چگونه آخر هفته دو بار ایستگاه فضایی بین المللی را ردیابی کنیم


تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: دیما زل (شاتر استوک)

وقتی به آسمان شب فکر می کنیم ، احتمالاً اکثر افراد گاهی صورتهای فلکی ، سیارات ، ماه یا حتی شهاب سنگ را تصور می کنند. اما سومین جسم درخشان در آسمان در هیچ یک از این دسته ها قرار نمی گیرد. به علاوه دائماً در حال حرکت است. اگر تصور کنید این ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) است ، حق با شماست ، یا فقط به عکس بالای پست توجه کرده اید.

ISS با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است و به نظر می رسد مانند هواپیمایی است که بسیار سریع حرکت می کند. اما شانس دیدن آن هر شب یکسان نیست. برخی از شب ها – مانند امشب و فردا شب – ISS در ارتفاعی قرار خواهد گرفت که دید را تسهیل می کند. آنچه در اینجا باید بدانید اینجاست پیدا کردن ISS این آخر هفته (و هر زمان ، واقعاً).

چگونه می توان ایستگاه فضایی بین المللی را تشخیص داد

از نظر فنی ، ISS اغلب دیده می شود. اما آنچه این آخر هفته را خاص می کند این است که در بسیاری از مکان ها به ارتفاعی می رسد که تماشای آن را از حالت معمول آسان می کند.

مطمئن نیستید چه موقع و کجا باید به دنبال اطلاعاتی در مورد چگونگی یافتن ISS باشید؟ این چیزی است که ناسا ایستگاه را پیدا کنید وب سایت برای در صفحه اصلی یک نقشه تعاملی وجود دارد که می توانید با آن بازی کنید یا فقط در نوار جستجو وارد شهر یا شهر خود شوید و به منطقه خود هدایت شوید.

اگر چندین دیدگاه وجود دارد ، یکی از نزدیکترین مکانهای محل زندگی خود را انتخاب کنید و بر روی آن کلیک کنید و یک نمودار حاوی ساعتها و سایر اطلاعات برای مدت زمان حدود دو هفته ظاهر می شود.

شبیه این خواهد شد:

کلید اصلی “حداکثر ارتفاع” است ، بنابراین همانطور که مشاهده می کنید ، ISS امشب و فردا شب در این منطقه (که کوئینز ، نیویورک است) بیشترین مشاهده را خواهد داشت. بهترین شرط شما برای گرفتن ISS زمانی است که بالای 40 درجه باشد (حداکثر ارتفاع – بدون دما).

انواع مختلفی از اعداد روی نمودار وجود دارد ، اما ناسا همه چیز را می شکند درباره ما:

زمان زمانی است که توانایی نظارت در منطقه زمانی محلی شما شروع می شود. همه مشاهدات طی چند ساعت قبل یا بعد از طلوع یا غروب آفتاب اتفاق می افتد. این زمان بهترین زمان مشاهده است ، زیرا خورشید ایستگاه فضایی را منعکس می کند و با آسمان تاریک در تضاد است.

می بینیم حداکثر دوره زمانی است که ایستگاه فضایی قبل از عبور از زیر افق قابل مشاهده است.

حداکثر قد بر حسب درجه اندازه گیری می شود (همچنین به عنوان ارتفاع شناخته می شود). این نشان دهنده ارتفاع ایستگاه فضایی از افق در آسمان شب است. افق صفر درجه است و مستقیماً بالاتر از آن نود درجه است. اگر مشت خود را تا طول بازو نگه دارید و مشت خود را در افق قرار دهید ، قسمت بالای آن حدود 10 درجه خواهد بود.

ظاهر می شود مکانی در آسمان است که ابتدا ایستگاه قابل مشاهده خواهد بود. این مقدار به عنوان حداکثر ارتفاع ، از افق نیز بر حسب درجه اندازه گیری می شود. حروف نشان دهنده جهت قطب نما هستند – N شمال است ، WNW غرب شمال غربی است ، و غیره

ناپدید می شود ایستگاه فضایی بین المللی میدان دید شما را در آسمان شب نشان می دهد.

خبر خوب این است که اگر ISS را از دست بدهید ، همیشه برمی گردد. شما همچنین این فرصت را دارید ضبط سیگنال از ناسا. آنها فقط در روزهایی ارسال می شوند که ارتفاع حداقل 40 درجه باشد.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes