیابی کنید ، اگر اولویت های شما تغییر کرده باشد.

در آخر ، بودجه خود را تنظیم کنید

اگر برای یک هدف مالی نیاز به پس انداز بیش از حد انتظار دارید یا اگر اخیراً هزینه افزایش یافته است ، می خواهید بودجه خود را تنظیم کنید. از نظر اولویت ها ، برنامه ریزان مالی معمولاً به شما توصیه می کنند ابتدا صندوق اضطراری خود را پر کنید و سپس بدهی ها را تا آنجا که می توانید با نرخ سود بالا پرداخت کنید. سپس می خواهید با تنظیم هزینه ها و پس انداز در صورت لزوم مطمئن شوید که بودجه ماهانه شما قابل کنترل است.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir