[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: Rawpixel.com (Shutterstock)

سلامت باتری مهم است ، اینطور نیست؟ در نهایت ، دستگاه های قابل حمل ما به آنها بستگی دارد. امروزه ، با این حال ، ارزش آن را ندارد که بر سلامت آنها تا آنجا که فکر می کنید تاکید کنید.

هم علاقه مندان به فناوری و هم مصرف کنندگان معمولی معمولاً یک چیز را می خواهند: حداکثر طول عمر تلفن های هوشمند و لپ تاپ های ما با یک بار شارژ شده. اما ما همچنین می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که اجتناب ناپذیر – و آن است اجتناب ناپذیر – تجزیه باتری تا آنجا که ممکن است به تأخیر می افتد. بنابراین باتری ها چقدر خراب می شوند؟ و وقتی باتری هایمان کم می شود چقدر باید نگران جایگزین های گران قیمت یا خرید گوشی جدید باشیم؟

چرخه های باتری چیست؟

با افزایش سن و تخریب باتری ها ، توانایی خود را برای حفظ شارژ کامل از دست می دهند. یکی از این دلایل ناشی از چرخه است: یک چرخه باتری به عنوان مصرف تمام توان باتری تعریف شده است ، که به نظر می رسد به اندازه کافی ساده به نظر می رسد ، اما این فقط به معنای رفتن از 100 to به 0 نیست. اگر یک روز از نیمی از باتری لپ تاپ خود استفاده کرده اید ، آن را شارژ کرده و روز بعد نیمی دیگر را استفاده کرده اید ، واقعاً یک چرخه خواهد بود.

مشکل دیگر طولانی شدن زمان شارژ کامل یا زیاد است – به همین دلیل است که بسیاری از مردم در مورد باتری سعی می کنند دستگاه های خود را یک شبه از شارژر دور نگه دارند. ایده این است که از شارژ زیاد دستگاه ها خودداری کنید ، زیرا ثابت شده است که نگهداری باتری ها در این درصد برای مدت زمان طولانی ، آنها را سریعتر خراب می کند.

چگونه “بهینه سازی سلامت باتری ”کار می کند

تیفناوری اصلی باتری های لیتیوم یونی در دسترس است ماند تقریباً یکسان است ، اما تولید کنندگان راه حل های نرم افزاری را برای کاهش سرعت تخریب بدون ما پیاده سازی کنید ما کارهای زیادی برای انجام دادن از طرف خود داریم. یکی از رایج ترین استراتژی هایی که این روزها شاهد آن هستیم ، بهینه سازی سلامت باتری است. بسته به سازنده و دستگاه نام های متفاوتی برای این ویژگی وجود دارد ، اما ایده یکسان است: دستگاه شما عادت های شارژ شما را برای مدت زمان معینی مطالعه می کند و سپس تعیین می کند که به احتمال زیاد چه زمانی به یک باتری با ظرفیت 100٪ نیاز دارید. تا آن زمان ، دستگاه هنگام وصل شدن 80 its شارژ خود را حفظ می کند ، و فقط با انجام مجدد شارژ در آن زمان شما را به 100 می رساند.

این تفاوت 20 درصدی باتری شما را زیر 100 درصد بیشتر نگه می دارد و تعداد چرخه های باتری را کند می کند اگر به طور تصادفی دستگاه را در حالی که 80 درصد باتری دارید خاموش کنید. هر دو عامل می توانند پیری باتری ها را کاهش دهند ، که به معنی زمان بیشتری برای شارژ باتری دستگاه های شما است.

این یک ویژگی مفید است که در دستگاه های مختلف ظاهر می شود. تلفن های هوشمند ، لپ تاپ ، حتی هدفون های بی سیم مانند AirPods Pro تجزیه و تحلیل نحوه شارژ دستگاه های خود را به 100 reach در زمانی که شما به آن نیاز دارید. برای این دستگاه های هوشمند ، در مقابل خانه شرط بندی نکنیدفقط دارد کمتر تا زمانی که شارژر را به صورت متوالی انجام می دهید ، باید نگران زمان روشن و خاموش کردن شارژر باشید.

چرا زیاد نگران باتری گوشی خود نباشید

برای چیزی شبیه به تلفن هوشمند شما ، بهتر است آن را در حالت خواب روشن بگذارید. تلفن شما روال عادی را درک کرده و باتری خود را در بیشتر شب در حدود 80 درصد نگه می دارد.

اما حتی بهینه سازی باتری را کنار بگذارید ، لازم نیست استرس زیادی داشته باشید و نگران سلامت باتری باشید. باتری ها خراب می شوند ؛ آنها فقط آن را انجام می دهند در نهایت شما ‘تفاوت در توانایی دستگاه شما برای نگهداری شارژ را مشاهده خواهید کرد. و در این مرحله ، ممکن است ارزش تعویض باتری را داشته باشد.

تعویض باتری آیفونبه عنوان مثال ، هزینه آن 49 دلار یا 69 دلار است بسته به مدل خاص شما لزوما ارزان نیست ، اما در مقایسه به هزینه ارتقاء دستگاه شما ، یعنی آ معامله ، الفو باتری جدیدی برای شروع خواهید داشت دوباره پردازش کنید به طور خلاصه ، فقط از فناوری خود لذت ببرید. و در هر صورت ، شارژر را فراموش نکنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir