[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چرا دریافت واکسن آنفولانزا در سال جاری اهمیت بیشتری دارد

عکس: FotoDuets (Shutterstock)

فصل آنفولانزا سال گذشته در بحبوحه COVID-19 رخ داد و نگرانی ها را در مورد “بیماری دوقلو” ایجاد کرد که در آن ویروس کرونا و آنفولانزا همزمان به گردش در می آیند. منابع مراقبت های بهداشتی حتی نازک تر می شود و برخی از افراد ممکن است به طور همزمان به هر دو بیماری مبتلا شوند.

سال گذشته این اتفاق نیفتاد ، اما امسال یک فرصت واقعی است. به یاد داشته باشید که فصل گذشته آنفولانزا هنگام بیرون آمدن در انظار هنوز بسیاری از ما در لباس مبدل بودیم زیرا هنوز واکسن به طور گسترده در دسترس نیست. فصل آنفلوآنزای 2020-2021 یک شکست بزرگ بود– منبه روش خوب آزمایشات مثبت آنفلوانزا در مقایسه با سطوح معمولی آنفولانزا ، نادر بود ، فقط 0.2 تقریباً 30 درصد اونجا فقط یکی مرگ و میر کودکان بر اثر آنفولانزا ، در مقایسه با 37 در 199 در سالهای اخیر.

اما امسال ، واکسن های کووید به ما این امکان را می دهد که به چیزی نزدیک به حالت عادی بازگردیم ، اگرچه همه گیری قطعاً هنوز تمام نشده است. CDC حتی هشدار می دهد با کاهش ایمنی مردم به دلیل عدم وجود عفونت در سال گذشته ، ممکن است در “فصل اولیه و احتمالاً شدید آنفولانزا” قرار بگیریم.

بنابراین این را به عنوان یک یادآوری در نظر بگیرید که اگر بدون ماسک بیرون بروید و دیگر دستان خود را به صورت مذهبی نشویید ، همچنان در خطر ابتلا و شیوع آنفولانزا هستید. بنابراین حتماً واکسن آنفولانزا بزنید.

در مورد واکسن آنفولانزای امسال چه چیزی باید بدانم؟

مثل همیشه ، واکسن آنفولانزا وجود دارد رایگان با بیمه (قانون می گوید که باید به طور کامل پوشش داده شود ، حتی اگر کسر کسر خود را رعایت نکرده باشید) و عکسبرداری برای همه به جز نوزادان زیر 6 ماه توصیه می شود. اگر بچه ای در خانه دارید ، با اطمینان از واکسیناسیون خود و سایر مراقبین ، از آن محافظت کنید.

همه واکسن های آنفولانزا در برابر این بیماری محافظت می کنند چهار نوع مختلف آنفولانزا، شامل دو نوع A و دو B. (در سالهای اخیر ، برخی از عکسها فقط سه عکس داشتند.) هنوز یک گزینه با دوز بالا و یک گزینه افزودنی وجود دارد ، هر دو برای افراد بالای 65 سال طراحی شده است سیستم ایمنی بدن آنها ممکن است به یک ضربه معمولی خوب پاسخ ندهد. با این حال ، اگر نمی توانید با دوز بالا عکس بگیرید ، معمولاً یک عکس معمولی به اندازه کافی خوب در نظر گرفته می شود.

مهم این است که شما هستید من میتوانم در صورت نیاز به واکسن آنفولانزا همزمان با دوز واکسن COVID استفاده کنید. هنگامی که واکسن های COVID برای اولین بار معرفی شد ، CDC توصیه کرد که یک دوره انتظار دو هفته قبل یا بعد از یکدیگر تنظیم شود. دوز واکسن این قانون دیگر وجود ندارد ؛ CDC می گوید می توانید در همان روز واکسن آنفولانزا و COVID را دریافت کنید ، اگر بخواهیبه

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir