[ad_1]

یک زن مسن با ژاکت بسیار زیبا که در آستانه واکسیناسیون قرار دارد

عکس: یوگانوف کنستانتین (شاتر استوک)

هنگامی که اولین دوز واکسن دو دوز COVID-19 را دریافت می کنید (به عبارت دیگر واکسن های Pfizer یا Moderna)) ، شواهد نشان می دهد که دفاع شما حدود دو هفته بعد آغاز می شود –قبل از شما دوز دوم را دریافت می کنید. این خبر خوبی است ، اما به این معنی نیست که می توانید دوز دوم را فراموش کنید.

آخرین مطالعه برای تایید این برنامه این هفته منتشر شد ، نشان می دهد که مراقبت های بهداشتی و کارگران اصلی در این مطالعه 80٪ دو هفته پس از اولین دوز خود محافظت شدند ، و دو هفته بعد از دوز دوم اثر به 90٪ افزایش یافت.

مطالعات دیگر در چند ماه گذشته منجر به نتایج مشابه شده است. در تحقیقی در اسرائیل، اولین دوز واکسن Pfizer 46٪ در پیشگیری از عفونت بین روزهای 14 تا 20 موثر است ، اگر علائم ، بستری شدن در بیمارستان یا بیماری جدی را در نظر بگیرید ، نه فقط آزمایشات مثبت COVID ، حتی بیشتر اثر می دهد. با این حال ، یک هفته بعد از دوز دوم ، اثربخشی در برابر عفونت تا 92٪ بود.

Business Insider چندین مطالعه را در اینجا به پایان رسانده است، دریافت که به نظر می رسد واکسن های Pfizer و Moderna بعد از دوز اول 80٪ موثر باشند. اما توجه به این نکته مهم است که این مطالعات از آنچه اتفاق می افتد را می پرسد بین هر دو دوز ، نه اینکه مصرف فقط یک مورد خوب باشد.

در آزمایشات بالینی آزمایش نشده است که چه اتفاقی می افتد که دوز دوم را فراموش یا به تأخیر بیندازید

با وجود این فقدان شواهد ، دانشمندان کانادایی بحث کردند که دوز اول محافظت کافی را فراهم می کند ، دوزهای دوم باید به جای 3-4 هفته تا 12 هفته به تعویق بیفتند. دیگران مقابله کرده اند که تأخیر 12 هفته ای هرگز در آزمایشات بالینی آزمایش نشده است ، بنابراین ما نمی دانیم که آیا شلیک گلوله ها در دراز مدت به همان اثر منجر می شود.

به طور خلاصه ، من شنیده ام كه ​​مردم حدس می زنند كه آیا اصلاً ایده خوبی است كه از دوز دوم صرف نظر كنید. از آنجا که پاسخ ایمنی بدن اغلب بعد از دوز دوم قویتر است ، ممکن است این یک پیشنهاد جذاب به نظر برسد. اما ، دوباره: ما نمی دانیم که آیا یک دوز واکسن دو دوز نیز واقعاً موثر استو همینطور مشاوره تخصصی ثابت باقی می ماند: هر دو دوز را مصرف کنید.

“من نمی توانم به اندازه کافی استرس کنم که اهمیت دریافت دوز دوم چیست.” متخصص بیماری های عفونی به یاهو گفت زندگی.

“اگر شلیک دوم خود را دریافت نکنید ، به طور کامل محافظت نمی شوید و به طور همزمان از دیگران کاملاً محافظت نمی کنید.” معاون بهداشت عمومی کارولینای جنوبی گفت، پس از مشاهده افزایش ساکنان ، از دوزهای دوم خود چشم پوشی می کنند.

“هنگامی که واکسنی در دسترس شما قرار گرفت و حتماً دوز دوم را از دست ندهید.” متخصص بیماری های عفونی در وب سایت دانشگاه ایالتی اوهایو نوشت. او اشاره می کند که آزمایشات حیوانات من کردم یک دوز را با رژیم دو دوز مقایسه کنید و دوز دو برابر استاندارد تر شود زیرا موثرتر است.

بنابراین ، اگر دوز اول واکسن دو دوز را دریافت کرده اید ، کارشناسان موافقت می کنند که باید دومین بار را نیز مصرف کنید. اگر به هر دلیلی تعداد دوزها برای شما مهم است ، ممکن است مفید باشد که بدانید واکسن جانسون و جانسون فقط به یک دوز نیاز دارد. اما این اجماع تخصصی است هر سه واکسن موجود در U.اس ایمن و موثر هستند و شما باید آنچه می توانید بدست آورید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir