چرا همه ناگهان در مورد فرار COVID-19 از آزمایشگاه صحبت می کنند؟


نمای هوایی ساختمانهای آزمایشگاهی

موسسه ویروس شناسی ووهان
عکس: رکتام هکتور (گتی ایماژ)

در بین دانشمندان در مورد ویروس ها اتفاق نظر نسبتاً گسترده ای وجود دارد ، که باعث COVID-19 می شود ، به طور طبیعی بوجود آمد و از اواخر سال 2019 ، در یا در نزدیکی ووهان ، چین از حیوانات به انسان منتقل شد. اما یک فرضیه دیگر – فرار از آزمایشگاه در آن شهر – به عنوان فوتبال سیاسی مطرح شد ابتدای همه گیری است و هرگز با آن درمان نشده است جوانمردی بیشتر نسبت به روزهای اخیر.

آیا شواهد جدیدی مبنی بر وجود نشت آزمایشگاهی وجود دارد؟ نه دقیقا؛ هیچ چیز از نظر علمی تغییر نکرده است تا ذهن متخصصان را تغییر دهد. اما دانشمندان و دولت ها با وجود نزدیک به یک سال و نیم تحقیق هنوز نتوانسته اند منبع دقیق ویروس کرونا را تعیین کنند. بنابراین از نظر فنی هنوز یک سوال باز است.

این تئوری منجر به نشت آزمایشگاهی در ووهان شد دوباره به خبر برمی گردیم؟

اوایل این هفته ، وال استریت ژورنال گزارش ها سه محقق در آزمایشگاه ووهان در نوامبر 2019 در بیمارستان بستری شدند (ویروس به طور رسمی در دسامبر کشف شد). علائم آنها با علائم COVID-19 مطابقت داشت ، اما با “بیماری فصلی” نیز سازگار بود – به عبارت دیگر ، آنها می توانند به سادگی سرماخوردگی یا آنفولانزا داشته باشند.

این اطلاعات جدید به سختی سیگاری است ، اما درست در زمانی که سازمان بهداشت جهانی در حال آماده سازی مرحله بعدی تحقیقات خود در مورد منشا ویروس بود ، منتشر شد.

رئیس جمهور بایدن پس اعلام کرد که او از جامعه اطلاعاتی گزارش 90 روزه راجع به آنچه در مورد ریشه احتمالی ویروس کرونا شناخته شده است ، خواسته بود. بعید است که آنها در 90 روز آینده چیزی یاد بگیرند که در یک سال و نیم گذشته آموخته نشده باشد ، اما مسئله همیشه سیاسی بوده و به این شکل بازی شده است. دموکراتها و حزب جمهوری خواه بحث در مورد آن؛ بر Uاس و چین تهدید به تحقیق کردن.

آیا امکان ایجاد ویروس در آزمایشگاه و استفاده از آن به عنوان اسلحه زیستی وجود دارد؟

طبق سناریوها ، این سناریو بسیار بعید است. تجزیه و تحلیل ژنتیکی نشان می دهد که بسیار شبیه ویروس کرونا است که در طبیعت ، در خفاش ها ، در منطقه دیگری از چین وجود داشته است. هیچ تغییری در آزمایشگاه ندارد. تو می توانی بیشتر از یک دانشمند ژنتیک در مورد این نظریه در اینجا بخوانید.

یک معقول بودن نیز وجود دارد: ایده کامل سلاح گرم – هر سلاحی – این است که شما باید بتوانید از آن در مقابل دشمن خود استفاده کنید بدون اینکه همزمان آن را بیرون بکشید. سلاح ها از دور شلیک می کنند. بمب ها از نظر استراتژیک قرار می گیرند یا پرتاب می شوند. یک ویروس بسیار مسری سلاح بدی خواهد بود ، زیرا محدودیتی برای قربانیان مورد نظر آن وجود ندارد. و ویروس کرونا در سراسر جهان گسترش یافته است.

خوب ، اگر ویروس نبود ایجاد شده در آزمایشگاه ، آیا می توان او را به طور طبیعی پیدا کرد و سپس فرار کرد؟

این بسیار منطقی تر از ایده ایجاد ویروس است به عمد آزاد شده است ، اما تعداد کمی از کارشناسان چنین فکر می کنند شاید. ارزش نگاه کردن دارد زیرا این کاملاً غیرممکن نیست.

بخشی از کارهای آزمایشگاهی ووهان مطالعه ویروس های مختلف کرونا ، از جمله بسیاری از خفاش ها بود ، تا مشخص شود که چه عاملی باعث خطرناک شدن برخی از آنها شده است. (به یاد داشته باشید ، SARS ویروس کرونا دیگری است که منشا possible احتمالی خفاش دارد و مسئول یک بیماری همه گیر وحشتناک اما کوتاه مدت است که از سال 2003 در آسیا آغاز شد)

برای برخی از اطلاعات در مورد SARS ، ویروس های مختلف کرونا و آنچه در حال حاضر در مورد منشا possible طبیعی ویروس عامل COVID-19 شناخته شده است (SARS-CoV-2 که به طور رسمی شناخته شده است) ، این نتیجه گیری از اخبار علم خوب توضیح می دهد به طور خلاصه ، ردیابی منبع ویروس واقعاً دشوار است ، زیرا ویروسهای مختلف حیوانی وجود دارد و جستجوی یک ویروس خاص که بیشترین ارتباط را با COVID-19 دارد ، مشکل یونجه سوزنی است. منشا ویروس SARS تا سال 2017 به خوبی شناخته نشده بود و درک منشا COVID-19 نیز ممکن است سالها طول بکشد.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes