[ad_1]

نمای بریده شده ویروس COVID با RNA در داخل

عکس: vchal (شاتر استوک)

ویروس ها جهش می یابند. واقعاً اما کارشناسان اکنون نگران چندین هزار ویروس کرونا هستند که در سراسر جهان ظاهر شده اند. ماه گذشته در انگلیس درباره این گزینه نوشتیم؛ اکنون تعداد بیشتری وجود دارد ، از جمله یکی در لس آنجلس. لازم نیست وحشت کنید. اما خوب است که مطلع شوید.

یکی از دلایل عمده ای که اکنون ، یک سال پس از بیماری همه گیر ، شاهد گزینه های جدیدی هستیم ، وجود ویروس های بسیار بیشتر از 12 ماه قبل است. هرچه تعداد ویروس ها در جهان بیشتر باشد ، احتمال جهش نیز بیشتر است. و هرچه گزینه های بیشتری وجود داشته باشد ، احتمال اینکه اخباری بد برای برخی از آنها باشد بیشتر است.

اگر ما (به عنوان یک جامعه جهانی) در وهله اول کار بهتری در زمینه مهار ویروس انجام می دادیم ، ممکن است به جایی نرسیده بودیم که گزینه های زیادی وجود داشته باشد که به اندازه کافی متفاوت باشد تا متخصصان را آزار دهد. اما اینجا هستیم

نکته دیگری که باید بخاطر بسپارید این است که تنها در صورت یافتن گزینه ها گزینه هایی را پیدا خواهید کرد. گزینه انگلستان ، B.1.1.7 ، تا حدی کشف شد زیرا انگلستان آزمایشات نظارتی زیادی را انجام می دهد – دقیقاً انواع ویروس های کرونا را کنترل می کند. ایالات متحده نیز برخی از این اقدامات را انجام می دهد ، اما بسیار کمتر. گزینه B.1.1.7 احتمالاً در زمان کشف در انگلیس در کشورهای دیگر بوده است. آنها فقط هنوز آن را پیدا نکرده بودند.

چه گزینه هایی را باید بدانید؟

B.1.1.7 در نوامبر 2020 در انگلستان کشف شد ، جایی که احتمالاً از سپتامبر یا زودتر از آن در حال گردش است. این مقاله از نیویورک تایمز است جزئیات بیشتری در مورد سویه و جهش های آن وجود دارد. به نظر می رسد 50٪ بیشتر از ویروس COVID قابل انتقال است. جهش های متعددی دارد ، از جمله هشت پروتئین سنبله.

(پروتئین سنبله بخشی از ویروس است که با سلولهای ما ارتباط برقرار می کند. هنگامی که ما آنتی بادی هایی را برای پروتئین خار تولید می کنیم ، آنتی بادی ها می توانند ویروس را از آلودگی ما متوقف کنند. واکسن های RNA شامل کد ژنتیکی پروتئین خار است که به سلول های ما اجازه می دهد پروتئین تولید کرده و سپس آنتی بادی هایی برای آن تولید کنند.)

B.1.1.7 قابل حمل تر است ، اما به نظر نمی رسد بیماری ناشی از آن بدتر از حد معمول باشد.

B.1.351 در آفریقای جنوبی در نمونه های مربوط به اکتبر 2020 یافت شد و همچنین دارای جهش هایی در پروتئین خار است. به نظر می رسد از COVID معمولی قابل انتقال است ، اما شدت بیماری را تغییر نمی دهد. هم این کشور و هم انگلیس جهشی به نام N501Y دارند. مطالعه اخیر به عنوان پیش چاپ منتشر شده است، دریافت که واکسن Pfizer درست به نظر می رسد با این جهش در برابر انواع مختلف محافظت می کند.

P.1 یک نوع برزیلی است که برای اولین بار در دسامبر سال 2020 کشف شد. همچنین جهش هایی دارد که به نظر می رسد نگران کننده باشد ، از جمله پروتئین سنبله ای. یکی از جهش های آن ، E484K ، ممکن است بتواند از پادتن جلوگیری کند. برخی وجود دارد دلیل این مظنون بودن به افرادی که از یک مورد قبلی COVID بهبود یافته اند می تواند توسط این جهش ها آلوده شود.

CAL.20C یک نوع است در لس آنجلس محبوب شد. ما هنوز چیز زیادی در مورد آن نمی دانیم.

برای همه این گزینه ها ، علم هنوز بسیار جدید است. چیزهایی که درباره آنها می دانیم مقدماتی است. به نظر نمی رسد هیچ یک از آنها بیماری جدی تری ایجاد کنند. بیشتر آنها به واکسن های موجود حساس هستند. و به نظر می رسد تست های PCR هنوز قادر به تشخیص آنها هستند.

آنها همچنین اغلب در مکان های خود به سویه های غالب تبدیل می شوند ، اما برای برخی از انواع مختلف ، مشکل کمی در تعیین مرغ و تخم مرغ وجود دارد. مسئول برای خوشه در موارد یا نه.

چه اتفاقی دارد می افتد؟

دو چیز. ابتدا دانشمندان در حال پاسخگویی به س questionsالات بی پاسخ در مورد این گزینه ها هستند.

به عنوان مثال ، ما باید بفهمیم که آیا آنها واقعاً قابل حمل ترند یا خیر و اگر چنین است ، تا چه اندازه. ما باید بدانیم که آیا این گزینه ها می توانند از ایمنی طبیعی ما فرار کنند (که این بدان معنی است که شما می توانید ویروس را دو بار بگیرید) و آیا آنها می توانند از ایمنی در برابر واکسن ها و کاندیداهای واکسن مختلف که در حال حاضر وجود دارد جلوگیری کنند. باید بدانیم که آیا هر یک از گزینه ها باعث بیماری شدیدتری می شود یا تفاوت بالینی وجود دارد. و ما باید نظارت خود را در هر کشور افزایش دهیم تا بتوانیم هنگام ظهور گزینه های جدید پیدا کنیم و ببینیم گزینه های موجود به کجا می روند.

با گذشت زمان ، اگر معلوم شود که انواع جدید می توانند از واکسن های موجود جلوگیری کنند ، ممکن است لازم باشد واکسن ها به روز شوند. ما این کار را هر سال برای واکسن آنفلوانزا انجام می دهیم. ممکن است لازم باشد که برای واکسن COVID نیز همین کار را انجام دهیم.

اما عنصر دیگر اقدام ساده تر است ، گرچه هنوز هم دشوار است: ما باید همان کارهایی را که برای پیشگیری انجام دادیم ، انجام دهیم ، فقط به میزان بیشتری. اگر گزینه انتقال پذیرتر باشد ، مهمتر است که ماسک بزنید و در خانه بمانید و آزمایش را جدی بگیرید. این علاوه بر این علاوه بر این واکسن زدن به افراد در اسرع وقت مهم است. از این نظر ، حتی اگر ویروس تغییر کند ، مهمترین اقدامات ما برای کنترل آن تغییری نکرده است.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir