[ad_1]

کمربندهای وزنه برداری می توانند شتاب دهنده خارق العاده ای باشند ، اما اغلب سو often تفاهم نمی شوند و اغلب از آنها سو mis استفاده می شود. بیایید بدانیم که کمربندهای وزنه برداری در واقع چه کاری انجام می دهند و چه زمانی این کار را انجام می دهید واقعاً استفاده از پوشیدن آن.

احتمالاً دیده اید کسی کمربند وزنه برداری ضخیمی را در سالن بدنسازی به تن کرده و از خود می پرسد که آیا به او کمک می کند تا بهتر یا حتی ایمن تر شود. مورد دوم ، در واقع ، برداشت عمومی است؛ مطابق a مطالعه یافت شده در مجله قدرت و تناسب اندام اکثر استفاده کنندگان از کمربند مورد بررسی از آن استفاده می کنند زیرا معتقدند این امر به جلوگیری از صدمات کمک می کند. مشخص نیست که آیا این نظریه در عمل صحت دارد یا خیر ، زیرا ما نتوانسته ایم مطالعات بررسی شده ای را مشاهده کنیم که به طور خاص رابطه بین استفاده از کمربندهای وزنی و دفعات آسیب دیدگی در سالن بدنسازی را بررسی می کنند.

با این حال ، می توانیم در تنظیمات کار دستی ، مانند تحقیق ، اشاره ای داشته باشیم این ج جامابه نظر می رسد پوشیدن کمربند پشتی هنگام بلند کردن اجسام سنگین در محل کار ، باعث کاهش بروز آسیب کمر یا کمردرد نمی شود. به طور خلاصه ، فکر نکنید که این باعث می شود از ایده های بد در سالن بدن محافظت کنید ، کمربند نپوشید. و بدون آن ، دقیقاً همان چیزی نیست که کمربند وزنه برای آن باشد.

کمربند از شکم پشتیبانی می کند نه از پشت

در واقع کمربند وزنه ای عمدتا از شکم شما پشتیبانی می کند و به گونه ای طراحی نشده است که مستقیماً از پشت شما حمایت کند. به نظر می رسد ، اما دلیل آن این است: کمربند به عنوان یک مجموعه شکم دوم عمل می کند تا کل بدن شما را برای بلند کردن بارهای سنگین آماده کند ، چیزی که ما در مورد آن بحث کردیم ما در اینجا در مورد “تنفس” و بلند کردن صحبت کردیم. نسخه کوتاه این است که وقتی برای این آسانسورهای فوق سنگین آماده می شوید ، باید شکم عمیقی برداشته و آن را نگه دارید ، روشی از “تنفس” به نام مانور والسالوا.

مانور والسالوا به ایجاد فشار داخل شکمی کمک می کند ، که باعث نرم شدن و حمایت از ستون فقرات می شود. و اینجاست که کمربند وزنه قدرت خود را می دهد. با پوشیدن یک لباس ، تنفس عمیق شکمی خود را در کمربند انجام می دهید ، شکم را فشار می دهد. این اثرات این فشار داخل شکمی را افزایش می دهد ، که به نوبه خود به شما در محافظت از کمر کمک می کند و به شما کمک می کند تا در فشارهای بالاتر از عهده استرس برآید. این یاد می گیرد در پزشکی و علمی در ورزش و تمرینات تأیید می کند که فشار حاصل بیشتر است و سریعتر از فشار بدون تسمه ایجاد می شود.

کمربند کارایی بلند کردن را افزایش می دهد ، به طور بالقوه به شما امکان می دهد کمی بیشتر از وزنه بدون آن وزنه بزنید. البته ، این فرض می کند که شما می دانید چگونه ابتدا صحیح از روش صحیح بلند شده و استفاده کنیم. در نهایت می توانید کمی بیشتر وزنه بزنید و در جایی که به آن احتیاج دارید (تنه و تنه) ثبات بیشتری کسب کنید.

اما – و این یک مورد بزرگ است ، اما – بستن کمربند به خودی خود چنین نیست بطور خودکار قدرت و توانایی بلند کردن را برابر کنید. برای حمل و بلند کردن یک منحنی تمرین وجود دارد (همانطور که یک منحنی تمرین وجود دارد تا بتوانید فشار داخل شکم و لیفتینگ را به درستی اعمال کنید). مطمئناً ، برخی ممکن است فوراً از مزایای آن بهره مند شوند ، اما قبل از کلیک روی همه چیز ، بیشترین کار را می طلبید.

وقتی واقعاً از کمربند وزنه برداری استفاده می کنید

خیلی ساده ، همه چیز به اهداف شما برمی گردد. اگر به طور جدی می خواهید سنگین تر شوید و قویتر شوید ، کمربند ساده و ساده بپوشید. اگر مرتباً چمباتمه زده و ددلیفت می کنید بسیار نزدیک به حداکثر وزن یا آنها می خواهند یک فلات را بشکنند، کمربند بستن را امتحان کنید.

هنگامی که کمربند را پرتاب می کنید و از آن به درستی استفاده می کنید ، آسمان شکافته می شود ، پرندگان آواز می خوانند ، و حرکتهای دفن یا اسکات (یا هر دو) شما افزایش قابل توجهی پیدا می کنند. در آن آنالیز کمربند وزنه برداری عالی، Greg Nukols از تقویت کردن می نویسد که کاربران کمربند کاملاً آموزش دیده معمولاً می توانند 5-15٪ وزن بیشتر برای همان مجموعه ها و تکرارها داشته باشند و قادر به فشار دادن جفت های تکرار دیگر با همان وزن یا بلند کردن همان وزن برای همان تعداد تکرار با تلاش کمتر. این کاملا مهم است!

ما می توانیم این را فرض کنیم که با گذشت زمان ، تمرین با کمربند احتمالاً به شما کمک می کند تا از تمرین بدون کمربند قویتر شوید. این در چارچوب امکان یک “کار” جامع تر (به عنوان مثال) منطقی است بلند کردن وزنه های بیشتر و فشار دادن تکرارهای بیشتر) و به طور مداوم بدن خود را فشار دهید تا بهبود یابد ، به این روند گفته می شود اضافه بار پیشرونده. در طولانی مدت ، می توانید اندازه و قدرت عضلانی بیشتری کسب کنید.

وقتی اصلاً به کمربند احتیاج ندارید

وقتی نوبت به قدرت گرفتن و اجرا در سالن بدن سازی می رسد ، بحث در مورد پوشیدن کمربند دشوار است ، اما در اینجا چند پرچم قرمز بزرگ به اهتزاز درآمده است. اگر بخواهید از کمربند استفاده کنید:

  • شما فشار خون بالا دارید: اگر شما دارای شرایط سلامتی مانند فشار خون کنترل نشده یا شرایطی هستید که می تواند در اثر فشار داخل شکم تشدید شود (مانند فتق) ، نباید کمربند بپوشید (یا حتی از والسالوا استفاده کنید) ، پریود. بحث کردیم این و در مقاله ما در مورد تنفس، اما این هشدار در این مورد دو برابر می شود ، زیرا کمربند هم فشار داخل شکمی و هم فشار خون را بیشتر می کند.
  • با تکنیک خوب نمی توانید وزنه های سنگین را بلند کنید: کمربندها با جادو شکل بد را از بین نمی برند. همیشه بهتر است قبل از بستن کمربند ، روش وزنه برداری با وزنه های سنگین را بهبود ببخشید. اگر شکل شما از ابتدا ناخوشایند باشد ، پوشیدن کمربند فقط روش بد را تشدید می کند.
  • شما نمی دانید چگونه بدن خود را بدون کمربند ثابت کنید: بدون تقویت هسته ، احتمال زیادی وجود دارد که بدن خود را تحت بارهای سنگین به درستی تثبیت نکنید. حتی اگر احساس می کنید با کمربند بسته شده به خوبی بلند می شوید ، ممکن است در نهایت از کمربند به عنوان عصا استفاده کنید و اگر سعی کنید بدون آن را بلند کنید ، می توانید احتمال آسیب دیدگی خود را افزایش دهید.
  • از بالا چمباتمه زدن ، ددلیفت یا فشار زیادی را انجام ندهید: نه ، نیازی به بستن کمربند دو سر بازویی نیست.

اول از همه ، منیت خود را درب منزل بررسی کنید. شما نمی خواهید در سالن بدنسازی کمربند بزرگی به دور کمر خود ببندید تا دیدهای خارق العاده ای از توانایی های فوق بشری به شما بدهد. در نهایت صدمه خواهید دید.

کمربندها لوازم جانبی “گاهی” هستند

کمربند وزنه ای بیانیه مد نیست. این یک ابزار یادگیری است. لازم نیست برای همه به کمربند اعتماد کنید. تنها. ورزش.

بیشتر بالابرها ترجیح می دهند از کمربند برای استفاده کنند چمباتمه می زنم و بالابر مردهجایی که کمی پشتیبانی اضافی می تواند از تاب برداشتن ستون فقرات در طی این بالابرها جلوگیری کند. این بدان معناست که بالابرهای باتجربه تقریباً برای حداکثر تلاش کمربند را پرتاب می کنند و آن را برای تمرینات منظم و گرم کردن برمی دارند. برای اینکه روشن شود ، “تقریباً حداکثر” وزنی است که 80٪ یا بیشتر از حداکثر لیفت شما باشد. درصد دقیق آن غالباً تصادفی است ، بنابراین وقتی فکر می کنید واقعاً به پشتیبانی بیشتری از آسانسورهای بزرگ نیاز دارید ، آن را بپوشید. با این حال ، دانستن اینکه چه موقع آن را بپوشید و چه زمانی با تجربه همراه نیستید نیز ممکن است به سبک تمرین شما بستگی داشته باشد (حجم زیاد در مقابل حجم کم، مثلا).

برای همه اوقات دیگر ، هنگامی که با مقدار کیهانی چمباتمه نمی زنید یا وزنه نمی زنید ، نیازی به پوشیدن آن ندارید. در واقع ، اگر شما می تواند و می کند همیشه آن را بپوشید ، احتمالاً به درستی نمی پوشید. کمربندها باید به اندازه کافی محکم باشند تا در همان مکان بنشینند ، اما نه آنقدر سفت که بتواند گردش خون را قطع کند. در حالت دلبستگی هنوز باید بتوانید نفس کامل بکشید.

هر بازدید کننده سالن ورزشی به کمربند وزنه ای احتیاج ندارد (یا خواهد خواست). مفید است اما الزامی نیست. فقط به یاد داشته باشید که چه زمانی به درد شما می خورند و چه سودهایی نمی رسانند و متناسب با آنها از آنها استفاده کنید. آنها ابزاری هستند – نه کمربندهای قهرمانی برای نشان دادن در ورزشگاه.

این مقاله در اصل در مارس 2016 منتشر شد و در 17 نوامبر 2020 به روز شد تا شامل پیوندهای به روز شده و مطابقت مطالب با سبک فعلی Lifehacker باشد.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir