[ad_1]

واکسن ضد COVID-19 در حال بررسی است که ممکن است در ماه دسامبر مجوز اضطراری داشته باشد. رقبای آن عقب مانده اند. وقتی واکسن زدیم – یا شاید چند مورد دیگر – مدتی طول می کشد تا دوزهای کافی برای همه وجود داشته باشد. CDC در حال کار بر روی طرحی است تا اولویت گروههای خاصی از افراد را برای دریافت اولویت آن تعیین کند.

کمیته مشورتی در روشهای ایمن سازی، یا ACIP ، بخشی از CDC است که توصیه هایی را برای واکسن ها ارائه می دهد. در مواقع عادی ، کار آنها برای بیشتر ما غیرقابل مشاهده است ، اما آنها افرادی هستند که می گویند ما باید هر ساله علیه آنفولانزا تزریق کنیم ، باید در یک سالگی نوزادان در برابر سرخک ایمن شوند.، و غیره FDA تصمیم می گیرد که آیا واکسن باید تأیید شود یا خیر ، و سپس قوانین ACIP در مورد آن تصمیم می گیرد چه کسی باید آن را بدست آورد (طبق قانون مراقبت مقرون به صرفه ، اگر در گروهی هستید که ACIP این واکسن را برای شما توصیه می کند ، بیمه شما باید هزینه واکسن را تأمین کند).

با تولید واکسن COVID-19 با سرعت بی سابقه ، ACIP طی چند ماه گذشته در مورد واکسن ها بحث کرده است ، به دنبال آماده شدن برای ارائه توصیه ها در اسرع وقت پس از تزریق واکسن است. تأیید یا مجاز. یکی از مهمترین تصمیماتی که کمیته باید بگیرد: چه کسی باید ابتدا واکسن بزند؟

دیروز کمیسیون چارچوب اخلاقی خود را منتشر کرد برای اتخاذ این تصمیمات و در همان جلسه در همان روز ، آنها علناً در مورد گروههای دارای اولویت احتمالی بحث کردند. (پخش های اینترنتی جلسات ACIP در دسترس عموم است و می توانید دستور کار و اسلایدهای جلسات را مشاهده کنید اینجا.)

گروههای اولویت بندی نهایی نشده و ممكن است كشورها در تصمیم گیری علاوه بر آنها آزاد باشند ، اما كمیته در اینجا مواردی را بررسی می كند:

کارکنان بهداشت و درمان احتمالاً اولویت اصلی خواهند بود

به نظر می رسد توافقی وجود دارد که “کارکنان پزشکی” باید اولین کسانی باشند که واکسن را دریافت می کنند. این افراد نه تنها پزشکان و پرستاران را شامل می شوند ، بلکه افرادی مانند داروسازان ، خدمات اورژانس ، و کارکنان در بیمارستان ها و خانه های سالمندان. ACIP تخمین می زند که در این گروه حدود 21 میلیون آمریکایی وجود دارد.

ابتدا با کمک به این کارگران ، آنها را قادر می سازیم تا به اندازه کافی سالم باشند و دیگران را معالجه کنند. این نه تنها از درمان COVID پشتیبانی می کند ، بلکه این کارگران و کارفرمایان آنها را قادر می سازد تا از افراد با سایر مشکلات بهداشتی مراقبت کنند. متخصصان بهداشت همچنین با ساکنان یا بیمارانی که با آنها کار می کنند ارتباط نزدیک دارند ، بنابراین محافظت از آنها از این افراد محافظت می کند.

همچنین دلایل عملی وجود دارد که در ابتدا واکسیناسیون این کارگران منطقی است. بسیاری از بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی از قبل تجهیزات (مانند فریزرهای بسیار سرد) را برای ذخیره و تجویز واکسن ها در اختیار دارند و متخصصان مراقبت های بهداشتی از قبل به دریافت واکسن عادت کرده اند. تعداد بیشتری از کارمندان بهداشت واکسن آنفلوانزا را از جمعیت عمومی دریافت می کنند.

کارگران بهداشتی از نظر نژادی و قومی نیز متنوع هستند که یکی از اصلی ترین ملاحظات اخلاقی را برآورده می کند: جلوگیری از تشدید بی عدالتی های موجود و انجام کارهایی مانند صادق و منصف تا حد امکان.

ساکنان خانه های سالمندان نیز از اولویت بالایی برخوردار هستند

در تقویمی که در آخرین نشست ACIP تنظیم شده است ، ساکنان “طولانی مدتمراقبت های فوری “، از جمله خانه های سالمندان و مراکز توانبخشی بیماران بستری ، در گروه اول قرار می گیرند ، همراه با کادر بهداشتی حدود سه نفر وجود دارد میلیون ها نفر در این گروه

این ساکنان غالباً سالخورده و دارای شرایط پزشکی پرخطر هستند و بیشترین شیوع بیماری را به دوش می کشند. کارکنان و ساکنان این امکانات 6٪ را نشان می دهند در این گزارش ، از موارد COVID-19 و 39٪ کل از مرگ ناشی از COVID-19 ، ارائه شده است.

کارگران اصلی احتمالاً بعدی هستند

به عنوان اولین گروه از پرسنل بهداشتی و بلند مدتساکنان مراکز مراقبت های اضطراری خاتمه می یابند ، “مرحله 1b” واکسیناسیون آغاز می شود. با توجه به تفکر فعلی کمیته ، این کارگران اصلی سایر صنایع غیر از بهداشت و درمان خواهند بود. در این گروه حدود 87 میلیون نفر زندگی می کنند.

تعریف “کارگران اصلی” به یک سازمان دولتی به نام CISA بستگی دارد که گزارشی از آنها ارائه می دهد اینجا. به عنوان مثال می توان به افرادی که در غذا ، کشاورزی ، و صنایع حمل و نقل ، افرادی که در کار تولید هستند ، افرادی که در تصفیه خانه های آب و فاضلاب کار می کنند ، پلیس ، آتش نشانان و معلمان ، فقط چند مورد را نام ببرم.

محافظت از این افراد از بقیه ما به همان روشی که کارکنان مراقبت های بهداشتی انجام می دهند محافظت می کند ، در حالی که اجازه می دهد تا عملکردهای اساسی جامعه هر چه بیشتر کار کنند. حدود یک چهارم این کارگران کم درآمد هستند و این گروه از کل کشور متنوع ترند. از نظر اخلاقی ، این امر به رفع برخی از موارد کمک می کند بی عدالتی ای که با آن روبرو هستند از این رو که در وهله اول بیشتر در معرض ویروس کرونا قرار دارند.

بزرگسالان و کسانی که زیاد هستندشرایط پزشکی خطرناک به شرح زیر است

دبلیوما به آخرین مرحله از سه مرحله همپوشانی می رسیم: با وجود تعداد زیادی از کارگران اصلی که فرصت واکسیناسیون دارند ، بزرگسالانی که در معرض خطر اضافی ویروس کرونا قرار دارند ، احتمالاً در گروه اولویت سوم قرار دارند (1c).

بیش از 100 میلیون بزرگسال با بالاترین میزان وجود داردبیماری را به خطر می اندازد ، و بعضی از آنها به عنوان بخشی از مراحل اولیه واکسینه می شوند. همچنین حدود 53 میلیون بزرگسال 65 ساله و بالاتر وجود دارد ، یا 50 میلیون نفر پس از آنکه افراد را از مراقبت خارج کردید. (باز هم همپوشانی با کارگران بهداشتی و کارگران اصلی وجود دارد ، بنابراین ممکن است تا زمان واکسیناسیون این گروه این تعداد کمتر باشد).

این جمعیت ها از این جهت مهم هستند که خطر عوارض و مرگ بالایی دارند. آنها نسبت به گروه های فوق در لیست اولویت ها قرار می گیرند ، تا حدی زیرا تهیه واکسن برای همه افراد در این گروه ها دشوارتر است. (همچنین برای آمریکایی ها یک برش کمتر منصفانه است ، به این معنا که هرچه از امتیاز بیشتری برخوردار باشید ، احتمال دسترسی به مراقبت های بهداشتی برای تشخیص بیشتردر معرض خطر و بیشتر احتمال دارد که تا پیری زندگی کنید.)

برنامه کلی

به همین دلایل ، طرح اولیه – که می تواند دوباره تغییر کند – به این شکل است:

  • گروه 1a: پرسنل بهداشتی و ساکنان مراقبت های طولانی مدت.
  • گروه 1b (همپوشانی با 1a): سایر کارگران اصلی.
  • گروه 1c (همپوشانی با 1b): بزرگسالان و بزرگسالان با شرایط پزشکی پرخطر.

کودکان در هیچ یک از این گروه ها قرار نمی گیرند ، تا حدی به این دلیل که در مطالعات واکسن گنجانده نشده اند. (بعضی از شرکت ها نوجوانان را در آزمایشات خود گنجانده اند ؛ هیچ یک واکسن را روی کودکان خردسال آزمایش نکرده اند.) بعید است که بزرگسالان بزرگتر و میان سالی که از خانه کار می کنند و شرایط پزشکی جدی ندارند (این شامل من نیز می شود) واکسن در چند ماه اول در دسترس است.

برای اینکه روشن شود ، این گروه های اولویت دار هنوز مقدماتی هستند و فقط برای رهاسازی اولیه هستند ، در حالی که در دسترس بودن واکسن ها محدود است. هنگامی که واکسن کافی وجود دارد تا به همه تزریق شود هرکسی که بخواهد ، دیگر از گروه های اولویت استفاده نمی شود. توزیع واکسن تا 64 حوزه قضایی نمایندگی کشورها ، سرزمین ها ، و مقامات قبیله ای چه کسی در سازماندهی انتشار واکسن آزاد خواهد بود.

اگر واکسن Pfizer در ماه دسامبر تأیید شود ، این شرکت قصد دارد بلافاصله واکسن کافی تحویل دهد برای ایمن سازی سه میلیون نفر. دوزهای بیشتری دنبال می شود ، Pfizer تخمین می زند که آنها می توانند 50 میلیون دوز در پایان سال 2020 در سراسر جهان فراهم کنند و از آنجا افزایش یابد. واکسن Moderna ممکن است خیلی عقب نماند و پس از مدت کوتاهی واکسن AstraZeneca / Oxford در دسترس باشد. به نظر می رسد کارشناسان انتظار دارند که افراد در گروه های اولویت دار بتوانند واکسن خود را در چند ماه اول سال 2021 دریافت کنند ، زیرا دوزهای آن تا بهار یا تابستان در دسترس دیگران قرار می گیرد.

همه اینها به داده های حاصل از آزمایشات پس از تأیید و مطالعات تأیید می کند که واکسن کار می کند و بی خطر است. اما خوب است بدانید که برنامه ای وجود دارد و با رعایت بهداشت و اخلاق عمومی در حال تدوین است.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir