[ad_1]

ویال واکسن

عکس: ماریا کامینسکا (شاتر استوک)

ما نمی دانیم که محافظت در برابر واکسن COVID-19 چه مدت طول می کشد ، که منجر به گمانه زنی شده است که ممکن است همه ما نیاز به دریافت عکس تقویت کننده داشته باشیم – شاید سالانه ، مانند واکسن آنفلوانزا – تا همچنان محافظت شود. اما طبق اطلاعات ارائه شده در جلسه CDC اخیر ، افرادی که شش ماه پیش واکسیناسیون خود را انجام داده اند هنوز به خوبی محافظت می شوند و هنوز هیچ نشانه ای از نیاز به تقویت کننده وجود ندارد.

این به معنای تقویت کننده نیست وجود ندارد در آخر لازم است ، فقط وقت آن نرسیده است. کمیته مشورتی در مورد روشهای ایمن سازی مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، در جلسه روز چهارشنبه داده های موجود را مورد بحث قرار داد ، که می توانید در اسلایدهای ارائه در اینجا مشاهده کنید. یک گروه کاری که موضوع را بررسی می کند پیشنهاد کرد که تقویت کننده ها فقط پس از تحقق یکی از شرایط زیر توصیه شود:

  • اگر شواهد نشان دهد که اثر واکسن ها کمتر می شود ، همانطور که در بیشتر افراد COVID اندازه گیری می شود حتی اگر واکسینه شده باشند. این هنوز اتفاق نیفتاده است.
  • اگر “گزینه فرار” پیدا شود ، یعنی. گزینه ویروس COVID ، که ممکن است از محافظت در برابر واکسن فرار کند. این هم اتفاق نیفتاد.

به نظر می رسید اعضای گروه با این معیارها موافق هستند ، اگرچه این موضوع فقط به عنوان خوراك تفكر مورد بحث قرار گرفت و رای گیری نشد.

تقویت کننده ها ممکن است سرانجام برای جمعیت های خاصی توصیه شوند ، حتی اگر برای همه توصیه نشوند. تحقیقات در مورد اینکه آیا هنوز ادامه دارد افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند آنها همچنین می توانند از آنها بهره مند شوند و اینکه آیا افراد مسن که برخی از اولین دوزهای واکسن را دریافت کرده اند می توانند دفاعیات خود را قبل از سایرین کمرنگ کنند.

یکی از اعضای هیئت مدیره خاطرنشان کرد که وی بیمارانی دارد که بر اساس رسانه ای که می خوانند ، دوزهای تقویت کننده می خواهند ، اگرچه تقویت کننده ها در حال حاضر وجود ندارند و به طور رسمی توصیه نمی شوند.

آنچه تاکنون می دانیم

ما هنوز آزمایشی برای تعیین اطمینان از محافظت از شخصی در برابر COVID نداریم ، اما شواهدی وجود دارد که نوعی آزمایش خون برای خنثی سازی تیتر آنتی بادی ها با کاهش احتمال ابتلا به این بیماری در ارتباط است. (آنتی بادی های خنثی کننده یکی از راه های مبارزه بدن ما با ویروس ها است ، اما تنها راه نیستند.)

چندین مطالعه نشان داده است که این آنتی بادی ها به قدری بالا هستند که حداقل هشت ماه پس از عفونت COVID و حداقل شش ماه پس از واکسیناسیون ، محافظت را نشان می دهند. ما اطلاعاتی بیش از این در دسترس نداریم ، زیرا واکسن برای مدت زمان طولانی در دسترس نبود. یکی از بزرگترین مطالعات ، به نام HEROES-RECOVER ، کارگران بهداشتی و سایر کارگران اصلی را که پس از تأیید واکسن در دسامبر سال 2020 شروع به دریافت کردند ، ردیابی کرد. ما اخیراً دریافتیم که واکسن های Pfizer و Moderna 91٪ موثر هستند در شرایط واقعی

داده های بیشتری ظاهر می شود کارگران HEROES-RECOVER هنوز تحت نظارت هستند و تولیدکنندگان واکسن نیز افرادی را که در آزمایشات بالینی آنها شرکت کرده اند تحت نظر دارند. مطالعات بیشتر در مورد اثر واکسن و پاسخهای ایمنی انواع هنوز ادامه دارد. بنابراین سرانجام می توان فهمید که به تقویت کننده نیاز داریم ، اما در حال حاضر آنها نه در دسترس هستند و نه مورد نیاز.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir