چه چیزی باید در مورد یک مطالعه جدید در مورد گوشت های فرآوری شده و زوال عقل بدانید


تصویر مقاله ای با عنوان آیا گوشت های فرآوری شده باعث زوال عقل می شوند؟

عکس: سهام چهار (شاتر استوک)

در این مرحله ، می توان به راحتی از عناوین آخرین تحقیقات که ادعا می کنند غذای خاصی برای شما “بد” است – یا برعکس ، صرف نظر کرد ، صرف نظر کنید. به عنوان “یک غذای عالی” قدیس شده است. اکثر مقالات تحقیقاتی که نوع خاصی از غذا را شیطان پرست می کنند ، معمولاً از الگویی پیروی می کنند: شناسایی شرایط خاصی که همه از آن می ترسند ، از قبل نگاه کنید.مجموعه های موجود از داده های خود گزارش شده (با مجوز از Biobank یا سایر مطالعات مشاهده ای طولانی مدت) ، با اشاره به وجود پیوند احتمالی بین غذای مورد نظر و بیماری و نتیجه گیری با بیان اینکه این همبستگی همیشه علی نیست و باعث ترویج مردم بله عادت های غذایی سالم را به طور مستقل اتخاذ کنید.

باشه، یکی دیگر از این مطالعات امروز منتشر شدو به این سوال کلاسیک که آیا خوردن گوشت – به ویژه گوشت ها – پرداخته است که قوی هستند تحت درمان – ممکن است خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش دهد.

این مطالعه چه نتیجه ای پیدا کرده است؟

آخرین مطالعه در مورد رابطه هات داگ و مغز از دانشگاه لیدز به ما رسیده است گروه اپیدمیولوژی مواد غذایی در انگلستان و امروز در مجله تغذیه بالینی آمریکا.

با استفاده از داده های جمع آوری شده بین سالهای 2006 و 2010 از حدود 500000 نفر از افراد 40 تا 69 ساله که بخشی از آنها هستند Biobank انگلیس، محققان بررسی کردند که آیا ارتباط بالقوه ای بین مصرف گوشت و توسعه زوال عقل وجود دارد یا خیر.

در حالی که این یک سوال تحقیق جدید نیست ، نویسندگان بر این باورند که اولین مطالعه در مقیاس وسیع در مورد شرکت کنندگان است که رابطه بین گونه های خاص را بررسی می کند و مقدار گوشت مصرف شده، و خطر ابتلا به این بیماری است.

محققان دریافتند افرادی که روزانه 25 گرم گوشت فرآوری شده می خورند (معادل تقریباً یک برش بیکن غلیظ) 44٪ خطر ابتلا به زوال عقل را دارند.

در مورد یافته ها چه باید دانست

البته ، مشابه نتایج چنین مطالعاتی ، باید آنها را با دوز مشخصی نمک مصرف کرد. اول ، یافته ها شواهد مستقیمی مبنی بر اینکه خوردن گوشت فرآوری شده باعث زوال عقل می کند – به سادگی الگوی خاصی در داده ها ارائه نمی دهد. علاوه بر این، این وامطالعه مشاهده ای استفاده از داده های خود گزارش شده از biobank – یک آزمایش کنترل شده نیست.

از نزدیک به نیم میلیون شرکت کننده ، 2،896 مورد زوال عقل به طور متوسط ​​در هشت سال پیگیری تشخیص داده شد – با تشخیص مردان بیش از زنان. براساس سایر داده های موجود از طریق biobank ، محققان همچنین خاطرنشان كردند كه افرادی كه به زوال عقل مبتلا شده اند ، معمولاً افراد مسن ، از نظر اقتصادی كمتر ، تحصیلات كمتری دارند ، احتمال سیگار كشیدن ، فعالیت بدنی كمتری دارند و سابقه ابتلا به آنها نیز وجود دارد. یک ژن به شدت با زوال عقل مرتبط است.

در همین حال ، محققان همچنین خاطر نشان کردند که افرادی که گوشت فرآوری شده بیشتری مصرف می کنند نیز مرد ، تحصیلکرده ، سیگاری ، اضافه وزن یا چاقی هستند ، سبزیجات و میوه های کمتری می خورند و مصرف بیشتری دارند پروتئین و چربی ها (از جمله چربی های اشباع شده).

گرفتن

توسط محقق اصلی مطالعه ، Huifeng ژانگ ، دانشجوی دکترای دانشکده تغذیه و تغذیه در دانشگاه لیدز:

تأیید بیشتر لازم است ، اما جهت اثر آن مربوط به دستورالعمل های فعلی تغذیه سالم است ، که نشان می دهد مصرف کمتر گوشت قرمز فرآوری نشده ممکن است برای سلامتی مفید باشد.

به عبارت دیگر ، برای ادعا اینکه “گوشت فرآوری شده باعث زوال عقل می شود” ، باید تحقیقات بیشتر و هدفمندتری انجام شود. در این میان ، احتمالاً باید مصرف غذاهایی را که قبلاً می شناسیم کاهش دهیمباید باشد لذت بردن در اعتدال.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes