[ad_1]

بسته کابلهای اترنت چند رنگ

عکس: amophoto_au (شاتر استوک)

آدرس IP دستگاه شما اطلاعات مهمی است که احتمالاً زیاد درباره آنها فکر نمی کنید. بعضی اوقات شما به راه اندازی مربوط به شبکه نیاز دارید (اگر می خواهید در شبکه خود سوراخ کنید تا به محتویات قسمت NAS خود دسترسی پیدا کنید ، یک وب سرور راه اندازی کنید یا به VPN خانه شمابرای ذکر چند نمونه) ، بنابراین مهم است که بدانید چگونه می توانید آن را پیدا کنید. شما همچنین دو مورد متفاوت دارید. چیزی مثل.

چی ‘تفاوت بین شماست خارجی و جآدرس های IP سه گانه؟

در یک شبکه خانگی معمولی – شبکه ای که در آن از طریق مودم کابلی خود به اینترنت وصل شده اید روتر wifi بد شما“شما هر دو را دارید.” آدرس IP خارجی و یک آدرس IP داخلی.

به عبارت ساده ، یک آدرس IP خارجی به دستگاه های موجود در اینترنت اجازه می دهد تا شما را پیدا کنند. این درست مثل این است که وقتی می خواهید با شرکتی که در آن کار می کنید تماس بگیرید. آدرس IP خارجی در این مورد شماره تلفن شرکت خواهد بود.

آدرس IP داخلی شما همان چیزی است که روتر شما در همه دستگاه های متصل به آن نمایش می دهد. این “مسیریابی” ، از این رو نام ، برای بسته های داده ای که به شبکه شما وارد و خارج می شوند را کنترل می کند. به عنوان یک مسئول پذیرش در آن شرکت فکر کنید که باید همه تماس های تلفنی ورودی را کنترل کند. آنها آنچه را که می گویید می شنوند و همچنین شما را به شخص خاصی که می خواهید به او برسید ارجاع می دهند این شخص را ایمن نگه دارید“برای گسترش استعاره – با اجازه ندادن به افراد تصادفی برای دسترسی به شماره تلفن مستقیم خود.”

فهمیدم؟ چیزی مثل؟ بیا ادامه بدهیم.

چگونه آدرس IP خارجی خود را پیدا کنیم

این آسان است. به وب سایت همیشه مفید مراجعه کنیدWhatIsMyIP.com. “درست در بالای صفحه ، آدرس های IPv6 و IPv4 خارجی خود را مشاهده خواهید کرد. در حال حاضر ، شما احتمالاً فقط به مورد دوم اهمیت خواهید داد ، اما ()یک روز) از اولین مورد برای همه کارهای شبکه ای که انجام می دهید استفاده کنید.

اگر می خواهید حتی ساده تر شوید ، وجود دارد ipconfig.me. بر روی آن کلیک کنید و آنچه مشاهده خواهید کرد آدرس IPv4 شماست. اینه دیگه برای یک نسخه ساده از IPv6 در این سایت ، نام شگفت انگیز را ببینید icanhazip.com. این آسان تر از آن نیست.

چگونه آدرس IP داخلی خود را پیدا کنیم

دریافت آدرس IP داخلی کمی پیچیده تر از کلیک بر روی پیوند بیش از حد است ، اما چندان دشوار نیست.

چگونه IP داخلی خود را در ویندوز پیدا کنیم

یک خط فرمان از فهرست شروع Windows باز کنید. درج کردن “ipconfigو Enter را فشار دهید. به دنبال خطی بگردید که “آدرس IPv4” باشد. عددی که در برابر این متن قرار دارد ، آدرس IP محلی شماست.

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس صفحه: دیوید مورفی

همچنین می توانید از برنامه ای مانند این تخیل استفاده کرده و از آن استفاده کنید BgInfo یا یک برنامه بزرگتر مانند باران سنج برای نشان دادن آدرس IP خود در هر زمان روی دسک تاپ. اگر شما یک متخصص فناوری اطلاعات یا مدیر شبکه نباشید ، احتمالاً خیلی زیاد است ، اما مطمئناً یک گزینه است.

چگونه IP داخلی خود را در Mac پیدا کنیم |

ابتدا روی نماد Apple در گوشه بالا سمت چپ دسک تاپ خود کلیک کنید و System Preferences را باز کنید. سپس روی Network کلیک کنید. نوع اتصال خود را – wifi یا اترنت – پیدا کنید و روی آن کلیک کنید. (در صورت فعال بودن باید یک نقطه سبز داشته باشید.)

به سمت راست نگاه کنید و جمله ای را مشاهده خواهید کرد که به نظر می رسد “… به ….. متصل است و دارای آدرس IP است …” شماره بعدی آدرس IP لپ تاپ شما است.

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس صفحه: دیوید مورفی

اگر کار زیاد است ، همیشه می توانید از برنامه هوشمندانه ای استفاده کنید. “IP در نوار منوبرای انجام این کار ، آدرس IP خود را مستقیماً در نوار منوی macOS رها کنید. باز هم ، خیلی راحت تر از آن نیست.

چگونه IP داخلی خود را در Android پیدا کنیم

من یک Google Pixel 3 XL دارم ، بنابراین دستورالعمل های پیدا کردن آدرس IP روی آن را شرح می دهم. دستگاه Android شما مشابه خواهد بود ، اما این دستورالعمل ها بسته به آنچه استفاده می کنید دقیقاً مطابقت ندارند.

روی برنامه تنظیمات ضربه بزنید و روی شبکه و اینترنت ضربه بزنید. Wi-Fi را که حدس می زنم استفاده می کنید لمس کنید زیرا چه کسی تلفن هوشمند خود را به اترنت متصل می کند؟ روی نماد چرخ دنده در سمت راست شبکه بی سیم که به آن متصل هستید ضربه بزنید و سپس در پایین صفحه بعدی روی Advanced ضربه بزنید. به پایین بروید و آدرس IPv4 دستگاه خود را مشاهده خواهید کرد.

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس صفحه: دیوید مورفی

چگونه می توان IP داخلی خود را در iOS پیدا کرد

روی برنامه تنظیمات ضربه بزنید ، سپس روی Wi-Fi ضربه بزنید. با یک دایره در سمت راست هر شبکه ای که به آن متصل هستید ، روی “i” ضربه بزنید و آدرس IPv4 خود را در آنجا خواهید دید – و آدرس IPv6 خود را درست در زیر آن.

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس صفحه: دیوید مورفی

چگونه آدرس IP داخلی خود را در سایر دستگاه های خود پیدا کنیم

در صورت تردید ، آدرس IP دستگاه شما است شاید در فهرست گزینه های پیکربندی شبکه با منوی تنظیمات ذکر شده است – خواه در مورد تلویزیون هوشمند شما صحبت کنیم ، جعبه ذخیره سازی متصل به شبکه ، کنسول بازی یا سایر مواردی که دارید. اگر از این طریق در یافتن آدرس IP مشکل دارید ، همیشه می توانید رویکرد مخالف داشته باشید و از طریق روتر خود کار کنید. جایی در تنظیمات روتر شما لیستی از تمام دستگاه هایی که به آن متصل هستند وجود دارد. با فرض اینکه می توانید نام دستگاه خود را پیدا کنید – یا آدرس MAC آن را می دانید – باید بتوانید آدرس IP داخلی آن را جستجو کنید.


این داستان در ابتدا توسط آدام داچیس در سال 2011 منتشر شد. توسط دیوید مورفی در مه 2019 با اطلاعات و تکنیک های جدید و دوباره در 21 اکتبر 2020 و دوباره در 10 ژوئن 2021 به روز شد تا پیوندهای منسوخ را به روز کرده و مطالب را با سبک فعلی Lifehacker مطابقت دهد.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir