[ad_1]

قطره های سبز در یک لیوان آب تمیز

عکس: جولیا آزارووا (شاتر استوک)

آب کلروفیل در TikTok یک روند پر رونق است ، افراد با نفوذ در حالی که پوست بدون آکنه خود را نشان می دهند لیوان سبز را به سمت دوربین بلند می کنند. اما هیچ علمی برای حمایت از ادعاهای مفید بودن آن برای پوست وجود ندارد.

کلروفیل چیست؟

کلروفیل مولکولی در گیاهان است که نور قرمز یا آبی را جذب می کند و باعث ایجاد یک سری واکنش های شیمیایی می شود که منجر به فتوسنتز می شود. نور سبز را منعکس می کند ، به همین دلیل بسیاری از گیاهان سبز به نظر می رسند. در این مورد می توانید در هر کتاب درسی زیست شناسی مطالعه کنید.

آبها و عصاره های کلروفیل که می توانید به عنوان مکمل خریداری کنید حاوی آن هستند کلروفیلین، شکلی از مولکول که از نظر شیمیایی اصلاح شده است تا در آب محلول باشد.

او چه می کند؟

نه زیاد، طبق علم. چندین مطالعه نشان داده است که بوی ادرار را در افراد مبتلا به بی اختیاری ادرار کاهش می دهد. همچنین با سایر مواد موجود در یک پماد برای بهبودی زخم ها همراه است. موسسه لینوس پائولینگ گزارش ها که در حال بررسی نقش احتمالی در پیشگیری از سرطان هایی است که با قرار گرفتن در معرض آفلاتوکسین ، ماده سرطان زای موجود در انواع خاصی از قالب که ممکن است در آثار موجود در غذا وجود داشته باشد ، در ارتباط است.

هیچ مدرکی وجود ندارد که اثری برای جوش ها داشته باشد. متخصص پوست ، هادلی کینگ 29 گفت: پالایشگاه که مطالعات نشان داده است که کلروفیل در صورت استفاده موضعی می تواند اثرات ضد التهابی داشته باشد. که در یکی از مطالعات، کلروفیل از برگهای تازه (نه به نظر می رسد تنتور کلروفیل که می توانید خریداری کنید به تورم پنجه ها کمک می کندنه آکنه) در موش و موش صحرایی (نه مردم).

پس چرا مردم فکر می کنند این به آکنه کمک می کند؟

بنابراین، وجود دارد رسیده استبازی y نقاط اتصال ، که در اینجا اتفاق می افتد. کلروفیل موجود در “آب کلروفیل” مشابه کلروفیل است. در آزمایشگاه نشان داده شده است که کلروفیل به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند (به این معنی که می تواند برخی واکنش های شیمیایی را خنثی کند.) آنتی اکسیدان هایی که به طور طبیعی در بدن ما وجود دارند ، در تنظیم و کاهش التهاب مهم هستند. برخی از انواع آکنه شامل التهاب است. بنابراین ، با چند جهش منطقی ، می توانیم گزاره ای قابل قبول بیان کنیم که شاید آب کلروفیل بتواند آکنه را کاهش دهد یا حداقل آن را کمتر ملتهب نشان دهد.

چگونه این فرضیه را آزمایش کنم؟ خوب ، نیازی به آزمایش آن نیست –کافی است به TikTok بروید و با مقداری آب سبز ژست بگیرید و با عکس های قبل و بعد از آن فیلم بگیرید. در حال مرور برخی از جدیدترین TikToks ها با هشتگ #chlorophyllwater ، یک دسته فیلم یافتم که این تصور را ایجاد می کرد که مرد با نفوذ با نوشیدن چیزهایی پوست خود را بهبود بخشیده است.

اما نشریات اخیر شامل مردی شده است که پس از شروع ثبت مستندات خود با کلروفیل ، آکنه بدتر شده است. پزشکی که از ایده استفاده از آب کلروفیل برای التهاب پشتیبانی می کند ، اما می گوید اسموتی ها و سالادها گزینه بهتری هستند. و یک مرد با عکسهای قانع کننده قبل و بعد ، اما که دیگران فیلم ها نشان می دهد که او چگونه با آکنه خود با محصولات مختلف دیگر کنار می آید و همچنین آن را با آرایش پوشش می دهد.

ظاهر می تواند فریبنده باشد. اگر می خواهید آب کلروفیل بنوشید ، احتمالاً در دوزهای کم صدمه ای نخواهد دید. (به گفته برخی افراد با نفوذ ، دوزهای زیاد باعث ناراحتی دستگاه گوارش می شود.) اما اگر به دنبال راهی برای کاهش آکنه خود هستید ، به ما مراجعه کنید آغازگر مراقبت از پوست مبتنی بر شواهد و مراجعه به یک متخصص پوست را در نظر بگیرید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir