[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان

من مطمئن هستم که همه قبلاً این شوخی را کرده اند ، اما من نمی توانم از آن جلوگیری کنم: Yakity Yak ، YikYak برگشتبه

پلت فرم رسانه های اجتماعی ناشناس ، که از سال 2013-2016 برای یک دقیقه داغ در دانشکده گسترش یافت ، بازگشته است (اگر در ایالات متحده زندگی می کنید). در حال حاضر موجود است در فروشگاه برنامه iOSبه تکان دهنده تر از بازگشت ناگهانی YikYak: مردم شوکه شده اند. چه کسی می دانست که اینقدر نوستالژی برنامه ای است که به شما اجازه می دهد با دیگر کاربران بحث و گفتگو کنید و به صورت دیجیتالی تماس بگیرید؟

با این حال ، این YikYak جدید اقداماتی را برای جلوگیری از محتوای مضر انجام می دهد که تقریباً پنج سال پیش از نسخه قبلی برنامه جلوگیری می کرد.

YikYak چیست؟

اگر تا به حال از YikYak استفاده نکرده اید ، نحوه کار آن در اینجا آمده است. کاربران می توانند پیامهای ناشناس مبتنی بر مکان را در برنامه ارسال کنند ، و این پیامها برای همه کاربران دیگر در فاصله پنج مایلی محل ارسال پیام قابل مشاهده است. سایر کاربران می توانند به موافق و مخالف رای دهند ، اما تا زمانی که دیدید جایی که پست ساخته شده است ، هرگز نمی دانید سازمان بهداشت جهانی انجام داد

روی کاغذ ، YikYak یک رمان در رسانه های اجتماعی بود ، به خصوص اگر شما در یک مکان اجتماعی قوی مانند دانشگاه هستید. اما مانند همه برنامه های رسانه های اجتماعی – به ویژه ناشناس برنامه های کاربردی رسانه های اجتماعی – YikYak سرانجام در عمل به مشکلی تبدیل شد.

بسیاری از آن به عنوان بستری برای آزار و اذیت و شرمندگی همسالان خود استفاده کردند ، در حالی که دیگران از آن برای سخنان نفرت استفاده کردند. سیاست حفظ حریم خصوصی اولیه YikYak و دستورالعمل های جامعه نسبتاً ضعیف بود ، بنابراین محتوای مضر رشد می کند. آنقدر بد شد که YikYak مانع از نصب و دسترسی کاربران به برنامه در صورت تحصیل در دانشگاه شد. سرانجام ، بین کاهش تعداد کاربران ، فشار مداوم بد و تماس برای ممنوعیت برنامه ، YikYak سرانجام در سال 2016 بسته شد. تا اینکه ناگهان دوباره زنده شد.

دستورالعمل های جدید جامعه YikYak

YikYak در حال حاضر تحت مالکیت جدیدی است و می خواهد برنامه “یک شبکه کاملاً خصوصی باشد که شما را به اطرافیان شما متصل می کند. هیچ رشته (یا برچسب) متصل نشده است. “این برنامه بر روی پست های ناشناس مبتنی بر مکان تمرکز می کند ، اما صاحبان جدید دستورالعمل های دقیق تری را برای برنامه ارائه می دهند ، که امیدوارند آنها را ایمن نگه دارند.

بزرگترین تغییر سیاست “یک ضربه ، شما خارج شوید” YikYak است. هرکسی که دستگیر شود شرایط تعیین شده را نقض می کند بازارهای جامعه برای همیشه ممنوع خواهد شد این شامل تحقیر ، آزار ، تعصب و کلاهبرداری است. این برنامه همچنین دارای پیوندهای آسان قابل دسترسی به نکات ایمنی و اطلاعات متخصص برای اشتراک سفر ، COVID-19 ، انتخابات ، پیشگیری از خودکشی و خودزنی و موارد دیگر است.

نکته این است ، حتی با وجود اقدامات امنیتی و ایمنی قوی تر ، ما هیچ ایده ای نداریم که آیا تیم جدید YikYak آماده است تا با چالش های تعدیل ذاتی در یک پلت فرم ناشناس و محلی مانند این مقابله کند. در حال حاضر ، به نظر می رسد که مسئولیت کنترل محتوا بر دوش کاربران است.

کاربران همچنین می توانند پست هایی را که حاوی مطالب توهین آمیز یا مضر هستند گزارش دهند و تیم آنها را بررسی می کند – هرچند که چه کسی می داند این روند چقدر طول می کشد. به طور مشابه ، اگر یک پست حداقل -5 امتیاز “رای” دریافت کند ، از فید حذف می شود. با این حال ، این پست ها می توانند به راحتی ضبط شده و قبل از بارگیری در جاهای دیگر به اشتراک گذاشته شوند.

YikYak همچنین مانع از آن نمی شود که کسی خود را به عنوان شخص دیگری معرفی کند یا سایر کاربران را با اطلاعات غلط و کلاهبرداری گمراه کند. کاربران مخرب همچنین می توانند مکان GPS خود را فریب داده و پیام ها را از راه دور در سراسر جهان ارسال کنند. همه این مثالها بدیهی است که در محدوده تخلفات جدید در شرایط و ضوابط YikYak قرار دارند ، اما قبل از حذف نشریات متخلف و ممنوعیت استفاده کنندگان ، این تخلفات باید مورد توجه قرار گیرند.

اگر بخواهیم منصف باشیم ، این سیاست های جدید گامی در جهت درست است و ما امیدواریم که برنامه را بیشتر کاربر پسند کنیم. اما حتی اگر این تجسم جدید YikYak در جلوگیری از آزار و اذیت و نفرت پراکنی بهتر از برنامه باشد ، استفاده از چنین پلتفرمی خطرات امنیتی دیگری نیز به همراه دارد.

چرا YikYak نیست واقعا ناشناس

اگرچه به شما امکان می دهد تا ناشناس پست کنید ، YikYak این کار را نمی کند واقعا ناشناس. این برنامه از اطلاعات شناسایی شخصی استفاده نمی کند ، اما شما نمی توانید از YikYak بدون به اشتراک گذاشتن شماره تلفن ، موقعیت GPS ، شناسه دستگاه و برخی اطلاعات شبکه استفاده کنید. این برنامه همچنین می تواند داده ها را از سایت های رسانه های اجتماعی مانند دوست داشتن فیس بوک و داده های کوکی در وب سایت ها جمع آوری کند. این داده ها برای ردیابی مکان شما در برنامه ، پیگیری رفتار و تجزیه و تحلیل کاربران و فروش تبلیغات استفاده می شود.

YikYak می گوید که این داده ها با خیال راحت در ایالات متحده ذخیره می شوند ، اما همانطور که بارها در طول سالها دیده ایم ، نقض امنیت می تواند برای هر شرکتی رخ دهد. اگر سرورهای YikYak به خطر بیفتد ، ممکن است داده های شما در دستان اشتباه قرار گیرد.

به همین ترتیب ، همانطور که پست ها از نظر جغرافیایی نمایش داده می شوند ، می توان از نظر تئوری سعی کنید حدس بزنید چه کسی و چه زمانی پست ها را ارسال کرده است. در صورت دسترسی فیزیکی به دستگاه شما ، شخصی می تواند به سابقه فعالیت YikYak شما دسترسی پیدا کند. صادقانه بگویم ، این سناریوهای بعید است ، اما غیر ممکن نیستبه

نحوه استفاده ایمن از YikYak

بهترین راه برای محافظت از خود در برابر YikYak استفاده نکردن از آن است. اگر این کار را می کنید ، در اینجا چند نکته سریع وجود دارد که به شما در محافظت از خود کمک می کند:

  • اطلاعات هویتی شخصی را ارسال نکنید و هنگام و مکان ارسال پست هوشمند باشید.
  • اطمینان حاصل کنید که آزار و اذیت و سایر تخلفات را گزارش می کنید.
  • هنگام ارتباط با دیگران مراقب باشید.
  • همچنین باید با YikYak جدید آشنا شوید بازارهای جامعه،، سیاست حفظ حریم خصوصی، و شرایط استفادهبه

اوه ، و اجازه ندهید ناشناس بودن واضح برنامه به ذهن شما برسد. اگر آن را در چهره کسی نمی گویید – یا نمی خواهید در مورد شما گفته شود – آن را پست نکنید. و نه فقط به این دلیل که کاربران نزدیک می توانند نظرات شما را برای شما دنبال کنند. همچنین بهتر است برای دیگران یک انسان شایسته باشید. سریع ترین راه برای از بین رفتن دوباره YikYak این است که آن را با پست های تند و زننده و نفرت انگیز پر کنید.

[NPR]

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir